Krepšelis tuščias
Pirkti

Špicai ir primityvieji šunys

Šunų veislės

Populiariausi šunų vardai 2024

Vokiečių špicas - geras apsauginis.

Vokiečių špicas

Vokiečių špicai tapo populiarūs XVIII amžiuje. Iki šio laiko, baltus špicus veisė tik Pomeranijos ir Brandenburgo žemėse (Vokietija), pilkus - palei Reiną, juodas špicas išvestas - Viurtembergo žemėje, kur jie daugiausia naudoti vynuogynų apsaugoje.

Akita Inu - aktyvus ir ištikimas.

Akita Inu

Akita Inu kildinama iš Akitos prefektūros Japonijoje, labiausiai į šiaurę nutolusios vietovės Honsiu saloje. Iš čia ir pavadinimas Akita. Tuo tarpu Inu japonų kalboje reiškia šunį. Tiksliai nežinoma kada Akita Inu buvo prijaukinta, tačiau jau senuose raštuose užfiksuoti Akitos protėviai su tokiomis pat riestomis uodegomis ir stačiomis ausimis.

Vakarų Sibiro laika

Vakarų Sibiro laika - viena populiariausių laikų veislių. Ji kilus iš Šiaurės Rusijos, kur šios šunų veislės atstovai padeda vietiniams gyventojams - medžiotojams, piemenims ir t.t. Vakarų Sibiro laika palyginus neseniai išvesta medžiotojų ir kinologų, remiantis dviem vietos laikų ekotipais.

Rytų Sibiro laika

Rytų Sibiro laikų rūšys, auginamos Rytų Sibire, labai skiriasi eksterjeru ir darbinėmis savybėmis. Jos buvo naudojamos medžioklėje ir traukti kinkinių rogutes. Šie šunys dažnai nelinkę gerai pasirodyti mažesnių gyvūnų medžioklėje, tačiau labai gerai užsirekomendavo didelių gyvūnų medžioklėje.

Šiba inu - drąsus, nuovukus, nepriklausomas.

Šiba Inu

Šiba Inu (angl. Shiba Inu) – tai sena japonų veislė. Tikslių duomenų apie šios veislės atsiradimą nėra. Šunys, šibos tipo, buvo sutinkami Japonijoje daugiau nei prieš 3000 metų. Šiba yra tikriausiai pati seniausia iš šešių giminingų japonų šunų veislių, bendrai vadinamų „nippon - inu“.

Samojedas greitai randa bendrą kalbą su vaikais.

Samojedas

Samojedas puikus šeimyninis šuo – ištikimas ir rūpestingas, suaugusiųjų ir vaikų draugas! Spėjama, kad samojedai yra pati seniausia veislė tarp šiaurės kinkomų šunų. Samojedų laika – šuo, turintis stabilią psichiką ir protą. Linksmas, supratingas, tačiau nepriklausomas savo veislės gyvūnas keri nestandartiniais veiksmais ir poelgiais.

Sibiro haskio akys - nuostabios.

Sibiro haskis

Tiesioginiai Sibiro haskio protėviai yra čiukčių kinkomieji šunys. Manoma, kad šie šunys į Čiukotką pateko, kai čiukčiams prireikė išplėsti medžioklės plotus. Tam buvo reikalingi rogutėse kinkomi šunys, kurie dideliame šaltyje nesunkiai įveiktų didelius atstumus, tuo pačiu naudodami mažą kiekį energijos.

Aliaskos malamutas - ištikimas ir orus.

Aliaskos malamutas

Aliaskos malamutas pasirodė prieš du - tris tūkstančius metų Aliaskoje. Manoma, kad Aliaskos malamutai kilę iš arktinio vilko, todėl šios veislės kailio spalvos taip primena vilko spalvas - pilki atspalviai, tačiau pasitaiko smėlio, rausvos ar net baltos spalvos atstovų.

Čiau čiau - atsidavęs šeimininkui, tačiau kartu ir nepriklausomas.

Čiau čiau

Čiau čiau - seniausias špicų šeimos atstovas. Jo protėvių namai - Mandžiūrija, iš kurios šie šunys paplito iš šiaurės į pietus per visą Kiniją ir Tibetą. Yra kelios veislės kilmės versijos, tačiau tiksliai žinoma, kad čiau čiau gyvuoja jau daugiau nei du tūkstantmečiai.

Faraonų šuo – tai paslaptingas, protingas, nepriklausomas, aktyvus ir puikus kompanionas jūsų šeimoje!

Faraonų šuo

Faraonų šuo – labai sena šunų veislė. Šunys, ypač medžioklėje, buvo nepakeičiami Egipto faraonų ir didikų palydovai. Todėl nėra nieko keisto, kad jų atvaizdai išraižyti ant piramidžių sienų. Paveikslėliuose labai aiškiai matomos šiuolaikinių faraonų šunų proporcijos.

Pomeranijos špicas

Karalienės Viktorijos valdymo laikais XIX a. pabaigoje špicai iš Vokietijos, tiksliau iš Pomeranijos, buvo atvežti į Angliją, kur bandyta sukurti nykštukinius špicus. Iš pradžių šie šunys buvo balti, vėliau tapo madingi oranžiniai ir smėlio spalvos atspalviai.