Krepšelis tuščias
Pirkti

Šuns sveikatos būklės rodikliai 0 Į sąrašą link_right

Sveikas šuo - tai linksmas gyvūnas su blizgiu kailiu, skaidriomis akimis, šiek tiek drėgna ir vėsia nosimi.
Sveikas šuo - tai linksmas gyvūnas su blizgiu kailiu, skaidriomis akimis, šiek tiek drėgna ir vėsia nosimi.

Sveikas šuo - tai linksmas gyvūnas, turintis blizgantį kailį, švarias ir aiškias akis, šaltą ir drėgną nosį. Sveikas šuo turi gerą apetitą, jis mielai ir su džiaugsmu atlieka visas komandas ir reaguoja į šeimininko kvietimą.

Pagrindiniai fiziologiniai rodikliai

1. Kūno temperatūra - 38,5 - 39 laipsniai.

2. Kvėpavimo dažnumas:

  • Šuniukai - 15 - 35 kartai per min.
  • Suaugę šunys - 10 - 30 kartai per min.
  • Seni šunys - 14 - 16 kartai per min.

3. Pulsas:

  • Šuniukai - 120 - 150 dūžių per min.
  • Suaugę šunys - 80 - 140 dūžių per min.
  • Seni šunys - 80 dūžių per min.

4. Rujos trukmė - vidutiniškai 21 diena.

5. Nėštumo trukmė - vidutiniškai 63 dienos.

Kūno temperatūros matavimas

Šuns kūno temperatūrai išmatuoti naudojamas medicininis termometras. Prieš naudojant, jį reikia nukratyti, kad rodytų žemiausią temperatūrą, sutepti galiuką vazelinu, paguldyti šunį ant šono arba pastatyti, kaire ranka pakelti uodegą ir atsargiai įvesti termometrą į tiesiąją žarną taip, kad rezervuaras su gyvsidabriu būtų tiesiojoje žarnoje. Laikyti 3 minutes. Temperatūrą matuoti reikia visada tuo pačiu metu: ryte - tarp 7-9 valandos, vakare - tarp 17-19 valandos.

Kvėpavimo dažnumo nustatymas

Kvėpavimo dažnumą galima nustatyti, skaičiuojant įkvėpimų ir iškvėpimų skaičių per minutę. Naudojami keli metodai: pagal šuns krūtinės ląstos ir pilvo judėjimą; pagal nosies šnervių judėjimą; uždedant rankas ant krūtinės ląstos, tai suteikia galimybę užfiksuoti kvėpavimo judesius. Kvėpavimas priklauso ir nuo šuns kūno padėties. Gyvūnams lengviau kvėpuoti, kai jie stovi. Sergant širdies ir kvėpavimo takų ligomis, gyvūnai dažniau sėdi, tai palengvina kvėpavimą.

Taip pat kvėpavimui įtakos turi paros metas ir metų laikai. Naktį ramybės būsenoje šuo kvėpuoja rečiau. Vasarą, kai labai karšta, o taip pat karštose patalpose kvėpavimas padažnėja. Žiemą šunų kvėpavimas ramybės būsenoje būna tolygus ir nepastebimas. Raumenų darbas smarkiai padažnina šunų kvėpavimą. Tam tikros reikšmės turi ir šuns susijaudinimo faktorius. Pasirodžius nepažįstamam žmogui ar nauja aplinka gali sukelti padažnėjusį kvėpavimą.

Širdies dūžių ir pulso apskaičiavimas

Širdies dūžius lengva pajausti, uždėjus delną iš kairės pusės ant šuns krūtinės ląstos, šiek tiek žemiau mentės. Pulsą galima apskaičiuoti šlaunies vidinėje pusėje, pridėjus pirštus prie šlaunies arterijos. Jauni šunys turi žymiai didesnį pulsą, nei suaugę. Patinų pulsas retesnis, nei kalių. Esant tvankumui, karščiui, raumenų ir emocinėms apkrovoms, pulsas padažnėja. Sergant, turint aukštą temperatūrą, kvėpavimas ir pulsas taip pat padažnėja.

Komentarų nėra