Krepšelis tuščias
Pirkti

Čihuahua 0 Į sąrašą link_right

Čihuahua - mažas kūnu, bet didis savo asmenybe.
Čihuahua - mažas kūnu, bet didis savo asmenybe.

Čihuahua (angl. Chihuahua) - mažiausia šunų veislė. Šios veislės kilmė kelia daug nesutarimų. Čihuahua tėvynę tyrėjai vadina daugelį šalių: Japoniją, Kiniją, Egiptą, Maltos salą. Taip pat manoma, kad jie papuolė ir į Meksiką. Šiuos šunis įvežė Ispanijos konkistadorai arba kinų prekybininkai prieš šimtą su trupučiu metų. Vyraujanti nuomonė, kad istorinė čihuahua tėvynė ir yra Meksika. Jos teritorijoje, kurioje gyveno senovės indėnų gentys majai, actekai ir inkai, buvo rasta piešinių olose ir molio figūrėlių su šunimis, kurie labai panašūs į dabartinį čihuahua. Veislės pavadinimas kilęs iš provincijos šiaurės Meksikoje, kurioje XIX a. pirmą kartą amerikiečių turistai sutiko šiuolaikinius čihuahua. Šunys buvo atgabenti į JAV, kur juos pradėjo veisti.

1884 m. šunų parodoje Filadelfijoje, pirmą kartą buvo pristatytas čihuahua. Kryžminant pirminius Meksikos čihuahua su kitomis miniatiūrinėmis ilgaplaukių šunų veislėmis, buvo išvestas ilgaplaukis čihuahua, kuris per trumpą laiką įgijo išskirtinį populiarumą. Nors pavieniai čihuahua veisimo atvejai Europoje buvo žinomi nuo XX a. pradžios, tačiau tik 50 - aisiais čihuahua išplito Europos žemyne. Čihuahua - protingi ir judrūs, puikūs kompanionai tiems, kurie gyvena butuose. Dauguma šių šunų žaismingi, smalsūs, linksmi, pasitikintys savimi. Nepasitiki nepažįstamais ir stengiasi ginti savo teritoriją. Sugyvena su kitais šunimis ir gyvūnais. Reikalavimai pasivaikščiojimams minimalūs, daugelis net nemėgsta eiti į lauką. Žvarbiu oru trumpaplaukiams šunims, reikia papildomos apsaugos. Trumpaplaukių čihuahua kailiui reikalinga minimali priežiūra, ilgaplaukių - paprasta, bet pastovi priežiūra.

Išvaizda. Mažas, kompaktiškas šuo. Galva turi būdingą obuolio formą. Kūno ilgis šiek tiek didesnis nei aukštis ties ketera.

Dydis. Veislės standarte ūgis nenurodomas, svoris nuo 500 gr iki 3 kg.

Galva. Ovalios, obuolį primenančios formos. Perėjimas nuo kaktos link snukio aiškiai matomas, gili ir plati kakta, labai suapvalinta ties snukio pagrindu. Snukis trumpas, iš profilio, atrodo tiesus, platus ties pagrindu, siaurėjantis link nosies. Nosis gana trumpa, priimtina bet kokios spalvos. Lūpos sausos, prigludusios. Skruostai labai sausi. Žirklinis arba tiesus sukandimas. Akys didelės ir ovalios, labai išraiškingos, neišgaubtos, labai tamsios spalvos. Šviesios akys leidžiamos, bet pageidautinos. Ausys didelės, stačios, plačios ties pagrindu, šiek tiek smailėja ir suapvalėja galuose.

Uodega. Išaugusi aukštai, pakankamo ilgio, stora ties pagrindu, palaipsniui siaurėjanti link galiuko. Pakelta ir šiek tiek išlenkta į pusmėnulį. Ramybės būsenoje uodega nuleista ir šiek tiek nulenkta. Uodegos laikymas yra svarbus veislės bruožas. Uodegos kailis turi atitikti šuns kailio tipą. Ilgaplaukių šunų uodegos plaukai suformuoja plunksną.

Kailis. Trumpaplaukis: trumpas, glaudžiai prigludęs, jei yra pavilnė, ji gali būti šiek tiek ilgesnė. Ant pilvo ir gerklės leidžiamas retesnis kailis, ant kaklo ir uodegos truputį ilgesnis, ant galvos ir ausų trumpesnis. Kailis blizgantis, minkštas liesti. Ilgaplaukis: kailis švelnus ir šilkinis, tiesus arba šiek tiek banguotas, su ne itin tankia pavilne. Ant ausų, krūtinės, užpakalinių kojų ir uodegos kailis ilgesnis.

Spalva. Visos spalvos, atspalviai ir spalvų kombinacijos yra leidžiamos.

Duomenys

Kilmės šalis: Meksika
Veislė išvesta: 3000 - 4000 metų iki Kristaus m.
Paskirtis: Kompanionas
Svoris: 1 - 3 kg
Ūgis: 15 - 25 cm
Gyv. trukmė: 15 - 18 metų
Vados dydis: 2 - 6

Privalumai

Trūkumai