Krepšelis tuščias
Pirkti

Elgsena ir dresūra

Norint apsisaugoti nuo pikto šuns, reikia laikytis tam tikrų taisyklių.

Kaip elgtis kai užpuola šuo (vaikams)

Nuo šuns užpuolimo nesame nei vienas apsaugoti. Šios, žemiau išvardintos taisyklės, padės apsisaugoti nuo pikto šuns, ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Taip norisi pagaląsti dantukus ir nagučius. Ir ką gi čia toliau sugraužti?

Kaip atpratinti šunį graužti

Suaugusiems šunims, kartais išlieka šuniuko įprotis kol nėra šeimininko naikinti viską, kas aplink: šuo graužia daiktus, kartais net baldus, nuplėšo tapetus, naikina viską, ką galima užkabinti šuns dantimis.

Lavinant komandą `Fu` patartina laikytis esminių taisyklių.

Komanda `Fu`

Augantis šuniukas, kaip ir suaugęs šuo, turi iš karto ir nepriekaištingai vykdyti komandą `Fu`. Jaunas šuniukas (maždaug keturių mėnesių) pradės daryti labai daug nepageidaujamų veiksmų - nuo energingo kojinių plėšimo iki atliekų rankiojimo gatvėje ir nepažįstamų žmonių aplojimo, įskaitant vaikus, kuriuos gali labai išgąsdinti.

Šunys, palikti vieni namuose, labai liūdi.

Šuo vienas namuose

Daugeliui šunų šeimininkų yra žinomas skausmingas jausmas prie buto durų - ką šį kartą augintinis suplėšė ar sugraužė, paliktas vienas namuose? Kai kurie, puolę į neviltį, galiausiai atsikrato šuns. Kiti, sukandę dantis, kenčia. Tačiau, tik nedaugelis sugeba pakeisti padėtį - juk dėlto būtina pašalinti tokio gyvūno elgesio priežastis.

Kas beauklėtų šuniuką, visi privalo taikyti tas pačias taisykles.

Šunų dresūra: pradedančiojo dresuotojo atmintinė

Bet kuris šuo (net jei jam daug metų), kurį nusprendėte dresuoti yra pradedantysis. Kas beauklėtų šuniuką, visi privalo taikyti tas pačias taisykles.

Netgi prastai išaugintus šuniukus galima išmokyti gerų elgesio manierų.

Maži šunys: mokome elgesio taisyklių namuose

Maži šunys turi savo privalumų ir trūkumų. Jie yra žavingi, paprastai ilgai gyvena, su jais lengva keliauti. Kita vertus, kartais atrodo, kad juos sunku išmokyti elgesio taisyklių namuose.

Jokiu būdu negalima šuniui leisti kandžiotis, kadangi jis gali pridaryti didelės žalos.

Šuo kanda!

Negalima leisti, kad šuo kandžiotųsi - jis gali padaryti rimtų sužalojimų. Dauguma šunų šeimininkų nesuvokia pasekmių, nes jie įsitikinę, kad jų šuo, kuris kartais sugriebia juos už kojos ar šiek tiek įbrėžia, didesnės žalos nepadarys.

Norint įvertinti savo augintinio IQ, daug kas priklauso ne tik nuo individualių jo savybių , bet ir nuo fizinės būklės.

Šunų IQ testas

Žymus amerikiečių psichologijos profesorius, daugelio knygų apie šunų psichologiją autorius Stanley Coren sukūrė žaidimų sistemą, pagal kurią galima įvertinti šunų intelektą (IQ). Žinoma, daug kas priklauso nuo individualių augintinio savybių, ir net nuo jo fizinės būklės.

Šuo kaip ir žmogus, kalba ne tik balsu, bet ir kūno kalba.

Ką rodo šuns balsas ir kūno kalba

Šuo su žmogumi gali bendrauti keliais būdais: balsu, ženklais ir gestais. Kai kurie šių ženklų būdingi visiems šunims, taip pat vilkams, šakalams, kitus naudoja tik tam tikros veislės šunys. Pasak tyrinėtojų, šuns bendravimas turi tris pagrindines funkcijas.

Šuns dresavimas - ne tik įdomus, bet ir reikalaujantis nemažai šeimininko pastangų.

Šunų dresavimas

Dažnai daugelis žmonių įsigyja šunį norėdami apsisaugoti, tada pagrindine komanda tampa `Fas!`. Kažkas susigraudina, pamatęs, kaip jo pudelis šoka `šunų valsą` ant užpakalinių kojų. Bet, jei, tikėti specialistais, negalima pamiršti pagrindinių komandų. Ir dar: išmokinę šunį `apsimesti mirusiu`, nereiškia, kad tai jau dresuotas šuo!

Dėl žalingų šunų įpročių, dažnai kalti patys žmonės.

Žalingi šunų įpročiai: kas gi kaltas?

Jūsų namuose atsirado naujas gyventojas - mažas keturkojis sutvėrimas. Jis visiškai priklauso nuo jūsų, jam reikia tiek pat švelnumo ir priežiūros, kaip ir mažam vaikui. Ir sukelia jis jums beveik tokias pačias emocijas. Todėl daugelis naminių gyvūnų savininkų į klausimą `Ar laikote savo augintinį šeimos nariu?`, nesusimastydami atsakys `Taip`.

Jei gyvenate nuosavame name ar kaime, pratinkite šuniuką “reikalus” atlikti tam skirtoje vietoje arba už sklypo ribų

Kaip išmokyti šuniuką eiti į tualetą

Kuo jaunesni šunys, tuo dažniau jie eina į tualetą. Mažylis nori į tualetą kas 2 - 3 valandas: po miego, po valgio, po žaidimų, pertraukose tarp žaidimų ir t.t. Norint greitai pasiekti gero rezultato, reikia nuolat sekti šuniuko veiksmus. Kai šuniukas jau bus pripratęs eiti į tualetą lauke ir kentės, nepiktnaudžiaukite jo kantrybe.

Naujieji metai - išbandymų metas mūsų augintiniams.

Naujieji metai: žmonėms - šventė, šunims - stresas

Daugelis šunų patiria didžiulį stresą, kai lauke sproginėja petardos ir dangų nušviečia fejerverkai. Žemiau pateikti gyvūnų psichologų patarimai padės jūsų augintiniui lengviau pergyventi šias akimirkas. Viena iš labiausiai paplitusių šunų problemų - didelių garsų baimė. Dažniausiai šunys bijo skleidžiamų fejerverkų ir petardų garsų.

Drabužiai šunims: mada ar būtinybė?

Jau tapo įprasta, gatvėse matyti ne tik pasipuošusius žmones, bet papuoštus jų augintinius. Kas tai? Mada ar būtinybė?

Tinkamas skanėstų naudojimas dresūroje

Pateiksime jums keletą klausimų ir atsakymų, susijusių su skanėstų naudojimu šuns dresūros metu.