Krepšelis tuščias
Pirkti

Šunų sveikata

Erkės gali būti pavojingos augintinio gyvybei.

Atsargiai, erkės! Profilaktika ir gydymas

Veterinarai perspėja, kad pavasaris - piroplazmozės ligos pradžia, kuri gali būti mirtina jūsų šuniui. Ligos sukėlėjos - iksodinės erkės. Šunų savininkai turėtų žinoti apie šią ligą, jos požymius ir kaip elgtis įkandus erkei. Nors ši liga gana gerai išstudijuota ir yra efektyvių gydymo priemonių, vis tik piroplazmozė dažnai baigiasi šunelio mirtimi.

Skiepyti šunis - būtina.

Skiepų privalumai ir trūkumai

Šuns gerovė priklauso nuo šeimininko. Dažnai negana šunį pamaitinti, išvesti pasivaikščioti ir suteikti stogą virš galvos. Šeimininko pareiga kasdien rūpintis savo augintiniu ir jį stebėti, kad šis būtų sveikas ir žvalus. Šunį reikia apsaugoti nuo pagrindinių šunų ligų. Neskiepytas šuo gali nesunkiai užsikrėsti žaisdamas lauke.

Taisyklių žinojimas - palengvins šuniuko priežiūrą.

Ką reikia žinoti šuniuko šeimininkui, kad šuo augtų sveikas

Tam, kad jūsų šuniukas normaliai vystytųsi, augtų sveikas ir stiprus, kad nenukentėtų jo psichika laikykitės šių taisyklių.

Kas yra skiepai ir kam jie reikalingi?

Skiepai šunims: 10 atsakymų į paprastus klausimus apie vakcinas

Tai privalo žinoti kiekvienas šeimininkas besirūpinantis savo augintinio sveikata. Taigi kas yra skiepai ir kam jie reikalingi:

Šunų alergiją gali sukelti keletas priežasčių, o dėl niežulio dažniausiai kalti kelių rūšių sukėlėjai.

Šunų alergija. Kodėl augintinis kasosi?

Kas yra šunų alergija? Tai būklė, kai augintinio organizmas labai jautriai reaguoja į kokį nors ingredientą. Kai šunį kankina niežulys, jis nuolat kasosi kūną ar ausis, nieko gero nelaukite. Nustatyti ar augintinis tikrai kenčia nuo alergijos gali tik gydytojas.

Svarbiausi šunims A ir D vitaminai.

Vitaminai šunims

Vitaminų poreikis priklauso nuo daugelio faktorių: šuns amžiaus, ūgio, temperamento, klimato sąlygų. Pirkdami maistą šunims, šeimininkai turėtų išsiaiškinti jo sudėtį. Svarbu, kad su ėdalu šunelis gautų pakankamą vitaminų ir mikroelementų kiekį. Jie ypač reikalingi brendimo metu, kai šuo auga, vystosi.

Lankytis pas veterinarą reikia reguliariai, net jei šuniukas auga sveikas ir stiprus.

Vizitas pas veterinarą

Įsigydami šuniuką, nepamirškite, kad perkate ne žaisliuką, o gyvą būtybę, reikalaujančią jūsų dėmesio ir priežiūros. Gyvūnai daug kuo panašūs į žmones. Jie taip pat turi savo charakterį, įpročius, nuotaikas, prisirišimą ir simpatijas. Deja, kaip ir mes, šunys serga daugybe ligų, pvz., jie gali susirgti gripu ar persišaldyti.

Gyvūno užmigdymas – sunkus ir skausmingas išbandymas visai šeimai.

Tie baisūs žodžiai… gyvūnų eutanazija

Kai gyvūnui laikas išeiti - visada sunku. Nesvarbu, dėl kokios priežasties, nesvarbu, kiek jam metų, kiekvienas šeimininkas patiria neįtikėtiną kančią nuo to, kad turi priimti tokį sprendimą ir matyti paskutinias savo augintinio minutes. Gyvūnų eutanazija - sunkus ir skausmingas išbandymas visai šeimai.

Kalei ir šuniukams reikalinga ypatinga priežiūra.

Šunų nėštumas

Kalės nėštumas yra labai svarbus momentas jos gyvenime. Todėl šeimininkas privalo būti dėmesingas ir švelnus savo augintiniui. Nėštumas nustatomas pagal būdingus požymius, išvardintus nėščios kalės kalendoriuje.

Šuns dantis patartina tikrinti vieną kartą per metus.

Skauda dantį!

Gyvūnas niekada nepasakys, ką jam skauda. Tik iš jo išvaizdos galima nuspręsti, kad šuneliui kažkas negerai. Jei jis prislėgtas, maistą kramto tik viena burnos puse, atsisako kieto ėdalo ir labai seilėjasi - tai požymiai, kad šuniui skauda dantį, dantenas ar liežuvį. Dantų ligomis gali susirgti bet kokios veislės ir lyties šunys.

Mieliau sukrimsčiau sultingą mėsos gabalėlį...

Ar šunims reikalinga dieta?

Lengviausias būdas diagnozuoti šuns nutukimą - pabandyti pajausti šuns šonkaulius. Jei jūsų pirštai paskęsta minkštame riebalų sluoksnyje, o šonkaulių užčiuopti nepavyksta - nutukimas akivaizdus. Antsvorio turintis šuo tampa vangus, mieguistas, kamuoja dusulys. Atėjo laikas mesti svorį! Kaip pradėti kovoti su šuns antsvoriu?

Šuo vaikšto žeme, kurioje pilna stiklo šukių ar kitų aštrių daiktų. Nuo to neapsaugotas nei vienas gyvūnas.

Pirmoji pagalba: šuo įsipjovė leteną. Ką daryti?

Kiekvienas šuns šeimininkas anksčiau ar vėliau susiduria su tuo, kad jo augintinis pradeda šlubuoti, negali priminti letenos, varva kraujas…

Viena iš apsaugos priemonių nuo parazitų - maudynės.

Kova su parazitais

Šunys dažnai kenčia nuo įvairių parazitų. Vidinių - apvaliųjų kirmėlių ir kaspinuočių, išorinių - blakių, utėlių, erkių ir niežinių erkių.

Beveik visi mano, kad šunims svarbesnė uoslė, nei regėjimas. Tai ne visai tiesa.

Šunų regėjimas: ką ir kaip mato mūsų augintiniai

Daugelis remiasi senais duomenimis ir teigia, jog šuo viską mato tik juoda ir balta spalvomis. Tačiau tai netiesa. Pagal paskutinius JAV tyrimus, šunys mato spalvas, tačiau jos skiriasi nuo žmogaus matomų spalvų. Kodėl? Šuns akies tinklainėje yra mažiau kūgelių, nei žmogaus akyje. Būtent kūgeliai yra atsakingi už spalvų suvokimą.

Sergantis šuo elgiasi kitaip nei sveikas. Kartais iš karto pastebimi įvairūs išoriniai ligos požymiai.

Kaip nustatyti, kad šuo negaluoja?

Yra bendrų simptomų, pagal kuriuos galima atskirti sergančius gyvūnus nuo sveikų. Sergantis šuo elgiasi kitaip nei sveikas. Tai - sutrikimų poveikio rezultatas, kurį sukelia ligos. Kartais iš karto pastebimi įvairūs išoriniai ligos požymiai.

Net jei nesiruošiate poruoti šuns, reikia turėti bent bendrą supratimą apie šio proceso fiziologiją.

Šunų ruja

Kiekvienas šeimininkas, nepriklausomai nuo savo šuns lyties, vienaip ar kitaip susiduria su ruja arba estrusu: patelių šeimininkai - tiesiogiai, patinų šeimininkai - netiesiogiai. Šunų pasivaikščiojimų vietos, kaip taisyklė, yra bendros. Net jei nesiruošiate poruoti šuns, reikia turėti bent bendrą supratimą apie šio proceso fiziologiją, siekiant išvengti įvairių nemalonių netikėtumų.

