Krepšelis tuščias
Pirkti

Šunų veislės

Šunų veislės

Populiariausi šunų vardai 2024

Afganų kurtas - grakštus ir didingas.

Afganų kurtas

Afganų kurtas - tai aristokratiškas, grakštus ir didingas šuo. Ilgas, prabangus afgano kailis pakeri daugelį šunų mylėtojų. Nors jis ir pasižymi puikiomis manieromis ir elgesiu, bet nereikėtų pamiršti, kad tai medžioklinis šuo turintis nepriklausomą charakterį.

Airių seteris - puikus kompanionas ir medžiotojas.

Airių seteris

Airijoje labiau paplito dideli šunys, siaura, bet gilia krūtine, ilgais, plokščiais šonkauliais. Airių seteriai išsiskyrė tvirtomis galūnėmis, tarpus tarp kojų pirštų dengė standūs plaukai, kurie leido gerai judėti akmenuotomis Airijos kalvomis.

Akita Inu - aktyvus ir ištikimas.

Akita Inu

Akita Inu kildinama iš Akitos prefektūros Japonijoje, labiausiai į šiaurę nutolusios vietovės Honsiu saloje. Iš čia ir pavadinimas Akita. Tuo tarpu Inu japonų kalboje reiškia šunį. Tiksliai nežinoma kada Akita Inu buvo prijaukinta, tačiau jau senuose raštuose užfiksuoti Akitos protėviai su tokiomis pat riestomis uodegomis ir stačiomis ausimis.

Aliaskos malamutas - ištikimas ir orus.

Aliaskos malamutas

Aliaskos malamutas pasirodė prieš du - tris tūkstančius metų Aliaskoje. Manoma, kad Aliaskos malamutai kilę iš arktinio vilko, todėl šios veislės kailio spalvos taip primena vilko spalvas - pilki atspalviai, tačiau pasitaiko smėlio, rausvos ar net baltos spalvos atstovų.

Amerikiečių kokerspanielis - tikras šeimos numylėtinis.

Amerikiečių kokerspanielis

Įvairūs spanielių šunys Amerikoje atsirado dar prieš Jungtinių Valstijų sukūrimą. Amerikiečių kokerspanielis tiesiogiai kilo iš anglų kokerspanielių. Tačiau, Jungtinėje Karalystėje ir JAV veisimas buvo vykdomas skirtingomis kryptimis, todėl atsirado reikšmingų skirtumų tarp amerikiečių ir anglų kokerspanielių.

Amerikiečių pitbulterjeras - energingas ir linksmas.

Amerikiečių pitbulterjeras (pitbulis)

Pasak kai kurių kinologų, tiesioginiai pitbulterjerų protėviai yra senieji bul - and - terjerai, kurie XIX a. pradžioje buvo plačiai paplitę Didžiojoje Britanijoje ir JAV. 1835 metais kai Anglijoje buvo uždraustas viešas bulių pjudymas šunimis, kur buvo naudojami buldogai, kruvinų spektaklių gerbėjai, persiorientavo į šunų kovas ir žiurkių pjudymą šunimis.

Amerikiečių Stafordšyro terjeras - mylintis ir galintis apsaugoti vaikus.

Amerikiečių Stafordšyro terjeras

Amerikiečių Stafordšyro terjeras - tiesioginis kovinių šunų palikuonis, artimas amerikiečių pitbulterjero giminaitis. Didžiausias JAV kinologų klubas "American Kennel Club" (AKC), pradžioje nenorėjo oficialiai pripažinti pitbulterjerų veislės, turinčios sąsajų su kruvinomis šunų kovomis.

Anglų buldogas - puikiai tinka šeimai, lengvai adaptuojasi miesto bute.

Anglų buldogas

Manoma, kad buldogai išvesti kryptingai atrenkant mastifus, siekiant sumažinti jų dydį, padidinti judrumą, sustiprinti ir prailginti sukandimą. Trumpesnis viršutinis žandikaulis leidžia šunims laisviau kvėpuoti sugriebus auką. Pradžioje buldogai buvo naudojami medžioklėje kaip varovai, vėliau - kaip piemenų šunys.

Anglų kokerspanielis - tikras šeimos draugas.

Anglų kokerspanielis

Kokerspanielis Anglijoje buvo naudojamas slankų medžioklėje. Anglijos šunų augintojai atkreipė ypatingą dėmesį į spanielių medžioklės sugebėjimus ir dirbo juos tobulindami. Pirmose Anglijos šunų parodose pievų spanieliai buvo skirstomi pagal svorį: iki 11,4 kg ir daugiau. "Kokeriai" buvo priskiriami prie pirmosios kategorijos.

Anglų toiterjeras - protingas ir išdidus.

Anglų toiterjeras

Viduramžių Anglijoje susiformavo ypatinga vidutinių medžioklinių šunų grupė, gavusi "terjeras" pavadinimą. Terjerai buvo naudojami daugiausia medžioti barsukus ir lapes urvuose, taip pat žiurkių naikinimui. Vikrūs šunys - žiurkių gaudytojai, tarp gyventojų turėjo didelę pagarbą.

Auksaspalvis retriveris - tikras vaikų numylėtinis.

Auksaspalvis retriveris

Auksaspalvio retriverio kilmę gaubia paslaptis. Trūkstant patikimų faktų sklido neįprasta legenda, kad 1858 m. Anglijos miestelyje Braitone, lordas Tvidmaut iš cirko įsigijo rusų aviganių, kurie jį pakerėjo savo pasirodymu ir išvaizda.

Barzdotasis kolis draugiškas ir su vaikais, ir su gyvūnais

Barzdotasis kolis

Barzdotasis kolis – tai šuo kuris jokiais būdais neleis apie save pamiršti. Ištikimas draugas, kuris nori būti įvykių centre, nemėgsta vienatvės, netinka būti laikomas prie būdos – jam reikalinga žmogaus kompanija. Ištikimas, nuolat seka iš paskos, neturi tendencijos pabėgti. Judrus ir gyvybingas, ypatingai mėgsta šokinėti, tačiau charakteris neagresyvus.

Belgų aviganis - žaismingas ir lengvai dresuojamas.

Belgų aviganis

Belgų aviganis – tai darbinis ir ganymo šuo, kuris ne tik ganydavo bandas, bet ir jas saugodavo nuo plėšrių žvėrių. Yra keturios Belgų aviganių rūšys: griunendalis, lakenua, malinua ir terviurenas. Įsigiję belgų aviganį nesigailėsite, kadangi šalia jūsų visada bus puikus kompanionas, draugiškas, judrus, protingas ir sargus augintinis!

Berno zenenhundas - stiprus ir protingas.

Berno zenenhundas

Berno zenenhundai yra nuostabūs šeimos šunys, vertinami dėl savo atsidavimo šeimai ir natūralaus grožio. Šie šunys turi nuostabią uoslę, yra protingi ir ištvermingi, todėl dažnai pasirenkami kaip tarnybiniai šunys, dalyvauja gelbėjimo operacijose kalnuose.

Biglis - ypatingai draugiškas.

Biglis

Biglis - sena medžioklinio Anglijos skaliko veislė, kuri kelis šimtmečius buvo naudojama medžioklėje. Pirmą kartą šį veislė paminėta 1475 metais. Šunys buvo veisiami Anglijos aristokratų dvaruose. Biglis yra kilęs iš keltų skalikų, kurie buvo kryžminami su nedideliais Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos skalikais.

Bobteilas - draugiškas ir ištikimas.

Bobteilas

Bobteilas egzistuoja bent 200 metų, tačiau jo kilmė neaiški. Manoma, kad bobteilo protėviai buvo šunys iš Europos, patekę laivais į Britų salas. Bobteilus augino avių piemenys ir galvijų varovai, kurie vertino darbines bobteilo savybes. Dabartiniai bobteilai smarkiai skiriasi nuo savo pirmtakų.

Bokseris - protingas ir lengvai dresuojamas.

Bokseris

Bokseris (vokiečių bokseris) atsirado XIX a. pabaigoje, vedant kryptingą selekcinį darbą. Bokserių veislės pagrindu tapo bulenbeiceriai, senovės asirų kovinių šunų palikuonys, kuriuos atvežė finikiečių jūreiviai. Bokseriai buvo kresni, stiprūs šunys, visiškai bebaimiai ir mažai jautrūs sužeidimams.

Boseronai sugeba nujausti nuotaiką.

Boseronas

Boseronas (angl. Beauceron) arba prancūzų aviganis priklauso ganymo ir sargybos šunų veislei. Juos augino ir veisė gyvuliams ganyti ir avių bandoms saugoti.

Bostono terjeras - viena iš nedaugelio šunų veislių, kuriai galima užklijuoti etiketę `Pagaminta JAV`.

Bostono terjeras

Bostono terjeras - palyginti jauna, amerikiečių šunų veislė. Jos istorija, skirtingai nuo senesnių šunų veislių, patvirtinta dokumentiniais faktais. Veislė buvo sukurta XIX a. pabaigoje, senųjų bul - and - terjerų pagrindu. Tuo metu, šie šunys buvo labai populiarus Didžiojoje Britanijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Briaras - puikus draugas aktyviems žmonėms.

Briaras

Jei mėgstate aktyvų gyvenimą, briaras bus puikus jūsų draugas. Jis dieną naktį demonstruos jums savo gerąsias charakterio savybes, rūpinsis visais šeimos nariais, ypač – vaikais.