Krepšelis tuščias
Pirkti

Faraonų šuo 2 Į sąrašą link_right

Faraonų šuo – tai paslaptingas, protingas, nepriklausomas, aktyvus ir puikus kompanionas jūsų šeimoje!
Faraonų šuo – tai paslaptingas, protingas, nepriklausomas, aktyvus ir puikus kompanionas jūsų šeimoje!

Faraonų šuo (angl. Pharaoh Hound) – labai sena šunų veislė. Šunys, ypač medžioklėje, buvo nepakeičiami Egipto faraonų ir didikų palydovai. Todėl nėra nieko keisto, kad jų atvaizdai išraižyti ant piramidžių sienų. Paveikslėliuose labai aiškiai matomos šiuolaikinių faraonų šunų proporcijos.

Kurdamiesi maltos ir Gozo salose netoli Italijos krantų, egiptiečiai laikėsi savų tradicijų. Jie stengėsi, kad ir jų mylimi šunys išliktų nepakitę. Šio principo laikėsi maždaug 5000 metų. Dabar faraonų šunys laikomi nacionaline Maltos šunų veisle. Maltos gyventojai juos veisė ir augino ne tik triušių medžioklei, bet taip pat ir namų apsaugai. Šiuos šunis vadino Kelb tal - Fenek, išvertus reiškia triušių medžiokliniai šunys.

Į Angliją faraonų šunys buvo atvežti 1920 metais, tačiau jie nesulaukė labai didelio dėmesio, bet po 40-ies metų vėl pasirodžiusi ši veislė įgavo nemažą populiarumą. 1974 metais nauja veislė „faraonų šunys“ buvo pripažinta Anglijos Kenell klubo. Vėliau, 1977 metais, faraonų šunų veislė buvo oficialiai patvirtinta pagal FCI (Federation Cynologique Internationale) standartus.

Rusijoje ir kitose šalyse yra tik pavieniai egzemplioriai. Šie šunys yra kompanionai, tačiau gali būti puikūs pėdsekiai ir aklųjų vedliai. Tai aktyvus, labai greitas ir lankstus, šoklus, azartiškai medžiojantis triušius, zuikius ir fazanus šuo. Faraonų šunys priskiriami primityviųjų šunų grupei (kaip Podenco Ibicenco, Podenco Canario, Podengo Portugues), tačiau ne tik pagal anatomiją, bet ir pagal savo būdą, šie šunys yra artimesni kurtams.

Charakteris ir savybės. Protingas, prieraišus, švelnus, ištikimas ir atsidavęs šuo. Sutaria su vaikais, tačiau ne iškarto prisileidžia svetimus žmones.

Galva. Ilga, daili, sausa, pailgos buko pleišto formos. Kaukolė ilga, sausa, plokščia, aiškių linijų. Perėjimas nuo kaktos link snukio lygus.

Snukis. Gilus ir platus, šiek tiek ilgesnis už kaukolės dalį. Kaktos linija lygiagreti nosiai. Nosies galiukas didelis, šviesiai rudas. Žandikaulis stiprus, žirklinis sukandimas. Lūpos plonos, tvirtai prigludusios prie dantenų.

Akys. Gintaro arba šviesiai rudos spalvos, priklausomai nuo kailio atspalvio. Nedidelės, ovalios formos. Žvilgsnis protingas ir kilnus.

Ausys. Išaugusios aukštai, didelės, plonos, trikampio formos. Stačios, lanksčios, aštriais kraštais. Ties pagrindu plačios. Ausies kaušeliai atsukti į priekį.

Kaklas. Plonas ir raumeningas, ilgas, sausas, be pagurklio.

Korpusas. Sausas, gracingas, beveik kvadratinis. Kūnas stotingas ir elegantiškas. Krūtinė siaura. Apatinė krūtinės ląstos linija nesiekia alkūnių, krūtinkaulis išsikišęs į priekį. Šonkauliai atsikišę. Viršutinė nugaros ir sturplio linija sudaro beveik tiesią liniją. Nugara ilga ir šiek tiek nuožulni. Kryžmuo raumeningas. Sturplis nuožulnus, bet ne kietas. Pilvas stipriai įtemptas, dėl ko apatinė liemens linija nuo krūtinės ląstos link kirkšnies sudaro gražiai išlenktą liniją.

Galūnės. Stotingos, tvirtos, tiesios, lygiagrečios viena kitai. Klubai platūs, reljefiškai raumeningi.

Letenos. Tvirtos, apvalios, vidutinio dydžio, lygiagrečios, storomis pagalvėlėmis. Pirštai tvirtai suspausti. Pridėtinius pirštus galima pašalinti.

Uodega. Vidutinio dydžio, ties pagrindu gana stora, tačiau į galą stipriai smailėjanti. Susijaudinimo būsenoje aukštai iškelta ir sulenkta į pjautuvo formą, ramybės būsenoje siekia šiek tiek kulnus. Neturi būti pabrukta tarp kojų. Trūkumas – uodega kabliuko formos.

