Krepšelis tuščias
Pirkti

Šunų odos ir kailio ligos 2 Į sąrašą link_right

Niežulys - sergančių šunų palydovas.
Niežulys - sergančių šunų palydovas.

Šuns odos ir kailio susirgimus gali sukelti daug įvairių infekcinių ligų, pavyzdžiui, virusai, bakterijos, grybelis; hormoniniai ir metaboliniai sutrikimai; fiziniai ir cheminiai sužalojimai. Bet kokiu atveju, ligą turi nustatyti veterinaras. Todėl aptikę bet kokius savo augintinio odos ir kailio pažeidimus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Tačiau kaip bebūtų, kiekvienas šuns šeimininkas turi turėti bent šiokį tokį supratimą apie labiausiai paplitusias odos ir kailio ligas. Tai padės išvengti didelių klaidų ir suteikti pirmą pagalbą savo augintiniui.

Dermatitas, kurį sukelia blusos

Šunų, kurie turi blusų, kailio plaukai būna silpni ir lūžinėjantys. Dažniausiai pakitimai pastebimi ant uodegos, kadangi joje blusos įprastai ir veisiasi. Pagrindiniai požymiai, kurie parodo, kad jūsų šuo turi blusų: jis neramus, dažnai kasosi, nuo ko lieka įdrėskimų. Šunys bando blusas išgaudyti dantimis, todėl išpeša plaukų kuokštus, taip pažeisdami odą. Blusos yra sezoniniai parazitai, kurie šunų kailyje užsiveisia vasaros-žiemos laikotarpiu. Jos siurbia kraują ir gali užkrėsti įvairiomis virusinėmis ligomis.

Šunį reikia išmaudyti šampūnu, kurio sudėtyje yra insekticidų. Tačiau išnaikinti ant šuns odos esančias blusas - tai tik pusė darbo. Kadangi ant šuns kailio pastoviai gyvena tik apie 10% blusų populiacijos. Todėl reikia išdezinfekuoti ir šuns guolį, ir visus jo žaislus, vienu žodžiu, visas vietas, kur šuo mėgsta būti.

Piodermija

Liga pasireiškia stipriu niežėjimu, dažniausiai, vienoje vietoje. Pažeista sritis gali netikėtai išplisti ir pasidaryti labai skausminga. Šios ligos priežastis - stresas.

Veterinarai pataria, piodermiją gydyti natūraliomis priemonėmis, kadangi jos yra efektyvesnės nei gydomieji preparatai. Rekomenduojama išvirti medetkas ir jų nuoviru plauti pažeistas šunelio odos vietas. Ir žinoma, stiprinti jo imuninę sistemą vitaminais bei mineralais.

Demodekozė

Demodekozė yra uždegiminė šunų liga, kurią sukelia įvairių tipų Demodex erkutės. Tai parazitai, kurie gyvena netgi sveiko šuns kailyje ir riebalų liaukose. Ligos priežastis - silpna jaunų šunų imuninė sistema. Manoma, kad ši liga turi ir genetinį paveldimumą.

Ant pažeistos odos atsiranda bakterijos, kurios sukelia niežulį. Yra keli šios ligos susirgimo požymiai: pažeista oda sustorėja, įgauna mėlynai-pilką atspalvį, pasidengia žvyneliais, arba ant pažeistos odos atsiranda šviesiai-raudoni mazgai, kurie vėliau patamsėja. Iškrenta plaukai, oda susiraukšlėja, pradeda pleiskanoti. Po kurio laiko mazgai pavirsta į pūlius, iš kurių išsiskiria lipnus skystis. Demodekozę gali išgydyti tik specialistas.

Perštintys niežai

Šią ligą sukelia niežinės erkės. Tokiomis erkėmis šuo gali užsikrėsti kontaktuodamas su sergančiu šunimi. Niežinėmis erkėmis taip pat gali užsikrėsti ne tik gyvūnai, bet ir žmonės.

Įkandus erkei, ant odos matosi maži mazgeliai, kurie vėliau pavirsta į pūlinius. Pradeda stipriai niežėti odą. Nukasytose vietose iš pradžių plaukai sulimpa, o po to iškrenta.

Gydymą paskiria veterinarijos gydytojas. Naudojami vaistai ir gydomieji tepalai nuo niežų.

Trichofitija

Tai - grybelių sukeliama paviršinė odos infekcija, kuri pažeidžia kūno odą, pirštus, kojų nagus ir pėdas. Pažeista oda nuplinka, tačiau jos neniežti.

Trichofitija gali užsikrėsti ir žmonės, todėl gydymas atliekamas prižiūrint veterinarui. Naudingos gali būti ir naminės gydomosios priemonės: jodas, medetkų ir ežiuolės užpilai.

Dermatitas, kurį sukelia stresas

Dermatitu dažniausiai suserga šunys-cholerikai. Neturėdami ką veikti, jie pradeda "save graužti" tiesiogine ta žodžio prasme. Todėl šuo turi kuo dažniau judėti, žaisti, svarbu, kad turėtų užsiėmimą. Taip pat būtina stiprinti šunelio nervinę sistemą.

Tačiau, sveiki šunys irgi ne išimtis. Jie taip pat gali susirgti viena iš dermatito rūšių. Todėl kuo dažniau ir atidžiau reikia apžiūrinėti savo šunelį. O pastebėjus odos ar kailio pakitimų, kuo skubiau kreiptis į veterinarą. Juk blizgantis ir tankus kailis - geriausias rodiklis, kad šunelis yra sveikas.

TRIXIE  žirklės nagų karpymui
Žirklės su ribotuvu šunų nagams karpyti
4.11 - 5.41 €
Peržiūrėti
CANIAMICI Vanity šepetys
Metalinis šepetys šunims
3.73 - 4.94 €
Peržiūrėti
BEAPHAR dantų pasta
Kepenų skonio dantų pasta šunims
5.41 €
Peržiūrėti
CANIAMICI Vanity žirklės
Žirklės šunų plaukams kirpti
16.49 €
Peržiūrėti
TRIXIE plastmasinis šepetys
Plastmasinis šepetys šunims su minkštais metaliniais šeriais
2.52 - 4.20 €
Peržiūrėti
DOGGYMAN Honey Smile dvipusis guminis šepetys
Patogus dvipusis guminis šepetys šunims
5.27 €
Peržiūrėti
CHRIS CHRISTENSEN Mystic Ear valiklis
Ausų valymo skystis šunims
11.09 €
Peržiūrėti
2023-01-15 20:27 Audrone
Kaip išsigydyti demodekoze?
2023-01-15 20:32 Audrone
Užsikrečiau nuo savo sergancio šuns.Padekite😥