Krepšelis tuščias
Pirkti

Kaip išmokyti šuniuką eiti į tualetą 0 Į sąrašą link_right

Jei gyvenate nuosavame name ar kaime, pratinkite šuniuką “reikalus” atlikti tam skirtoje vietoje arba už sklypo ribų
Jei gyvenate nuosavame name ar kaime, pratinkite šuniuką “reikalus” atlikti tam skirtoje vietoje arba už sklypo ribų

Kuo jaunesni šunys, tuo dažniau jie eina į tualetą. Mažylis nori į tualetą kas 2 - 3 valandas: po miego, po valgio, po žaidimų, pertraukose tarp žaidimų ir t.t. Norint greitai pasiekti gero rezultato, reikia nuolat sekti šuniuko veiksmus. Kai šuniukas jau bus pripratęs eiti į tualetą lauke ir kentės, nepiktnaudžiaukite jo kantrybe.

Bausmės šiame subtiliame klausime gali tik pakenkti, todėl susilaikykite nuo jų. Kantrybė, atkaklumas ir geranoriškumas - tai kelias į sėkmę.

Jei augintinis užsižais ir padarys į netinkamą vietą, ne barkite, jis yra mažas ir tokie "incidentai" gali pasikartoti netgi tada, kai pradės pasivaikščiojimus gatvėje. Ypač, jei pats įsitraukėte į bendrą žaidimą ir pamiršote nunešti šuniuką į tam "reikalui" skirtą vietą. Svarbu prisiminti, kad augintiniams kaip ir mums, gali kilti psichikos ligų (arba sunkių elgsenos patologijų), o kaip žinia, vaikystėje dedami elgesio pamatai. Rodant šuniui daugiau supratimo ir meilės, ugdymo procesas jaunystėje bus lengvesnis, o, svarbiausia, jis jums padovanos daug šviesių akimirkų per visą savo gyvenime.

Nepertraukite subtilaus proceso, jei jis jau prasidėjo, išmokite nuolat stebėti šuniuką, kiekvieną kartą tikrindami, kodėl šuniukas išėjo iš kambario. Tai padės nustatyti jo individualų fiziologinį režimą. Paprastai, šuniukai "mažą" reikalą atlieka po miego, o "didelį" po valgio.

Ir visai blogai, kai šuo yra kaltinamas dėl "balų" ir "krūvelių" praėjus kelioms valandoms po "nusikaltimo". Šuniukas nesupras, kas supykdė šeimininką. Daugiausiai ką gali padaryti: pyktį susieti su "krūvelės" buvimu, tačiau organizmo funkcijų jis pakeisti negali, todėl, vargšelis, pradės "krūveles" šalinti vieninteliu jam prieinamu būdu: valgyti! Tai viena daugeliui žinomos ligos (koprofagija) - priežasčių. Šalinant šį įprotį šeimininkui prireiks daug pastangų ir atkaklumo.

Būtinai džiaugsmingai pagirkite ir pavaišinkite skanėstais, kai šuniukas padarė į reikiamą vietą. Kai įprotis bus suformuotas, palaipsniui atpratinkite nuo skanėstų: duokite skanėstą kas antrą kartą, vėliau kas trečią ir t.t..

Mokymas prašytis į tualetą, dažnai būna ilgas - būkite kantrūs. Maždaug nuo ketvirto mėnesio šuniukas pats pradeda prašytis į tualetą. Tačiau kai kuriems šunims tai gali atsitikti vėliau arba anksčiau.

Mokymas judėtų greičiau jei šuniukas būtų stebimas nuolat. Visada laiku spėtumėte nunešti šuniuką į tam "reikalui" skirtą vietą ar išnešti į lauką.

Šuniuko "tualetas" turi būti žemomis sienelėmis - bus patogu įlipti.

Jei šuniukas šlapinasi labai dažnai, tačiau mažais kiekiais, jis gali turėti problemų su sveikata. Esant cistitui (šlapimo pūslės uždegimas), mažylis negali kentėti. Pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju.

Šuniuko mokymas atlikti "reikalus" namuose

Pirmas būdas: Kai atnešėte šuniuką į namus, pažiūrėkite, kur jis eis į tualetą. Šioje vietoje padėkite dėžutę, laikraščių ar skudurėlį. Po miego, žaidimų ar valgio nuneškite šuniuką į dėžutę. Jei pastebite, kad šuniukas pradeda sukiotis ar tūpti, nuneškite jį (tik atsargiai ir švelniai, kad neišsigąstų) ir įdėkite į dėžutę. Kartais mažylis bando išsilaisvinti ir pabėgti iš dėžutės (tualeto vietos). Negalima prievarta jo sulaikyti: jis pamirš, ką norėjo padaryti ir tik bandys pabėgti. Geriau vėl paimti ir nunešti šuniuką į dėžutę. Ir taip keletą kartų, kol šuniukas neatliks "reikalo". Net jei nepavyks per keletą bandymų, kitą kartą bandykite vėl. Svarbiausia pasiekti, kad šuniukas nueitų į tualetą, džiaugsmingai pagirti, pavaišinti skanėstu, vėliau viskas vyks greičiau! Mažyliai greitai suvokia naudą! Kai šuniuką dedate į dėžutę, galite pasakyti komandą "daryk reikalą" (ar kitą komandą savo nuožiūra), taip šuniukas išmoks eiti į tualetą pagal komandą.

Antras būdas: Šuniukui bute "skiriamas" kambarys (ar vieta kambaryje, atitverta metaline tvorele), kurio grindys pilnai padengtos polietilenu, ant viršaus nuklota laikraščiais. Šuniukas praleidžia beveik visą laiką šiame kambaryje, vaikščioti laisvai po butą neleidžiama. Tačiau jei norite, kad jis laisvai judėtų bute, leiskite trumpą laiką pasivaikščioti iš karto po to, kai jis atliko "reikalą". Taip šuniukas pripras daryti savo "reikalus" tik ant laikraščių. Palaipsniui laikraščių kiekis mažinamas, paliekant keletą atskirai gulinčių laikraščių - šuniukas turi daryti "reikalus" tik ant laikraščių. Jei jis "nepataikė", laikraščių, skaičių padidinkite. Turi likti vienas laikraščio lapas tam tikroje vietoje, kuri yra patogi šeimininkui. Žinoma, galima nukloti laikraščiais ir visą butą, tačiau tai yra sunku ir nepraktiška.

Atsitinka, kad šuniukas eina į tualetą iš karto po valgio, todėl laikraštį ar skudurėlį reikia padėti netoli maisto dubenėlio, vėliau palaipsniui perkelti "tualetą" jums reikalinga kryptimi.

Šuniuko mokymas atlikti "reikalus" lauke

Kai skiepai ir karantinas atlikti šuniuką reikia išmokyti "reikalus" atlikti lauke. Kuo anksčiau tai įvyks, tuo lengviau jam persiorentuoti. Po kiekvieno miego ar pavalgius šuniuką reikia išnešti į lauką, galima pamasažuoti pilvą. Siekite, kad šuniukas būtinai atliktų "mažą" ir "didelį" reikalus. Jei šuniukas buvo mokomas bute "reikalus" atlikti pirmu metodu, mokymas lauke vyks paprasčiau. "Reikalų" atlikimas lauke, negali būti traktuojamas kaip pasivaikščiojimas. Po to, kai šuniukas padarė savo "reikalus" su juo galima eiti pasivaikščioti, žaisti ar pasimokyti, tačiau jokiu būdu - prieš!

Pasivaikščiojimų skaičius, dviem - trim pasivaikščiojimais turi viršyti valgio skaičių. Vesti šuniuką reikia po kiekvieno šėrimo, iš karto po nakties miego, ir kuo vėliau prieš miegą.

Dažnai pasivaikščiojus mažylis, "viską" neša namo, kad galėtų padaryti ant laikraščių. Nieko baisaus.  Ilgiau vaikščiokite lauke, kad vis dėlto "reikalus" atliktų gatvėje. Leiskite apuostyti svetimas "krūveles", kad suprastu - lauke irgi galima nueiti į "tualetą". Galite išnešti laikraštį ant kurio buvo padaręs namuose.

Jei gyvenate nuosavame name ar kaime, pratinkite šuniuką "reikalus" atlikti tam skirtoje vietoje arba už sklypo ribų.

BOB MARTIN Stain & Odour Remover
Unikalus dėmių valiklis ir blogo kvapo šalintojas
5.50 €
Peržiūrėti
CANIAMICI Super Nappy Nonslip palos
Higieninės neslystančios palos skirtos pripratinti šunis daryti į vieną vietą
6.66 €
Peržiūrėti
BOB MARTIN Puppy Chew Stop
Purškiama priemonė atpratinti šuniuką nuo daiktų ir baldų graužimo
0.00 €
Peržiūrėti
Happy Pet vienkartinės sauskelnės
Vienkartinės sauskelnės šunims
3.43 - 3.92 €
Peržiūrėti
OROPHARMA Deo Dog
Dezodorantas momentaliai maskuojantis blogą šuns kvapą
7.70 €
Peržiūrėti
OROPHARMA Stop Indoor
Atbaidanti priemonė šunims, nuo nepageidaujamo teritorijos žymėjimo
9.90 €
Peržiūrėti
CANIAMICI mini krepšelis
Krepšelis su higieniniais maišeliais
4.01 €
Peržiūrėti
TRIXIE plastikiniai maišeliai
Maišeliai plastikiniai šuns fekalijų surinkimui - 20 vnt
0.79 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra