Krepšelis tuščias
Pirkti

Gyvūnų šeimininkai švęs pasaulinę gyvūnų globos dieną 0 Į sąrašą link_right

Šv. Pranciškaus diena 2013
Šv. Pranciškaus diena 2013

Šių metų spalio 4 d., Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje ir Santakos parke, Kaune, bus minima Šv. Pranciškaus pasaulinė gyvūnų globos diena. Tą dieną visi gyvūnų mylėtojai su šeimomis ir augintiniais yra kviečiami į iškilmingą eiseną su gyvūnais aplink Santakos parką. Parke visą dieną vyks gyvūnų pasirodymai. Bus galima pasikonsultuoti su gyvūnų globos, dresūros ir veterinarijos specialistais, įsigyti įvairių suvenyrų su gyvūnų atributika ir dirbinių iš gyvūnų vilnos, pasiklausyti muzikos.

Antrus metus iš eilės organizuojamas renginys Kaune šiemet tapo respublikiniu, nes į jį atvyksta ir savo augintinių pasirodymus rodys įvairūs dresūros, šunų sporto klubai, „Harmony park“ žirgyno žirgai ir net pasieniečių kinologai. Renginio metu tikimasi sulaukti rekordinio skaičiaus gyvūnų mylėtojų su augintiniais ir užfiksuoti daugiausiai gyvūnų, esančių vienoje vietoje, rekordą.

Šv. Pranciškus - gyvūnijos globėjas

Šv. Pranciškaus pasaulinę gyvūnų globos dieną vyks Šv. Mišios už veterinarijos gydytojus, įvairių veterinarijos tarnybų, gyvūnų globos organizacijų darbuotojus, savanorius bei visus gyvūnų mylėtojus. O po jų prie Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios bus palaiminimas ir užtarimo malda gyvūnų šeimininkams ir jų augintiniams, kuriuos pastarieji gali atsinešti. Pasak Kauno Šv. Jurgio konvento gvardijono Br. Pauliaus Bytauto, tokia šventė žmonėms reikalinga, ji padeda atkreipti dėmesį į gyvūnus ir priminti, kad žmogus turi prisiimti atsakomybę už juos. „Šv. Pranciškus yra gyvūnijos globėjas ir spalio 4 d. skirta tam, kad pagerbtume gyvūnus, kurie visą gyvenimą lydi žmogų ir padeda jam gyventi“, - sakė Kauno Šv. Jurgio konvento gvardijonas Br. Paulius Bytautas.

AB „Kauno Grūdai“ dėl gyvūnų sveikatos ir gerovės dirba kasdien

Šiais metais prie šios šventės organizavimo prisideda ir viena didžiausių, moderniausių ir ekonomiškai stipriausių Lietuvos kompanijų - AB „Kauno Grūdai“. „Viena iš mūsų kompanijos veiklos sričių, kuri nuolatos auga ir plečiasi – naminiams gyvūnams skirtų produktų gamyba ir prekyba. Kruopštaus ir atsakingo darbo patirtis bei nuolatos priimami novatoriški sprendimai leido įsitvirtinti Lietuvos ir Pabaltijo kombinuotų pašarų, lesalų bei šunims ir katėms skirto ėdalo rinkose. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie pasaulinės gyvūnų globos dienos organizavimo Kaune, taip kartu su visais gyvūnų mylėtojais parodydami išskirtinį dėmesį gyvūnams, dėl kurių sveikatos ir gerovės dirbame kasdien“, - teigė AB „Kauno Grūdai“ generalinis direktorius Tautvydas Barštys.

Kas laukia renginio dalyvių?

Šv. Pranciškaus pasaulinę gyvūnų globos dieną Santakos parke Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įteiks tradicinį apdovanojimą „Sekime Šv. Pranciškaus pavyzdžiu“, vyks J. Gruodžio konservatorijos džiazo ir vokalo studijos, vadovaujamos Raimondos Navickienės, koncertas. Susirinkusiųjų laukia LKMS Agility sekcijos „Iltys“ pasirodymas, pasieniečių, kinologų programa, šunų dresūros mokyklos „Reksas“ pasirodymas. Taip pat vyks šunų kinkinių sporto pristatymas, Lietuvos Samojedų klubo parodomoji programa „Samojedas aprengs ir sušildys“ bei šunų jėgos sporto pristatymas. Renginį vainikuos „Harmony park“ žirgyno parodomoji programa.

Įvairios senamiesčio kavinės priims papietauti gyvūnų šeimininkus su augintiniais

„Kauno senamiesčio draugija“ siekia tęsti pradėtus darbus – kitu aspektu, kitokiame kontekste gaivinti gražiausias Kauno senamiesčio vietas. Praėjusiais metais į organizuotą Šv. Pranciškaus pasaulinę gyvūnų globos dieną atvyko daugybė gyvūnų mylėtojų su savo augintiniais. Šeimas, vaikus, draugus, kaimynus, politikus, sportininkus, verslininkus vienijo gyvūnų auginimo, priežiūros, globos, dresūros temos. Anot „Kauno senamiesčio draugijos“ vadovės Aistės Grybauskienės, tokie renginiai telkia senamiesčio bendruomenę, padeda puoselėti katalikiškas šventes, netradiciniais renginių formatais didina senamiesčio patrauklumą, gaivina senamiestį, įtraukdami kuo daugiau įvairių interesų sričių, kaip šiuo atveju – gyvūnų globą.

Norime, kad šių metų renginyje veiklos rastų visi, kas turi augintinius arba ruošiasi juos įsigyti. Atėjusieji galės užduoti rūpimus klausimus profesionaliems specialistams: veisėjams, dresuotojams, veterinarijos gydytojams, gyvūnų globos organizacijų specialistams. Pačių mažiausiųjų laukia linksmieji personažai ir jų programa, o tie, kas norės, tiesiog, gerai praleisti laiką, galės pasiklausyti nepakartojamo gyvo garso džiazo koncerto ar pasigrožėti unikaliais amatininkų darbais“, - kalbėjo „Kauno senamiesčio draugijos“ vadovė Aistė Grybauskienė. Ji taip pat pridūrė, kad renginio dieną įvairios senamiesčio kavinės priims papietauti gyvūnų šeimininkus su augintiniais.

Į renginį, spalio 4 d. atvykę gyvūnų šeimininkai prašomi laikytis „Gyvūnų laikymo Kauno mieste taisyklių“, kuriose nurodoma, kad viešose vietose galima vedžioti tik sveikus gyvūnus, kurie nekeltų grėsmės aplinkiniams (didesnių veislių šunys turi būti su antsnukiais), privaloma laikytis sanitarinių, higienos bei veterinarijos reikalavimų, gyvūnai turi būti paženklinti ir užregistruoti Kauno miesto savivaldybės tarybos nustatyta tvarka (daugiau informacijos www.registracija.lt).

Renginio programa:

10.30 Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje

Šv. Mišios už veterinarijos gydytojus, įvairių veterinarijos tarnybų, gyvūnų globos organizacijų darbuotojus, savanorius bei visus gyvūnų mylėtojus.

Po Šv. Mišių prie bažnyčios bus palaiminimas ir užtarimo malda gyvūnų šeimininkams ir jų augintiniams.

11.30 Santakos parke

Šventė persikels į Santakos parką. Iškilminga šventės dalyvių su gyvūnais eisena aplink Santakos parką.

12.00 Santakos parke

Šventės atidarymas, garbės svečių sveikinimo žodis.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įteiks tradicinį apdovanojimą „Sekime Šv. Pranciškaus pavyzdžiu“

J. Gruodžio konservatorijos džiazo ir vokalo studijos, vadovaujamos Raimondos Navickienės, koncertas.

12.30 – 17.00 Santakos parke

12.30 LKMS Agility sekcijos „Iltys“ pasirodymas.

12.50 J. Gruodžio konservatorijos džiazo ir vokalo studijos muzikinis intarpas.

13.00 Pasieniečių, kinologų programa.

13.20 Šunų dresūros mokyklos „Reksas“ pasirodymas.

13.40 Muzikinė pauzė.

13.45 Šunų kinkinių sporto pristatymas.

13.55 Lietuvos Samojedų klubo parodomoji programa „Samojedas aprengs ir sušildys“.

14.05 Džiazuojam!

14.10 Šunų jėgos sporto pristatymas.

14.25 „Harmony park“ žirgyno parodomoji programa.

15.00 – 17.00 J. Gruodžio konservatorijos džiazo ir vokalo studijos, vadovaujamos Raimondos Navickienės, koncertas.

Renginyje Jūsų laukia:

Šventėje laukia prizai, siurprizai bei vaišės.

Galėsite įsigyti įvairių suvenyrų su gyvūnų atributika bei dirbinių iš gyvūnų vilnos.

Santakos parke bus galima papietauti ir pasišildyti kava, arbata.

Budės mobili veterinarijos gydytojų komanda iš L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikos.

Šventę ves Vytenis Kazlauskas.