Krepšelis tuščias
Pirkti

Straipsniai

Pagrindinė sauso šunų maisto klasifikacija

Sausas šunų maistas pasižymi subalansuota sudėtimi, į kurią įeina visos šuns organizmui būtinos medžiagos.

Norite, kad vaikščiojant šuo būtų paklusnus?

Ar jūsų šuo tempia jus vaikščiojant ir neateina pakviestas? Ar norėtumėte išmokyti savo šunį elgtis kitaip?

Lietuvoje uždrausta butuose laikyti kovinius šunis

Nesenai Lietuvos seimas priėmė įstatymą, kad butuose draudžiama laikyti kovinių veislių šunis ir jų mišrūnus.

Tinkamas skanėstų naudojimas dresūroje

Pateiksime jums keletą klausimų ir atsakymų, susijusių su skanėstų naudojimu šuns dresūros metu.

Šuo lėktuve

Artėjant vasaros sezonui, visi ruošiasi atostogoms ir kažkur keliauja ne tik visa šeima, bet ir kartu pasiima savo augintinius.

Šunų kastravimas

Į šunų kastravimą, konkrečiau kalių, pirmiausia reikia žiūrėti kaip į rimtų susirgimų profilaktinį metodą.

Vyresnių šunų priežiūra

Sendamas jūsų šuo tampa kiek lėtesnis, bet tai nereiškia, kad kuo vyresnis gyvūnas, tuo mažiau malonumo jis teikia.

Būtiniausia šuns amunicija: antkaklis, pavadėlis, petnešos. Kaip išsirinkti?

Prekių augintiniams specialistai parengė naudingų patarimų gidą šunų šeimininkams, kuris padės tinkamai parinkti savo augintiniui antkaklį, pavadėlį ir petnešas.

Keli kriterijai renkant skanėstus savo augintiniui

Skanėstai tinka ne tik pamaloninti augintinį, patenkinti jo poreikį graužti ar paskatinti jį už tinkamai atliktą komandą – jie gali būti ir papildomas vitaminų bei mineralinių medžiagų šaltinis.

Drabužiai šunims: mada ar būtinybė?

Jau tapo įprasta, gatvėse matyti ne tik pasipuošusius žmones, bet papuoštus jų augintinius. Kas tai? Mada ar būtinybė?

Šukavimo pagrindai

Šukavimas yra skirtas ne vien tam, kad jūsų šuo atrodytų gerai. Reguliarus šukavimas padeda pašalinti negyvus plaukus, palaiko kailio ir odos sveikatą.

Taisyklinga šunų dantų ir nagų priežiūra

Jei norite, kad jūsų augintinio dantys būtų sveiki, juos turite kruopščiai valyti su specialiu dantų šepetėliu. Dantų valymas susideda iš eilės įprastų elementų, kuriuos lengva įsiminti. Yra daug įvairių dantų valymo metodų, kurie tarpusavyje skiriasi judesiais, jų seka ir dantų paviršių valymo tvarka.

Skaiva

Skaiva Jasevičiūtė su bendramintėmis įkūrė asociaciją „Už laimingus šunis“

Geriems darbams daryti nėra netinkamo laiko. Todėl visai nenuostabu, kad vestuvių rūpesčiais gyvenanti ir laisvas minutes skaičiuojanti populiari radijo laidų vedėja, taksų veislyno „Marselio kompanija“ šeimininkė Skaiva Jasevičiūtė spėjo su bendramintėmis įsteigti asociaciją „Už laimingus šunis“, kuri skatins atsakingą šunų auginimą.

Maistas šunims Eukanuba

Maistas šunims Eukanuba – puikus pasirinkimas

Šunų maistas Eukanuba – subalansuotas ir natūralus, praturtintas visais šuniui reikalingais vitaminais ir mineralais, kurie yra būtini sveikiems dantims, stipriems kaulams, regėjimui, odai ir gerai nuotaikai palaikyti. Visgi, net ir kokybišką maistą reikia mokėti parinkti.

Kokybiškas ėdalas - kertinis, geros sveikatos, akmuo.

Kokias klaidas darome maitindami gyvūnus?

Gyvūnų maistas - vienas svarbiausių faktorių, lemiančių jūsų šuns ar katės sveikatą ir gerą savijautą. Deja, mes patys savo mityboje darome begalę klaidų, kurias dažnai „perduodame“ ir gyvūnams. Skirtumas tik tas, kad katytė negali pasakyti, kas jai negerai, o tai paaiškėja tik tada, kai augintinis sunegaluoja. Taigi, kokias klaidas dažniausiai darome maitindami savo augintinius?

Royal Canin Life linija

Royal Canin: pirmiausia šuns poreikiai

Naminių gyvūnų maisto gamybos įmonė „Royal Canin“, kurią įkūrė veterinaras, daugiausiai dėmesio skiria sveikai ir subalansuotai mitybai, kuri yra kiekvieno gyvo padaro Žemėje gerovės pamatas. Šis maistas gyvūnams pasižymi kruopščiai subalansuota maistinių medžiagų harmonija, natūraliais ir itin kruopščiai atrinktais komponentais.

Palutės šunims - patogu ir higieniška.

Į pagalbą geriausiems žmonių draugams: palos šunims

Nusprendus įsigyti keturkojį draugą, reikia nepamiršti, kad pūkuotas augintinis yra ne tik mielas žaisliukas ir smagi pramoga, bet ir atsakomybė bei papildomi rūpesčiai. Vienas jų – tuštinimasis netinkamoje vietoje. Su kačiukais paprasčiau, jiems reikia nupirkti specialią dėžutę, kraiko ir pora kartų parodyti, kur reikia atlikti savo gamtinius reikalus.

Kaip surasti dingusį augintinį? Socialiniai tinklai - galingas ginklas.

Kaip surasti dingusį augintinį?

Dingo augintinis? Esate ne pirmas ir ne paskutinis, kuriam nepasisekė. Auginantiems šunis, kates, triušiukus ar jūrų kiaulytes pasitaiko situacijų, kad augintinis pradingsta. Tikriausiai nereikia nė priminti, kad nuo augintinio dingimo apsaugo tinkamai parinkti pavadėliai ir antkakliai, laiku uždarytos durys ar tvirta tvora aptvertas kiemas.

Rekomenduojama kasdien tikrinti šuns kailį ir radus erkių kuo - greičiau jas pašalinti.

Šiuolaikinės augintinių apsaugos nuo erkių priemonės

Erkių Lietuvoje statistiškai vis daugėja, o sniegui nutirpus anksčiau, jų iš lauko jau parsineša kiekvienas šuo ar katė. Kaip atpažinti erkių sukeliamas ligas ir nuo jų apsaugoti savo keturkojus – tokią dilemą šiandien sprendžia šeimininkai.

Dovanų šuniukui, niekada nebus per daug.

Top 3 dovanos tavo augintiniui

Dovanas mėgsta visi, gyvūnai irgi. Juk dovanos yra ypatingo dėmesio išraiška. Tad švenčių metu nepamirškite ir savo mažųjų šeimos narių, keturkojų augintinių. Ir visai nesvarbu kokia tai būtų šventė – Velykos, Joninės, Kalėdos ar šuns gimtadienis. O jei sutrikote ir nesugalvojate ką gi galima padovanoti šuniui, pateiksime keletą paprastų dovanų idėjų.

Šuns dantų priežiūra - viena iš šeimininko pareigų.

Šuns dantų priežiūra

Norint, kad šuo būtų sveikas ir aktyvus reikia įdėti nemažai pastangų: maitinti subalansuotų šunų maistu, reguliariai tikrinti sveikatą pas specialistus, aktyviai leisti laiką. Ir nepamiršti dantų priežiūros!

Mityba - labai svarbi šuniuko priežiūroje.

Šunų mityba

Maitinant augintinį šeimininkas turėtų atsižvelgti į tai, kad mažylis gautų visas jam reikalingas medžiagas (baltymus, riebalus, angliavandenius ir kt.), vitaminų ir mineralų. Yra 4 pagrindinės maisto grupės: mėsa ir žuvis, pieno produktai ir kiaušiniai, varpiniai augalai ir daržovės, riebalai ir aliejai, kurie aprūpina organizmą maistingomis medžiagomis.

Maisto įtaka šunų kailiui ir odai - reikšminga.

Mitybos įtaka šunų kailiui ir odai

Daugelis specialistų tvirtina, kad gyvūno odos ir kailio būklė parodo apie jo sveikatą. Šuns kailiui neigiamą įtaką daro įvairūs fiziniai ir cheminiai faktoriai, medžiagų apykaitos ir hormonų sutrikimai, nesubalansuota mityba. Būtina teisingai parinkti maitinimosi racioną savo keturkojui, kadangi tai labai pagerina jo kailio būklę.

