Krepšelis tuščias
Pirkti

Šunų nėštumas 0 Į sąrašą link_right

Kalei ir šuniukams reikalinga ypatinga priežiūra.
Kalei ir šuniukams reikalinga ypatinga priežiūra.

Kalės nėštumas yra labai svarbus momentas jos gyvenime. Todėl šeimininkas privalo būti dėmesingas ir švelnus savo augintiniui.

Nėščios kalės kalendorius

Dienos Nėštumo požymiai

1
Pirma poravimosi diena. Praėjus 48 valandoms po pirmo poravimosi kalę reikia dar kartą suporuoti. Pakartotinas suporavimas per šį laikotarpį padidina apvaisinimo galimybę.
15 - 22 Kalės speneliai parausvėja ir padidėja. Kailis ant pilvo ir aplink spenelius praretėja (darosi plonesnis).
21 - 28 Gali būti rytinis pykinimas, tai susiję su hormonų pakitimais arba gimdos tempimu ir išsipūtimu. Kalė gali atrodyti abejinga. Gali būti, kad nenorės ėsti, kurį laiką ją gali pykinti. Tokiu atveju, per dieną ją reikia šerti įvairiu maistu. Veterinaras gali patarti naudoti tabletes atpalaiduojančias gimdą.
26 - 30 Patyrę žmonės (veisėjai ir veterinarai) gali atsargiai apčiuopdami nustatyti ar kalė nėščia. Tokiu momentu embrionai panašūs į kietus riešutus, todėl juos lengva suskaičiuoti.
29 Pradėkite didinti maisto kiekį, tačiau neperšerkite, papildomas svoris kenkia. Vaisius jau susiformavo ir atrodo kaip pilnai išsivystęs mažas šuniukas.
35 Kalės pilvas tampa platesnis.
45 Dabar lengva pajusti šuniukus, suskaičiuoti - žymiai sunkiau.
48 - 56 Kalė pradeda dažniau save laižyti. Speneliai patinsta. Ji gali tapti nerami ir pradėti ieškoti tinkamos vietos šuniukams.
50 Kalė gali prarasti apetitą. Pilvas gali būti visiškai užpildytas šuniukais. Visą dieną šerkite mažomis porcijomis. Pilve galite lengvai užčiuopti judesius.
50 - 65 Spenelius ir kilpą reikia švelniai apiplauti šiltu vandeniu, aplink spenelius galite nukirpti plaukus - bus lengviau maitintis jaunikliams.
60 - 63 Gali pasirodyti pieno išskyros (krekenos) iš spenelių.
61 Kiekvieną rytą ir vakarą galima pradėti matuoti rektalinę šuns temperatūrą.
64 Likus 12 - 24 valandoms iki gimdymo rektalinė temperatūra gali sumažėti nuo 38,33 iki 36,66 °С. Iš kilpos gali pasirodyti šviesios išskyros.
65 Laukiama šuniukų atsiradimo diena. Žinoma, tai tik apytiksliai. Gimdymas gali įvykti nuo 59 iki 65 dienos. Šuniukai gimę ankščiau nei 58 diena, tikėtina, bus negyvybingi.

Nėštumo diagnozavimo būdai

  • Nėštumą galima nustatyti pagal būdingus požymius, išvardytus nėščios kalės kalendoriuje.
  • Ultragarsinis tyrimas atliekamas 21-24 nėštumo dieną. Ultragarsas aiškiai parodo vaisių. Norint prognozuoti nėštumo trukmę ir sužinoti vaisiaus gyvybingumą, geriau tai daryti vėlyvuoju nėštumo metu.
  • Norint anksčiau diagnozuoti nėštumą, galima atlikti laboratorinius tyrimus, kuriuos nurodys veterinaras.
  • Vėlesniu nėštumo metu (7 savaitės) veterinarai rekomenduoja, ypač didelių vadų, atlikti rentgeno tyrimus. Šiuo periodo metu galima tiksliai nustatyti šuniukų skaičių.

Nėščios kalės racionas ir judėjimas

Pirmoje nėštumo pusėje kalės neturi ypatingų maisto reikalavimų, tačiau jis turi būti visiškai subalansuotas pridedant vitaminus ir mineralus. Nėštumo metu keičiasi medžiagų apykaita, padidėja energija, todėl taisyklingai subalansuotas maistas motinai ir vaisiui yra būtinas. Būdamas pilve šuniukas maitinasi motinos organizme esančiomis maisto medžiagomis ir jei besiformuojančiam vaisiui maistingų medžiagų nepakanka, jis jas atima iš motinos. Jei jūsų "mergaitės: racioną sudaro sausas maistas - pereikite prie nėščių ir maitinamų kalių maisto, pridėkite folio rūgštį, to pilnai pakaks, norint aprūpinti kalę visomis maistingomis medžiagomis. Jei šuo ėda natūralų maistą, tai būtinai reikia pridėti vitaminų ir mineralų kompleksus, t.y. vitaminų poreikis šiuo laikotarpiu padidėja 2-2,5 kartų. Labiausiai tiks vitaminų-mineralų kompleksai nėščioms ir žindančioms kalėms.

Antroje nėštumo pusėje labai svarbu stebėti į nėščios kalės organizmą su maistu patenkančias maistingas medžiagas (baltymų, mineralų), t.y. šiuo nėštumo periodu vyksta vaisiaus augimas ir padidėja maistingų medžiagų poreikis, kurios formuoja šuniuko organizmą.

Antroje nėštumo pusėje kalės gimda pastebimai padidėja, kuri neleidžia jai vienu metu daug prisiėsti ir visiškai užpildo skrandį. Šiuo laikotarpiu reikia ne tik padidinti kalorijas, bet ir šerti kalę 3 kartus per dieną, o po 2 savaičių iki gimdymo - 4 kartus, tik mažesnėmis porcijomis.

Pasistenkite be reikalo nejaudinti savo "mergaitės", nereikėtų jos ilgai vežti automobilyje, eiti į svečius. Jokiu būdu neleiskite savo augintiniui šokti nuo aukštų vietų. "Mamytę" reikia kelti atsargiai ir lėtai, laikant iš apačios už liemens ir glaudžiant prie savęs. Žinoma neilgi pasivaikščiojimai ir įprasta higiena yra reikalingi.

Nėščios kalės higiena

Nėščios kalės higieniška apžiūra turi būti atliekama kasdien, valyti kailį, stebėti odos paviršių. Antroje nėštumo pusėje kalei iš gimdos gali pasirodyti gleivėtos išskyros, kurias ji išsilaižo, bet jei ji pati to nedaro, reikia išskyras nuplauti švariu vandeniu. Tačiau likus dviem savaitėm iki gimdymo kalės maudyti nepatariama.

Jei jūsų kalė prieš poruojantis nebuvo dehelmintizuota (naikinamos parazitinės kirmėlės), tai šį procesą reikės atidėti ir daryti praėjus 2 savaitėms po gimdymo. Netgi prieš poruodami kalę neduokite jai jokių vaistų, o nėščiai kalei tokius vaistus skiria veterinaras ir tik kraštutiniu atveju. Neleiskite savo augintinio prie valkataujančių šunų ir nešiojančių parazitus savo kailyje.
Suteikite savo "mergaitei" galimybę atlikti savo reikalus namie, tai reiškia, kad paskutinėmis nėštumo savaitėmis jai sunku kentėti ir laukti pasivaikščiojimo. Nebarkite ir nebauskite, jei ji netyčia nesulaikė savo šlapimo pūslės.

Prieš pat gimdymą, pasirūpinkite patogia, ramia ir šilta vieta, be skersvėjų, patogiu priėjimu. Jūsų augintinis turi priprasti prie šios vietos. Kalė gimdymui ruošiasi prieš parą, temperatūra nukrenta iki 1-2 laipsnių, ji atsiskiria nuo visų, ieško sau vietos, kasa ją, ir netgi atsisako savo mėgstamo maisto.

Pageidautina, kad gimdymo metu dalyvautų veterinaras ir jei atsitiktų nenumatytų atvejų, galėtų pagelbėti.

CANIAMICI pakabukas su maišeliais šunų ekskrementams
Pakabukas ir 20 maišelių šunų ekskrementams
2.82 €
Peržiūrėti
CANIAMICI Doggy Pants kelnaitės kalėms
Kelnaitės, skirtos kalių rujojimo laikotarpiui
2.15 - 4.67 €
Peržiūrėti
OROPHARMA Odour Control
Priemonė namams neutralizuojanti šunų ir kačių blogus kvapus
7.70 €
Peržiūrėti
GILL'S pripratinimo priemonė
Priemonė šuniuką pripratinti tuštintis vienoje vietoje
7.88 €
Peržiūrėti
GILL'S kvapus naikinanti priemonė
Dezodorantas naikinantis šuns blogus kvapus
7.41 €
Peržiūrėti
Happy Pet vienkartinės sauskelnės
Vienkartinės sauskelnės šunims
3.43 - 3.92 €
Peržiūrėti
KARLIE tualetas šuniukams
Kokybiškas tualetas šuniukams
17.60 €
Peržiūrėti
CANIAMICI Dog Nappy sauskelnės
Sauskelnės šunims
7.08 - 8.25 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra