Krepšelis tuščias
Pirkti

Drabužiai šunims: mada ar būtinybė? 0 Į sąrašą link_right

Jau tapo įprasta, gatvėse matyti ne tik pasipuošusius žmones, bet papuoštus jų augintinius. Kas tai? Mada ar būtinybė?  Vieni sako, kad tai netikęs paprotys, nes ne drabužiai nulemia šuns grožį, kiti sako, kad tai kasdienybės paįvairinimas. Kaip rengiasi žmonės, taip ir augintiniams reikia drabužių, kad išsiskirtų iš kitų.

Maži šuniukai kaip maži vaikai

Ne todėl, kad juos nešioja ant rankų ir saugo kaip kūdikius, o dėl to, kad jų oda tokia pat plona ir jautri. Apranga mažiems tam tikrų veislių - jorkšyro terjerų, nykštukinių pinčerių ir kitiems šuniukams būtina. Šie šunys išvesti laikymui namų sąlygomis, tad jų kailiukas ir oda plonesnė, atitinkamai, jie labiau šąla. Didelių šunų kailis storas, jie pratę būti lauke, ypatingai medžiokliniai ar sargybiniai šunys. Laikomų voljeruose šunų plauko struktūra ilgainiui kinta, atsiranda tankesnė povilnė, tad jie prisitaiko gyventi lauke.

Į ką atsižvelgti renkantis aprangą?

Renkantis aprangą gyvūnams patariama atsižvelgti į audinį. Siūloma tiek natūralaus pluošto, tiek sintetinė apranga, tačiau sintetinis pluoštas geriau sulaiko šilumą, nepraleidžia oro, drėgmės. Pasirinkimą taip pat lemia šuns kailio ir odos specifika. Pavyzdžiui, jorkšyro terjerams, panašiai kaip slidininkams, dedama apatinė apranga, tik iš šilko, kad nesusiveltų ir neįsielektrintų plaukas.

Einant pasivaikščioti būtina ne tik šiltai aprengti gyvūną, bet ir pasirūpinti pėdų apsauga. Siūlomi specialūs tepalai apsaugo pėdas nuo uždegimų bei druskų, minkština pėdas, neleidžia joms skilinėti.
Gražus paltukas įpareigoja šeimininką priderinti keturkojui dailius batukus, tačiau patariama auti juos tik susižeidusiems gyvūnams, pvz., kai yra siūlė po operacijos ar atvira žaizda. Geriausiai tinka odiniai „šuns bateliai“.

Kam pirmenybę teikia pirkėjai?

Pastaraisiais metais Lietuvoje populiarėja gyvūnų aprangos salonai. Gyvūnų kailiui trumpėjant šeimininkams tenka galvoti, kaip vaikščioti, kai lauke yra šalta? Juolab, kad paskutinėmis mados tendencijomis, tapo populiaru turėti mažą jorkšyrą, bišoną ar pekiną. Maži šunys turi daug pliusų. Jie yra žavingi, paprastai ilgai gyvena, su jais lengva keliauti, tačiau jie nelabai prisitaikę gyventi mūsų klimato sąlygomis ir jiems reikia drabužėlių.
.Populiariausios prekės šunims – kombinezonai, striukės, megztiniai. Yra ir proginių kostiumų, skirtų gyvūnų susitikimams, kur šeimininkai nori išsiskirti. Pirkdami šunų avalynę šeimininkai atsižvelgia ne tik į grožį, bet ir į praktiškumą.

Apranga gyvūnams – neišsenkanti aukso gysla

Mados pasaulio atstovai, pamatę, kad turtingieji itin rūpinasi savo augintiniais, nesivaržydami užėmė naują rinkos nišą. Garsūs mados namai nuo šiol puošia ne tik damas ir džentelmenus, bet ir jų šunelius: žurnalistai nuolat fotografuoja stilingus  keturkojus miniatiūriniais „Gucci“ kašmyro megztukais ar „Burberry“ paltukais, vertais kelių šimtų dolerių.

Stulbinanti drabužių gyvūnams paklausa paskatino mados kūrėjus rengti gyvūnų mados savaites. Pirmąkart gyvūnų mados buvo pristatytos  Niujorke 2004 m. rugpjūtį, tačiau gretai šią „bangą“ perėmė Pietų Afrika, Brazilija, Japonija ir Rusija. Aukštosios mados kūrinių keturkojams kainos itin didelės, tačiau šeimininkams tai nerūpi. Svarbiausia, kad jų augintinis būtų patenkintas.

CROCI New York džemperis šuniui
Melsvos spalvos džemperis su nuimamu kapišonu šuniui
17.90 - 25.90 €
Peržiūrėti
CROCI S. Moritz mėlyna striukė šuniui
Mėlynos spalvos striukė šunims
12.90 - 23.90 €
Peržiūrėti
ROGZ Teeskin marškinėliai šuniui
Juodi, stilingi marškinėliai su baltomis letenėlėmis šuniui
16.48 - 18.51 €
Peržiūrėti
CROCI Brownie
Kokybiška, labai šilta striukė su gobtuvu
22.90 - 28.90 €
Peržiūrėti
ROGZ Snowskin striukė šuniui
Naujoviškas rūbas šuniui su pašiltinimo sluoksniu, skirtas artėjančiai žiemai
47.63 - 57.17 €
Peržiūrėti
CROCI Aspen šilta striukė su kapišonu
Šilta striukė su kapišonu
15.90 - 26.33 €
Peržiūrėti
CROCI Double Fun
Labai kokybiška ir šilta dvipusė striukė su kapišonu
22.90 - 36.90 €
Peržiūrėti
CROCI S. Moritz raudona striukė šuniui
Raudonos spalvos striukė šuniui
12.90 - 20.90 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra