Krepšelis tuščias
Pirkti

Šunų alergija. Kodėl augintinis kasosi? 0 Į sąrašą link_right

Šunų alergiją gali sukelti keletas priežasčių, o dėl niežulio dažniausiai kalti kelių rūšių sukėlėjai.
Šunų alergiją gali sukelti keletas priežasčių, o dėl niežulio dažniausiai kalti kelių rūšių sukėlėjai.

Kas yra šunų alergija? Tai būklė, kai augintinio organizmas labai jautriai reaguoja į kokį nors ingredientą. Kai šunį kankina niežulys, jis nuolat kasosi kūną ar ausis, nieko gero nelaukite. Nustatyti ar augintinis tikrai kenčia nuo alergijos gali tik gydytojas. Nereikia manyti, kad jūs patys galite nustatyti diagnozę. Vakar šunį permaitinote saldainiais, tai nereiškia, kad įkyrų niežulį sukėlė būtent tai.

Naudinga informacija apie alergiją

  • Šunų alergiją gali sukelti keletas priežasčių, o dėl niežulio dažniausiai kalti kelių rūšių sukėlėjai. Beje, dažniausia nuo alergijos kenčia šarpėjai.
  • Parazitai. Blusos ir erkės - didžiausi šunų priešai.
  • Kandys, gėlės ir net cigarečių dūmai gali sukelti priepuolį. Vėlgi, prieš išmetant puokštę gėlių ar pradedant kandžių medžioklę spintose, įsitikinkite, kad šuo neprisikvėpuos oro, pilno alergenų.
  • Maisto produktai gali sukelti alergiją. Kaip ir vaikai, augintiniai gali skirtingai sureaguoti į šokolado gabaliuką ar apelsino skiltelę.
  • Alergiją gali sukelti net žolė ar bet kokia kita medžiaga. Šios rūšies šunų alergija vadinama kontaktinė alergija. 

Šunų alergija - ieškome priežasties

Patys galėsite nustatyti nemalonios gyvūno būklės sukėlėją tuo atveju, jei tai alergija maistui. Kaip taisyklė, rasti tinkamą ingredientą padeda speciali dieta. Dažniausiai, niežulį sukelia vištiena, kukurūzai, kiaušiniai ir žinoma, saldumynai. Beje, šios ligos priežastis gali būti ir pigus šunų maistas (!). Dažnai, jame galima rasti priedų, kurie gali pakenkti bet kurio gyvūno sveikatai.

Kaip galima nustatyti reikalingą alergeną? Tai paprasta. Taikykite mylimam šuniui specialią dietą. Ją turėtų sudaryti du komponentai, kurių ankščiau nebuvo šuns mityboje. Pavyzdžiui, jei jūsų augintinis mielai valgė vištieną su košę (bet kokia), šie produktai turi išnykti iš šuns raciono. Išimtį galima padaryti tik ryžiams. Nuo jų alergija pasitaiko itin retai.

Alergiškų šunų dietos

Čia yra keletas dietų pavyzdžių tiems, kurie nori išsiaiškinti, ar niežėjimą gyvūnui sukelia maisto produktai.

  • Bulvės ir antis.
  • Ryžiai ir ėriena. Vietoje ryžių galima naudoti grikius ar perlines kruopas. Taikant šią dietą iš raciono visiškai išbraukite sausą šunų ėdalą, vitaminus ir bet kokius maisto papildus. Dietą taikyti mėnesį.

Vėliau į meniu galima įtraukti dar vieną produktą. Tačiau, nekankinkite augintinio per ilgai. Tokią mitybą negalima laikyti subalansuota. Nepasireiškus alergijai, paieškokite gero sauso šunų maisto sudaryto iš tų produktų, kuriuos bandėte dietos metu. Taip pat galima kreiptis į veterinarijos kliniką ir atlikti tyrimus.

Šunų alergija ne nuo maisto produktų

Dažnai alergija sukeliama įkvepiant. Tai - pavojus, kurio negalima atmesti. Niežulį gali sukelti žiedadulkės, pelėsiai, net dulkės namuose. Jei jūsų augintinis bet kuriuo metų laiku čiaudo ir kasosi, tikėtina, kad jis kenčia nuo dulkių ar pelėsių. Jei šuo kankinasi tik pavasarį ar vasarą, niežulio kaltininkas - žiedadulkės. Alergijos simptomų sunku nepastebėti. Šuo pradeda nuolat kasytis, kandžioja kojas, laižo save. Dažniausia tai pastebima ant kojų, kirkšnių ir pažastų. Be to, gyvūnas gali intensyviai trintis į kilimus ar minkštas grindų dangas. Tose vietose gali nykti kailis, sklisti nemalonus kvapas. Jei neturite galimybės nuvykti pas veterinarą, naudokite keletą būdų, kurie sumažins augintinio kančias.

  • Saugiausias būdas - paprastas šaltas vanduo. Jis gali sustabdyti niežulį pusvalandžiui. Pakaks, kad šuo nurimtų.
  • Vanduo su baltu actu. Tai nėra saugiausias būdas, tačiau jis tinka kojoms.
  • Antibiotikai. Jie turi būti taikomi tik tada, kai niežulys labai stiprus ir yra bakterinio užkrėtimo rizika. Jei augintinis švelniai nusikasė odą prie ausies, tai dar ne priežastis gydyti jį vaistais, kuriuos rasite vaistinėje.

Ir svarbiausia! Savęs gydymas žaloja ne tik žmones, bet ir gyvūnus. Jei jūsų išsilavinimas ne veterinarijos gydytojo, geriau nuveskite augintinį į veterinarijos kliniką. Niežėjimą gali sukelti ne tik alergija, bet ir avitaminozė, kitos ligos. Jokiu būdu negalima gydyti augintinio "liaudies išmintimi". Kai kaimynas siūlo apipilti žibalu šuns kojas, kad palengvėtų šuns kančios, geriau tokius patarimus praleisti pro ausis ir skubėti į kliniką. Jūsų augintinis pasakys "ačiū".

ANIBIO Tic-Clip
Pakabukas - apsauga nuo parazitų
27.90 €
Peržiūrėti
CANIAMICI Vanity dvipusės šukos parazitams iššukuoti
Dvipusės plastmasinės šukos šunims, skirtos parazitams iššukuoti
1.20 €
Peržiūrėti
TRIXIE erkių traukiklis
Erkių traukiklis metalinis
2.20 €
Peržiūrėti
CANIAMICI Vanity šukos parazitams iššukuoti
Tankios šukos šunims, skirtos parazitams iššukuoti
4.80 €
Peržiūrėti
BIOGANCE Biospotix antiparazitinis antkaklis šunims
Antiparazitinis antkaklis šunims
4.30 €
Peržiūrėti
BEAPHAR Bio Band Plus
Natūralus antiparazitinis antkaklis šunims
2.78 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra