Krepšelis tuščias
Pirkti

Pekinas 0 Į sąrašą link_right

Pekinas - tikras aukštuomenės atstovas.
Pekinas - tikras aukštuomenės atstovas.

Pekinas (angl. Pekingese) - tikras numylėtinis. Susižavėjimas ir meilė - jausmai, kuriuos kelia ši veislė. Įspūdis toks, lyg sutikai pasakų būtybę ar antikvarinę brangenybę. Galų gale, pekiną ir šunimi pavadinti sunku. Pekinas yra pekinas!

Pekinai - veislė, specialiai išvesta gyventi rūmuose ir pilyse. Jo išvaizda stebėtinai dera su rūmų menėmis, gyvenamųjų, miegamųjų ir valgomųjų kambarių interjeru, jo kūno linijos atkartoja antikvarinių baldų išlenkimus, o išraiškingas žmogiškas veidas, protingos, linksmos akis ir garbingas elgesys primena mums rytietiškas pasakas, kur gyvena stebuklingi liūtai ir drakonai, princai ir princesės, imperatoriai ir imperatorienės. Pekinai - pasaka tikrovėje.

Ne kiekvienas šuo, kuris vadinamas pekinu sudaro stebuklingos būtybės įspūdį. Tapti tikru veislinio pekino savininku ne lengva. Visų pirma šis šuo turi mažai palikuonių, antra, reikia taip pakeisti išvaizdą, palyginti su savo protėviais, kad gauti šuniuką, kuris turėtų visą rinkinį veislei reikalingų ypatybių, atrodo praktiškai neįmanoma.

Apskritai sunku paaiškinti, kaip ši veislė buvo išvesta. Todėl kiekvienas šuniukas daugiau ar mažiau artimas idealui, yra labai vertingas ir veisėjas, turėdamas tokį šuniuką, neskubės su juo atsisveikinti. Net ir už didelius pinigus. Puikus pekino kilmingumas nereiškia, puikių veislės savybių. Štai kodėl visiems, kurie nori turėti pekiną, svarbu pačiam gerai žinoti šią veislę.

Taigi, kas yra tikras pekinas? Įsivaizduokite įprasta šunį, suplotą iš priekio ir iš viršaus. Kadangi šis šuo yra "kambarinis" pekinas turėtų būti nedidelis. Ūgis ties ketera apie 15 - 18 cm. Jis neturi būti ilgas, gremėzdiškas ir neproporcingas. Geriausias santykis tarp ilgio ir aukščio 5:3, kuris tiesiog atitinka "aukso pjūviui".

Pekiną dengia tankus, šilkinis ir tiesus kailis, kuris taip harmoningai papildo moterų drabužius ir minkštus baldus. Kailio spalva beveik bet kokia, išskyrus "kepenų" spalvos, vieno atspalvio ar įvairiaspalvis. Beje, pradžioje jis buvo sumanytas papildyti Kinijos imperatorės grožį, kūrė drabužių ir rūmų ansamblį.

Šios šunų veislės istorija labai įdomi. Pekinas kaip žinia, kilęs iš Pekino, tiksliau iš imperatoriaus rūmų - niekur kitur turėti šio šuns nebuvo leidžiama ir nusižengusieji buvo baudžiami mirties bausme. Buvo tikima, kad jie atbaido piktąsias dvasias. Šių šunų auginimas tapo kultu, apie juos buvo kuriamos poemos, juos gerbė imperatorienė Tzu - Hi, o vienas pekinas buvo paskelbtas kaip reinkarnavęsis Buda. Tai tęsėsi kelis šimtmečius. Bet 1896 metais, po europiečių invazijos  į Kiniją keli šunys atvyko į Angliją, kur rado savo antruosius namus. Kinijoje po šių įvykių pekinų veislės šunys dingo. Veislės standartu šiuo metu laikomi anglų pekinai.

Kas dar būdinga pekinams? Na, žinoma, veidas! Būtent veidas, o ne snukis, nes išsikišusio snukio pas pekinus neturėtų būti. Veidas turi būti visiškai plokščias. Didelė juoda nosis su plačiai atvertomis šnervėmis, yra ties labai išraiškingų, į priekį žiūrinčių akių. Ant nosies turi gulėti nuo kaktos pakibus odos klostė, o dar aukščiau, žema, tačiau plati kakta, suteikianti paplokščią įspūdį. Apačioje šiek tiek atsikišęs apatinis žandikaulis, pabrėžiantis plokštuma iš priekio. Tai yra, kaip jau sakiau, pekinas - paplokščias šuo. Kas pas pekiną dar suplota? Viskas!

Jei pažiūrėtume su antikvariniais baldais gerai derančias priekines pekino kojas, įsitikintumėme, kad jos yra kreivos, lyg paspaustos iš viršaus. Ir krūtinė plati, kaip gulintis po drabužių spinta balionas. Įspūdis toks, lyg tai būtų senas krėslas su išlenktomis kojomis. Net iš galo pekiną kažkuo prispaudė - juosmuo visai trumpas, o prabangi, pūkuota uodega pakelta į viršų ir guli ant nugaros. Pekinai turi nuostabų protą ir intelektą, drąsų ir nepriklausomą charakterį, beribį atsidavimą šeimininkui.

Žinoma, daugeliui norisi auginti ar net veisti pekinus. Bet, laimei, tai vis dar brangus šuo, kad jį pirkti savo užgaidai patenkinti ar kaip vaikų žaislą. Šis šuo suaugusiems, pekinams reikalingas ypatingas dėmesys ir priežiūra.

Nuostabios pekino akys dažniau patiria traumas nei kitų veislių šunų - trumpa nosis neapsaugo akių, kai pekinas bando apuostyti, lyžtelėti ar atkąsti daiktus kurie sudomino. Tvirtas pekino charakteris varo juos į neviltį kai jie bando peštis ar ginti savo šeimininką, ir nesvarbu, kad reikia kovoti su už save žymiai didesniais, o tokiose kovose dažnai ir nukenčia akys, kurias svarbu saugoti. Įdomu: jei namuose kartu gyvena kelių veislių šunys, pekinas beveik visada bus lyderis, gaila, tačiau dažnai - vienaakis. Net žaidžiant, visada turime prisiminti apie jo akis.

Pekino kailis taip pat reikalauja nuolatinės priežiūros, tačiau pats pekinas  yra pakankamai stiprios sveikatos, jei tik neturi paveldimų ligų.

Pekinas namuose - ne šiaip šuo, jis - asmenybė! Tie, kas jį augina, su juo nebesiskiria niekada.

Duomenys

Kilmės šalis: Kinija
Veislė išvesta: Prieš 2000 metų m.
Paskirtis: Kompanionas
Svoris: 3.2 - 6.4 kg
Ūgis: 15 – 23 cm
Gyv. trukmė: 13 - 15 metų
Vados dydis: 2 - 4

Privalumai

Trūkumai