Renginys „Bigbank Match Show“

Vilniuje įvyko atsakingo šunų auginimo renginys

Vilniuje vyko penktus metus iš eilės organizuojamas renginys „Bigbank Match Show“, skirtas puoselėti šunų priežiūros kultūrą. Geras oras pritraukė gausų būrį dalyvių, kurie su savo augintiniais varžėsi įvairių talentų rungtyse, konsultavosi su šunų veislynais, kokį keturkojį draugą pasirinkti, stebėjo šunų dresūros mokyklų pasirodymus.

Šv. Pranciškaus diena 2014

Kaune paminėta Šv. Pranciškaus pasaulinė gyvūnų globos diena

Mišiomis, gyvūnų ir jų šeimininkų palaiminimu, iškilminga eisena aplink Santakos parką, gausybe gyvūnų pasirodymų, aktyviomis veiklomis suaugusiems ir vaikams bei koncertu tądien buvo paminėta Šv. Pranciškaus pasaulinė gyvūnų globos diena.

Šv. Pranciškaus diena 2013

Gyvūnų šeimininkai švęs pasaulinę gyvūnų globos dieną

Visi gyvūnų mylėtojai su šeimomis ir augintiniais yra kviečiami į iškilmingą eiseną su gyvūnais aplink Santakos parką. Parke visą dieną vyks gyvūnų pasirodymai. Bus galima pasikonsultuoti su gyvūnų globos, dresūros ir veterinarijos specialistais, įsigyti įvairių suvenyrų su gyvūnų atributika ir dirbinių iš gyvūnų vilnos, pasiklausyti muzikos.

Flexi pavadėliai

Flexi pavadėliai

Flexi pavadėliai - laisvė šuniui ir jo šeimininkui. Tai pagrindinis kompanijos principas ir siekis. Unikalus ir inovatyvus išradimas iš Vokietijos, pavergė milijonus žmonių - dabar šie automatiniai pavadėliai eksportuojami į daugiau nei 90 šalių visame pasaulyje. Flexi pavadėliai - tai vokiškos kokybės standartas.

Šlapias šuo

Nuotraukų serija `Wet Dogs`

Prancūzų fotografė Sofie Gamand gyvena ir dirba Niujorke. Ypatinga dėmesį savo veikloje ji skiria šunų ir žmonių santykiams. Sophie sukūrė nuotraukų seriją pavadinimu `Wet Dogs`, kurioje bandė užfiksuoti šunų emocijas iš karto po maudynių.

Bjauriausias šuo pasaulyje

Bjauriausias šuo pasaulyje 2014

Kalifornijoje (JAV) įvyko bjauriausio pasaulyje šuns konkursas 2014. Šių metų konkurso nugalėtojas tapo dvejų metų šuo vardu Peanut. `Gražuolis` laimėjo 1500 JAV dolerių prizą. Šuo devynis mėnesius gyveno šunų prieglaudoje, kol surado mylinti šeimininką.

Šunų maistas `Pro Plan`

Šunų maistas `Pro Plan`

Šunų maistas `Pro Plan` yra gaminamas tarptautinės Nestlé Purina PetCare kompanijos. Įmonė mano, kad šėrimo programa turėtų būti skirta visam augintinio gyvenimo laikotarpiui ir jos pagrindinė užduotis - išlaikyti normalų gyvūno svorį.

Senam šuniui, kaip ir žmogui, reikalinga ypatinga priežiūra.

Kaip prižiūrėti senus šunis?

Vyresnio amžiaus šunims, kaip ir žmonėms, laikui bėgant atsiranda specialių poreikių, senstantis keturkojis reikalauja daugiau priežiūros ir atidumo. Žinodami, kaip reikia rūpintis šunimis senjorais, mes galime pagerinti savo augintinių gyvenimo kokybę ir buvimą kartu.

Kurį pasirinkti: ekonominės ar aukštesnės klasės ėdalą šunims?

Kurį pasirinkti: ekonominės ar aukštesnės klasės ėdalą šunims?

