Krepšelis tuščias
Pirkti

Rusų toiterjeras 2 Į sąrašą link_right

Rusų toiterjeras - mažas, tačiau labai elegantiškas.
Rusų toiterjeras - mažas, tačiau labai elegantiškas.

XIX a. pradžioje anglų toiterjerai paplito visoje Europoje, įskaitant Rusiją. Rusijoje toiterjerai tapo viena gausiausių kambarinių šuns veislių. XX a. pradžioje parodose, jie sudarė trečdalį visų eksponuojamų kambarinių šunų. Tačiau Spalio revoliucija šioje šalyje veislei padarė nepataisomą žalą - dauguma šios veislės šunų šeimininkų buvo inteligentijos atstovai, o būtent šios klasės visuomenė labiausiai nukentėjo tais neramiais laikais. Be to, stalinizmo laikotarpiu buvo toleruojamos tik tokios šunų veislės, kurios buvo naudingos Sovietų armijai ir ūkiui. Tačiau nepaisant visų negandų, dalis toiterjerų išliko. Praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio viduryje grupė kinologų pabandė atkurti veislę. Šunų kiekis sparčiai augo ir populiarėjo. Tačiau tai buvo sunkūs "geležinės uždangos" laikai, kurie nesuteikė jokios galimybės bendradarbiauti su Europos šunų ekspertais.

Taip šeštajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje buvo sukurtas standartas, kuris skyrėsi nuo anglų toiterjerų. Ilgas selekcininkų darbas izoliuotomis sąlygomis ir davė pradžią naujai šunų veislei - rusų toiterjeras (angl. Russian Toy). 1957 metais iš dviejų šunų poros (vienas jų buvo ilgesniu kailiu), gimė patinėlis su efektingomis plaukų sruogomis ant ausų ir galūnių. Maskvos kinologų grupė, vadovaujama E.Žarovos, nutarė išsaugoti tokią originalią palikuonio išvaizdą.

Veislės veisimo centru tapo Maskvos miesto dekoratyvinių šunų draugija. Pagal vietovės pavadinimą naują veislę pavadino "Maskvos toiterjeras". Augintinių kiekis palaipsniui augo. 1964 m. toiterjerų veislės šunys pirmą kartą pristatyti parodoje. 1966 metais buvo priimtas pirmasis standartas, likęs iki šių dienų su nedideliais pakeitimais. Įsikūrė keli veislynai ir kituose Rusijos miestuose. Tačiau 1980 metais padėtis dramatiškai pablogėjo: iš Europos pradėtos įvežti įvairios dekoratyvinės šunų veislės, kurios greitai išstūmė toiterjerus. Šunų kiekis nukrito iki kritinio lygio ir 1990 metais veislė atsidūrė ant išnykimo slenksčio. Kituose miestuose dar buvo veisiami trumpaplaukiai toiterjerai. Maskvos toiterjerai liko tik Maskvoje. Šiuo metu veislės populiarumas auga, o Maskvos toiterjerai veisiami ne tik Rusijoje.

Toiterjeras - aktyvus, judrus, vikrus, šoklus ir labai linksmas dekoratyvinis šuo. Toiterjeras - puikus kompanionas visoms amžiaus grupėms. Ne bailus ir ne piktas, drąsus ir draugiškas. Protingas ir lengvai dresuojamas. Pasižymi gera sveikata, lengva priežiūra, nereikalauja daug vietos ir ilgų pasivaikščiojimų.

Išvaizda. Mažas, elegantiškas, judrus, ilgakojis, kvadratinės formos šuo. Smulkių kaulų ir sausais raumenimis. Pagal kailio tipą, skirstomas į dvi atmainas - trumpakailius ir ilgakailius. Lyties skirtumai išvaizdoje mažai pastebimi, tačiau aiškiai skiriasi elgesiu.

Dydis. Ūgis ties ketera 18 - 26 cm, leidžiama iki 28 cm.

Galva. Maža, elegantiška, sausa, saikingai platūs skruostikauliai. Kakta šiek tiek užapvalinta, antakių lankai gerai išvystyti, perėjimas nuo kaktos iki snukio aiškiai matomas. Snukis sausas, užaštrintas, ilgis atitinka 1 / 3 galvos ilgio. Lūpos plonos, sausos, tvirtai prigludusios. Nosis maža, juoda arba šuns spalvos atspalvio. Ausys didelės, plonos, stačios. Pusiau stačios ausis leidžiamos, nors nėra pageidautinos. Akys gana didelės, apvalios, šiek tiek iškilusios, plačiai išdėstytos, tamsios. Vokai tamsūs, tvirtai prigludę, šuns spalvos atspalvio.

Kailis. Yra dvi rūšys:

  • Trumpaplaukis: kailis trumpas, tvirtai prigludęs, blizgantis, be pavilnės ir plikų vietų.
  • Ilgaplaukis: vidutinio ilgio (3 - 5 cm), tiesių arba šiek tiek banguotų plaukų, neslepia kūno kontūrų. Ant galvos, snukio, priekinės galūnių pusės trumpas ir tvirtai prigludęs. Užpakalinės galūnių dalies plaukai ilgesni, šilkiniai. Ausys padengtos labai tankiais ir ilgais plaukais. Suaugusių šunų vyresnių nei trys metai plaukai neturi atrodyti pasišiaušę ar per trumpi (mažiau nei 2 cm).

Spalva. Bet koks vienos spalvos, išskyrus juoda ir balta. Juoda su įrudžiu, melsva su įrudžiu. Mažos baltos dėmelės ant krūtinės ir pirštų leistinos, bet ne pageidautinos.

Duomenys

Kilmės šalis: Rusija
Veislė išvesta: XX a. m.
Paskirtis: Kompanionas
Svoris: 1,4 - 2,8 kg
Ūgis: 20 - 26 cm
Gyv. trukmė: 12 - 15 metų
Vados dydis: 1 - 4

Privalumai

Trūkumai