Kailis. Blizgantis, trumpo plauko. Pagal faktūrą gali būti nuo šiurkštaus iki švelnaus plauko.

Kailio spalva. Skirtingo sodrumo rusvai rudas su leistinomis baltomis dėmėmis: ant uodegos galiuko ir krūtinės pageidautina („žvaigždė“); ant pirštų, kaktos baltymė. Kitose vietose baltos dėmės nepageidaujamos.

Priežiūra. Būtina paminėti, kad faraonų šunys mėgsta sočiai paėsti, todėl šiek tiek linkę pilnėti, tačiau jiems nesudėtinga palaikyti gerą sportinę formą. Šių šunų oda yra labai jautri ir paprastas šampūnas gali sukelti alergines reakcijas, todėl geriausia juos maudyti specialiu vaikišku šampūnu arba švelniu šampūnu skirtu šunims. Kailio priežiūra nesudėtinga: gana greitais judesiais valyti šunį specialia pirštine arba drėgnu skudurėliu. Tai tvarkingi šunys, mažai šeriasi ir neturi pastebimo kvapo, netgi jei jų kailis būna drėgnas. Šie šunys iš prigimties labai aktyvūs, todėl jiems reikia daug judėti.

Dresūra. Faraonų šunys puikiai dresuojami paklusnumo komandų. Tačiau šios šunų veislės šuo greitai pavargsta nuo pasikartojančių komandų, todėl dresavimas turi būti įdomus ir pozityvus. Faraonai dėl savo sumanumo ir vikrumo puikiai pasirodo adžiliti, o kursingo varžybose jie pripažinti karaliais! Bėgančio faraono skrydis – neapsakomas vaizdas, o bėgimo azartas pakeri daugelį veisėjų.

Priešingai susidariusiai nuomonei, faraonų šunys puikiai tinka laikyti butuose, tai puikus miesto šuo. Namuose faraonai elgiasi labai ramiai, nelaksto ratais, nejaukia kambarių. Tai labai bendraujantys šunys, nors ir nelabai mėgsta svetimus žmones. Šios veislės šunims nebūdingas bailumas ir nervingumas. Dėl prigimtinių medžioklės instinktų faraonams vaikščiojant gamtoje gali kilti problemų su katėmis, tačiau polinkis gaudyti būdingas juk daugeliui šunų veislių.

Dėl prigimtinių medžioklės instinktų faraonams vaikščiojant gamtoje gali kilti problemų su katėmis, tačiau polinkis gaudyti būdingas daugeliui šunų veislių. Faraonai puikiai sutaria su kitais šunimis ir gyvūnais, retai būna agresyvūs ir nepretenduoja į lyderius. Spręsti problemas dantų pagalba faraonų šunims nebūdinga. Loja tik tada, kai nori ką nors pranešti, tačiau be reikalo neskalija. Iš prigimties nėra geri plaukikai, tačiau suaugę to lengvai išmoksta ir net nardo.

Su vaikais faraonų šunys sutaria gerai, kadangi jie yra kantrūs ir meilūs, o prigimtinis delikatumas ir agresijos nebuvimas padeda kuo puikiausiai sutarti su paaugliais. Tačiau reikėtų pabrėžti, kad faraonai fiziškai yra labai stiprūs, todėl geriau nepatikėkite jų mažiems vaikams arba senyviems žmonėms. Faraonai nesinaudoja savo stiprumu ir greita reakcija pirmyn – niekas dar negirdėjo, kad faraonai būtų kažkam įkandę (tačiau, pasaulyje yra neišauklėtų šios veislės šunų, žinoma, kaip ir kitų veislių). Lygiai taip pat retas reiškinys – šunų kovos dalyvaujant faraonams.

Duomenys

Kilmės šalis: Malta
Veislė išvesta: 3000 m. pr. Kr. m.
Paskirtis: Kompanionas, medžioklinis šuo
Svoris: 20 - 25 kg
Ūgis: 53 - 63.5 cm
Gyv. trukmė: 12 - 14 metų
Vados dydis: 7 - 8

Privalumai

Trūkumai

JOSERA Festival
Visavertis pašaras suaugusiems šunims su lašiša
54.00 - 99.00 €
Peržiūrėti
PRO PLAN Adult Medium Sensitive Skin
Ėdalas suaugusiems vidutinių veislių šunims turintiems jautrią odą
21.90 - 129.99 €
Peržiūrėti
ROGZ Bubble Bowl Lime Bones
Šiuolaikinės formos dubenėlis melamino korpusu
10.50 - 17.90 €
Peržiūrėti
HILL'S Senior Large Chicken
Ėdalas senyviems didelių veislių šunims su vištiena
51.90 - 99.90 €
Peržiūrėti
ROGZ Instant Resin ID pakabukas
Identifikavimo pakabukas mažiems šuniukams
6.92 €
Peržiūrėti
TRIXIE Dentafun kaulas
Natūralios jaučio odos kaulas šunims
1.24 - 5.33 €
Peržiūrėti
2013-08-02 20:15 simona
toky suny turi mano sesuo
2013-09-18 20:58 Mantas
nu geras, rimtai?