Netaisyklingo sąkandžio gydymas reikalauja kantrybės.

Netaisyklingas dantų sąkandis: priežastys ir gydymas

Netaisyklingas šuns dantų sukandimas - tai viena iš labiausiai paplitusių burnos ertmės patologijų. Dėl to šuo negali normaliai sukramtyti ir praryti maisto. Netaisyklingas dantų sukandimas traumuoja dantenų, žandų, liežuvio ir lūpų gleivinę, ir gali sukelti haimoritą (prienosinio ančio gleivinės uždegimas).

Ne tik laukiniai gyvūnai, bet ir naminiai taip pat kenčia nuo žiemos šalčio.

Hipotermija: kaip padėti šuniui?

Atšiaurus žiemos oras pavojingas ne tik laukiniams gyvūnams. Naminiai gyvūnai taip pat kenčia nuo žiemos šalčio. Gyvendami jaukiuose namuose prižiūrimi rūpestingų šeimininkų, šunys tapo jautresni šalčiui ir labiau pažeidžiami, nei jų laukiniai giminaičiai.

Niežulys - sergančių šunų palydovas.

Šunų odos ir kailio ligos

Šuns odos ir kailio susirgimus gali sukelti daug įvairių infekcinių ligų, pavyzdžiui, virusai, bakterijos, grybelis; hormoniniai ir metaboliniai sutrikimai; fiziniai ir cheminiai sužalojimai. Bet kokiu atveju, ligą turi nustatyti veterinaras. Todėl aptikę bet kokius savo augintinio odos ir kailio pažeidimus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Rekomenduojama kasdien tikrinti šuns kailį ir radus erkių kuo - greičiau jas pašalinti.

Šiuolaikinės augintinių apsaugos nuo erkių priemonės

Erkių Lietuvoje statistiškai vis daugėja, o sniegui nutirpus anksčiau, jų iš lauko jau parsineša kiekvienas šuo ar katė. Kaip atpažinti erkių sukeliamas ligas ir nuo jų apsaugoti savo keturkojus – tokią dilemą šiandien sprendžia šeimininkai.

Sveikas šuo - tai linksmas gyvūnas su blizgiu kailiu, skaidriomis akimis, šiek tiek drėgna ir vėsia nosimi.

Šuns sveikatos būklės rodikliai

Sveikas šuo - tai linksmas gyvūnas, turintis blizgantį kailį, švarias ir aiškias akis, šaltą ir drėgną nosį. Sveikas šuo turi gerą apetitą, jis mielai ir su džiaugsmu atlieka visas komandas ir reaguoja į šeimininko kvietimą.

Vyresnių šunų priežiūra

Sendamas jūsų šuo tampa kiek lėtesnis, bet tai nereiškia, kad kuo vyresnis gyvūnas, tuo mažiau malonumo jis teikia.

Norite, kad vaikščiojant šuo būtų paklusnus?

Ar jūsų šuo tempia jus vaikščiojant ir neateina pakviestas? Ar norėtumėte išmokyti savo šunį elgtis kitaip?

Pagrindinė sauso šunų maisto klasifikacija

Sausas šunų maistas pasižymi subalansuota sudėtimi, į kurią įeina visos šuns organizmui būtinos medžiagos.

Kaip pasirinkti tinkamą dantų pastą?

Rinkoje esančių dantų pastų įvairovė gali sukelti painiavą ir sunkumų, kai norime pasirinkti tinkamą produktą savo dantų higienai palaikyti.

Ką daryti apsinuodijus augintiniui?

Apsinuodijimas yra viena iš dažniausių ir pavojingiausių situacijų, su kuriomis gali susidurti augintinių savininkai. Augintiniai gali netyčia ar smalsumo dėka suvalgyti, įkvėpti ar paliesti daugybę toksiškų medžiagų, kurios gali sukelti rimtų sveikatos problemų ar net mirtį. Tai tokios medžiagos kaip augalai, maistas, vaistai, chemikalai, kiti gyvūnai ir kt. Kaip elgtis tokioje situacijoje ir kai