Apie šunų mitybos ypatumus, sauso ir šlapio ėdalo privalumus bei trūkumus gausu straipsnių tiek spaudoje, tiek ir internete. Dažnas šunų augintojas turi savo poziciją apie tai, kokiu ėdalu jis šeria savo keturkojį ir kodėl jo augintiniui toks ėdalas tinka labiausiai.

Šuns dresavimas - ne tik įdomus, bet ir reikalaujantis nemažai šeimininko pastangų.

Šunų dresavimas

Dažnai daugelis žmonių įsigyja šunį norėdami apsisaugoti, tada pagrindine komanda tampa `Fas!`. Kažkas susigraudina, pamatęs, kaip jo pudelis šoka `šunų valsą` ant užpakalinių kojų. Bet, jei, tikėti specialistais, negalima pamiršti pagrindinių komandų. Ir dar: išmokinę šunį `apsimesti mirusiu`, nereiškia, kad tai jau dresuotas šuo!

Dėl žalingų šunų įpročių, dažnai kalti patys žmonės.

Žalingi šunų įpročiai: kas gi kaltas?

Jūsų namuose atsirado naujas gyventojas - mažas keturkojis sutvėrimas. Jis visiškai priklauso nuo jūsų, jam reikia tiek pat švelnumo ir priežiūros, kaip ir mažam vaikui. Ir sukelia jis jums beveik tokias pačias emocijas. Todėl daugelis naminių gyvūnų savininkų į klausimą `Ar laikote savo augintinį šeimos nariu?`, nesusimastydami atsakys `Taip`.

Šuo automobilyje turi būti saugus, kaip ir žmonės.

Šuo automobilyje

Automobilis jums įprasta susisiekimo priemonė, galima sakyti, gal net antrieji namai. O šuniui, kuris neseniai tapo visaverčiu jūsų šeimos nariu - tai bauginantis monstras. Reikia įdėti daug pastangų, kad išsiauklėtumėte ramų keleivį. Keturkojui draugui labai svarbūs pirmi įspūdžiai mašinoje.

Įžymybių augintiniai

Pas įžymybes savos mados. Jie net augintinius renkasi pagal suknelių, kurias vilkės Oskarų įteikimo ceremonijoje, spalvas. Fotografas Christopher Ameruso padarė tūkstančius garsenybių nuotraukų su savo augintiniais. Štai keletas iš jų.

Šunys kaip ir žmonės - sensta. Tam reikia pasiruošti.

Kiek gyvena šunys?

Šuo - mūsų artimas draugas, kurį mes pažįstame nuo vaikystės ir kurio kažkada neteksime. Deja, šunų gyvenimo trukmė yra trumpesnė nei žmonių. Gamta nesuteikė mūsų ištikimiems draugams ilgų gyvenimo metų pvz., kaip papūgoms, kurios gyvena apie 70 metų, vėžliams - iki 200 metų ar drambliams - daugelis jų pasiekia 60 metų.

Naujieji metai - išbandymų metas mūsų augintiniams.

Naujieji metai: žmonėms - šventė, šunims - stresas

Daugelis šunų patiria didžiulį stresą, kai lauke sproginėja petardos ir dangų nušviečia fejerverkai. Žemiau pateikti gyvūnų psichologų patarimai padės jūsų augintiniui lengviau pergyventi šias akimirkas. Viena iš labiausiai paplitusių šunų problemų - didelių garsų baimė. Dažniausiai šunys bijo skleidžiamų fejerverkų ir petardų garsų.

Mano šeimininkas - idiotas

Šioms nuotraukoms be jokio sąžinės graužimo galima uždėti etiketę `Mano šeimininkas - idiotas`. Čia rasite įvairių veislių šunis, aprengtus neįtikėtinais `kostiumais`. Vargu ar aukštakulniai bateliai tinka augintiniams, tačiau šių šunų savininkai, atrodo, mano kitaip. Galima tik užjausti gyvūnus, su tokiais šeimininkais jų gyvenimas - `nenuobodus`.

Sveikas šuo - tai linksmas gyvūnas su blizgiu kailiu, skaidriomis akimis, šiek tiek drėgna ir vėsia nosimi.

Šuns sveikatos būklės rodikliai

Sveikas šuo - tai linksmas gyvūnas, turintis blizgantį kailį, švarias ir aiškias akis, šaltą ir drėgną nosį. Sveikas šuo turi gerą apetitą, jis mielai ir su džiaugsmu atlieka visas komandas ir reaguoja į šeimininko kvietimą.