Krepšelis tuščias
Pirkti

Kaukazo aviganis 3 Į sąrašą link_right

Kaukazo aviganis - puikus sargas.
Kaukazo aviganis - puikus sargas.

Kaukazo aviganio (angl. Caucasian Shepherd Dog) kilmės šaknys tolimoje praeityje ir tiksliai nėra žinoma jo atsiradimo vieta. Jis plačiai paplitęs Azerbaidžano, Armėnijos, Gruzijos ir Rusijos teritorijoje. Kaukazo aviganio protėviai galėjo kilti iš šunų, kurie gyveno senovės Urartijos, Midijos, Iberijos ir kitose Kaukazo regiono karalystėse. Nuo seno ši veislė patyrė natūralią ir žmogaus vedamą atranką. Šunys buvo naudojami apsisaugoti nuo vilkų ir kitų nekviestų svečių. Daugelyje regionų susiformavo skirtingi Kaukazo aviganių potipiai, su savo savitais bruožais. Manoma, kad natūrali atranka ir veislės tipų formavimas vyko pirmoje XIX a. pusėje. Nuo XX amžiaus pradžios, Rusijos imperijoje į šios šunų veislės formavimą įsijungė žmonės.

Sovietmečiu šie šunys buvo veisiami jėgos struktūrų veislynuose. Pasaulis Kaukazo aviganius pripažino pirmoje XX a. pusėje. Pirmą kartą, tarptautinėje parodoje eksponuojami šunys gavo "raudonojo giganto" ir "mirtis kapitalizmui" pavadinimą. Pirmasis veislės standartas priimtas 1931 metais. Šiuo metu, didžioji šių šunų dalis pasklidusi NVS šalių teritorijoje, kuriuos augina šios veislės mylėtojai ir entuziastai, kita - nedidelė dalis laukinių šunų, gyvena Šiaurės Kaukaze, Užkaukazėje. Išoriškai jie panašūs, bet apskritai yra skirtingi šunys.

Kaukazo aviganis - viena geriausių sarginių veislių. Kaukazo aviganis turi ryškų teritorijos pojūtį, gina ir saugo priklausantį šeimininkui turtą, be kompromisų ir nepaperkamas. Už saugomos teritorijos ribos, lojalus aplinkiniams. Kaukazo aviganiai - išdidūs ir nepalenkiami šunys, tuo pačiu metu besąlygiškai ištikimi šeimininkui, bebaimiai kovotojai. Išskirtiniai aviganio bruožai - savarankiškumas, laisvės troškimas ir siekimas vadovauti. Tai pavojus pradedantiesiems - Kaukazo aviganiai sunkiai dresuojami. Su šeimininko vaikais šuo meilus, su svetimais (kai auklėjamas deramai) - atsargus ir taktiškas. Su kitais gyvūnais gali sugyventi, tačiau šunims - agresyvus. Kaukazo aviganis nepretenzingas maistui, ištvermingas, gali prisitaikyti prie bet kokių sąlygų, tačiau, geriau auginti lauke.

Išvaizda. Didelis, grubaus sudėjimo šuo, su masyviu skeletu ir stipriais raumenimis, šiek tiek pailgos formos.

Dydis. Ūgis: patinas - ne mažiau nei 68 cm, patelė - ne mažiau nei 64 cm. Pageidautinas ūgis: patinas - 72 - 75 cm, patelė - 66 - 69 cm.

Galva. Didelė, masyvi, su plačia, masyvia kaukole, skruostikauliai gerai išvystyti. Snukis masyvus, bukas, tolygiai siaurėja link noies. Snukis truputį trumpesnis nei kaukolės ilgis. Kakta plati, šiek tiek išgaubta, perskirta negiliu išilginiu grioveliu. Lūpos storos, prigludusios. Nosis didelė, juoda. Šviesiai gelsviems - rudiems ir baltiems šunims, leidžiama šviesesnė nosies spalva. Ausys kabančios, mažos, išaugusios aukštai. Akys mažos, ovalo formos, tamsios. Toli viena nuo kitos. Vokai sausi, prigludę. Žirklinis sukandimas.

Uodega. Pjautuvo, kablio arba žiedo formos. Išaugusi aukštai.

Kailis. Tiesus, šiurkštus, su stora pavilne. Ant galvos ir priekinių kojų pusių, plaukai trumpesni, gerai prigludę prie kūno. Priklausomai nuo plaukų ilgio, kailis išsiskiria į du tipus: ilgaplaukis - plaukai formuoja "apykaklę", užpakalinėse galūnių pusėse - "kelnes". Ilgas kailis dengia uodega iš visų pusių, todėl ji atrodo stora ir puri. Trumpaplaukis - tankus, palyginti trumpas plaukas. Neturi "kelnių" ir "apykaklės". Kailis neprigludęs, ne mažiau kaip 4 cm ilgio juosmens srityje.

Spalva. Įvairi: pilka - nuo tamsiai pilkos, beveik juodos iki šviesiai gelsvos ir pilkos. Raudona - nuo tamsiai rausvai rudos spalvos iki šviesiai gelsvai rudos. Balta. Tigrinė. Sutinkamos baltos dėmės ant krūtinės, pilvo, kojų ir uodegos galiuko. Tačiau pageidaujama vientisa spalva. Būtini tamsūs vokų ir lūpų apvadai.

Duomenys

Kilmės šalis:
Veislė išvesta: m.
Paskirtis:
Svoris:
Ūgis:
Gyv. trukmė:
Vados dydis:

Privalumai

Trūkumai