Krepšelis tuščias
Pirkti

Anglų buldogas 0 Į sąrašą link_right

Anglų buldogas - puikiai tinka šeimai, lengvai adaptuojasi miesto bute.
Anglų buldogas - puikiai tinka šeimai, lengvai adaptuojasi miesto bute.

Manoma, kad buldogai (angl. Bulldog) išvesti kryptingai atrenkant mastifus, siekiant sumažinti jų dydį, padidinti judrumą, sustiprinti ir prailginti sukandimą. Trumpesnis viršutinis žandikaulis leidžia šunims laisviau kvėpuoti sugriebus auką. Pradžioje buldogai buvo naudojami medžioklėje kaip varovai, vėliau - kaip piemenų šunys. Buldogų užduotis buvo aplenkti ir sulaikyti vietoje pabėgusį gyvulį. Jau pats tokių šunų darbas buvo įspūdingas. Tuomet buvo sumanytos varžybos - kieno šuo dirba geriau. Kai šunų darbas tapo nebereikalingas gyvulių priežiūrai, juos ir toliau augino viešiems reginiams, kuriose jie varžėsi gebėjimu atlaikyti įniršusį bulių (vėliau buvo naudojami ir kiti gyvūnai). Kruvinas sportas užėmė didelę XIX a. pradžios Anglijos dalį. To meto buldogai buvo judrūs, vikrūs šunys. Didžiulis skirtumas tarp tų laikų buldogų ir šiuolaikinės veislės, tuo pačiu pavadinimu - "anglų buldogas". Kai 1835 metais visoje Didžiojoje Britanijoje buvo uždraustos šunų kovos su buliais, vieši renginiai baigėsi, o kruvinas sportas transformavosi į kitus pomėgius, tokius kaip šunų kovos ir šunų kovos su žiurkėmis. Siekiant pagerinti kovines savybes ir padaryti šunis kompaktiškais, ištvermingais ir judresniais, buldogus kryžmino su terjerais. Darbinių buldogų veisimui atėjo pabaiga. Tačiau britai neleido visiškai išnykti buldogams. XIX a. pabaigoje pradėtas sistemingas darbas su šia veisle. Buldogus toliau augino, tačiau, kaip šeimos numylėtinius, labiau kreipiant dėmesį į išvaizdą ir mažinant kovines šuns savybes. Ko pasekoje ši šunų veislė patyrė radikalių pokyčių ir buvo išvestas šiuolaikinis anglų buldogas, mažai panašus į savo protėvius.

Anglų buldogas turi stiprų, nepriklausomą, ramų ir gerą charakterį. Nors jis atrodo šiek tiek flegmatiškas, tačiau yra drąsus, jei reikia, gali tapti bebaimis gynėjas. Puikiai tinka šeimai ir gerai jaučiasi bute. Jam nereikalingi intensyvūs fiziniai krūviai. Auginant būtina atsižvelgti į specifines veislės savybes. Juos sunku veisti, reikalauja dėmesio ir priežiūros, jie neturėtų aktyviai judėti karštu oru, linkę į persivalgymą. Veislė neišsiskiria ilgaamžiškumu.

Išvaizda. Anglų buldogas (angl. english bulldog) - tvirto sudėjimo, platus, stiprus, kompaktiškas, švelnaus kailio. Galva masyvi, didelė kūno proporcijoms, bet tuo pačiu metu, o ne tokia didelė, kad suardytų bendrą išvaizdos simetriją ar turėtų įtakos judesių pusiausvyrai. Snukis trumpas, platus, bukas. Kūnas trumpas. Ilgos, stiprios užpakalinės kojos lengvesnės nei priekinės.

Dydis. Ūgis (aukštis ties ketera): 38 - 40 cm, pageidautinas svoris patinams - 24,75 kg, patelėms - 22,5 kg.

Galva. Kaukolė didelė, apimtis (matuojama priešais ausis) turi būti lygi ūgiui ties ketera. Skruostai išsipūsti, apvalūs, palaipsniui besiplečiantys už akių. Žiūrint iš šono, galva didelė ir trumpa (įsivaizduojama linija nuo nosies iki pakaušio - trumpa). Kakta plokščia, padengta odos klostėmis. Antakių lankai gerai matomi, platūs, kampuoti, aukšti. Snukis trumpas (kuo trumpesnis atstumas nuo priekinių skruostikaulių kampų iki nosies - tuo geriau) platus, labai gilus (nuo vidinio akies kampo iki burnos kampo). Nosis su didelėmis šnervėmis, plati ir juoda, nepriklausomai nuo šuns spalvos, nosies galiukas kaip galima giliau įspaustas. Lūpos storos, plačios visiškai uždengiančios apatinį žandikaulį šonuose, bet ne priekyje, kur viršutinė lūpa tik paliečia apatinę, visiškai dengdama priekinius dantis. Žandikauliai platūs, masyvūs, kvadrato formos. Apatinis žandikaulis atsikišęs į priekį ir išlenktas aukštyn, suformuoja ryškų smakrą. Akys įkritusios, toli viena nuo kitos, kiek įmanoma toliau nuo ausų, apvalios, vidutinio dydžio, tamsios, beveik juodos. Ausys mažos ir plonos, forma "rožės žiedlapio" formos, išaugusios aukštai.

Uodega. Išaugusi žemai, tiesi ties pagrindu, toliau su užlenkta žemyn. Apvali, lygi, ne pūkuota. Vidutinio ilgio, staigiai siaurėjanti. Šuo uodegos niekada nepakelia aukščiau nugaros linijos.

Kailis. Malonus liesti, trumpas, tankus ir švelnus.

Spalva. Tigrinis su juoda kauke arba juodu snukiu. Rusvas, gelsvas arba baltas su bet kuria iš išvardytų spalvų.

Duomenys

Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Veislė išvesta: XIX a. m.
Paskirtis: Kompanionas
Svoris: 23 - 25 kg
Ūgis: 37 - 40 cm
Gyv. trukmė: 7 - 10 metų
Vados dydis: 4 - 5

Privalumai

Trūkumai