Krepšelis tuščias
Pirkti

Prancūzų buldogas 2 Į sąrašą link_right

Prancūzų buldogas - myli vaikus, lengvai dresuojamas.
Prancūzų buldogas - myli vaikus, lengvai dresuojamas.

Prancūzų buldogo veislės kilmė iki šiol kelia nesutarimus. Pagal vieną versiją prancūzų buldogas (angl. French Bulldog) kilęs iš nykštukinių anglų buldogų, kurie jau išnykę. Šie buldogai XIX a. viduryje atkeliavo į Prancūziją ir kryžminosi su vietos šunimis, ko pasekoje ir atsirado prancūzų buldogai. Pagal kitą versiją, prancūzų buldogas kilęs iš vietinių, į nedidelį mastifą panašių šunų. Šunys, panašūs į dabartinius prancūzų buldogus, buvo labai paplitę Prancūzijoje antroje XIX a. pusėje. Temperamentingas "prancūzas" pradžioje buvo ne žaislas, o kovinis lengvos kategorijos šuo. Nedideli, patrauklios išvaizdos, drąsus ir stiprūs buldogai greitai pelnė gerbėjų, neturinčių nieko bendro su šunų kovomis, simpatijas. Pirmas šios šunų veislės klubas buvo įkurtas 1880 metais Paryžiuje. XX a. pradžioje ši veislė daugelyje šalių tapo labai madinga ir populiari.

Prancūzų buldogas - bendraujantis, protingas, nuostabus sargas ir kompanionas, puikiai tinka visai šeimai. Dievina bendravimą, aktyviai dalyvauja visose namų įvykiuose, myli vaikus, gerai priima svečius, tačiau kilus pavojui pasiruošęs ginti šeimą. Labai protingas ir lengvai dresuojamas. Gerai sutaria su kitais šunimis ir gyvūnais. Jam nereikia specialios priežiūros, nepretenzingas ir nereiklus - todėl tinkamas laikyti nedideliame miesto bute. Šuo turi ir kelias neigiamas savybes: miegodamas knarkia, netoleruoja šalčio ir karščio, mažai arba visai neplaukioja.

Išvaizda. Nedidelio ūgio, kresnas, su stipria krūtine, puikiai išvystyta muskulatūra.

Dydis. Svoris: 8 - 14 kg (proporcingai išvystytas buldogas turi tilpti šiose svorio ribose), ūgis apie 30 cm.

Galva. Pastebimai didelė ir plati. Trumpa, beveik plokščia priekinė kaukolės dalis, kakta išsipūtus. Akys atskirtos giliais grioveliais. Nosis plati, šnervės plačiai atvertos ir simetriškos. Snukis labai trumpas, platus (1 / 6 viso galvos dydžio). Žandikauliai platūs, kvadratiniai, galingi. Gali skirtis sukandimo poslinkis, tačiau viršutinės ir apatinės lūpos turi sueiti ir pilnai uždengti dantis. Lūpos storos, juodos, šiek tiek laisvos. Akys - išraiškingos, juodos, gana didelės, apvalios, šiek tiek išgaubtos. Baltymai neturi būti matomi, kai šuo žiūri tiesiai. Vokai juodi. Ausys - vidutinio dydžio, ties pagrindu plačios, užapvalintais galais, toli viena nuo kitos, stovinčios vertikaliai. Ausies kaušelis nukreiptas į priekį taip, kad matoma jo vidinė dalis.

Uodega. Trumpa, ties pagrindu stora, smailėjanti į pabaigą. Judesio metu uodega lieka žemiau nugaros linijos.

Kailis. Trumpas, tankus, blizgantis, lygus, gerai prigludęs.

Spalva. Visų atspalvių dėmės - leidžiamos baltos žymės ant krūtinės ir galvos; visiškai baltas.

Duomenys

Kilmės šalis:
Veislė išvesta: m.
Paskirtis:
Svoris:
Ūgis:
Gyv. trukmė:
Vados dydis:

Privalumai

Trūkumai