Krepšelis tuščias
Pirkti

Stafordšyro bulterjeras 0 Į sąrašą link_right

Stafordšyro bulterjeras - bebaimis ir ištikimas.
Stafordšyro bulterjeras - bebaimis ir ištikimas.

Stafordšyro bulterjero (angl. Staffordshire Bull Terrier) veislė atsirado Anglijoje daugiau nei prieš 200 metų. Ši veislė išvesta Stafordšyro grafystėje kryžminant buldogą su įvairių veislių terjerais. Stafordšyro bulterjero nereikia painioti su amerikiečių Stafordšyro terjeru. Stafordšyro bulterjeras iš pradžių buvo naudojamas bulių ujimui, vėliau kaip kovinis šuo šunų kovose. 19 a. pradžioje šunų kovos buvo labai populiarios, todėl šie vikrūs šunys greitai užvaldė veisėjų širdis. Tada juos vadino buldogu - terjeru ir bul - end - terjeru.

1972 metais, kad būtų išvengta painiavos su angliškais sfatbuliais, veislė pervadinta amerikiečių Stafordšyro terjerų vardu.

1974 metais AKC (American Kennel Club) užregistruotus pitbulterjerus, tapusius Stafordšyro terjerais, imta veisti ir auginti ne kovoms ar sportui, o parodoms ir kaip numylėtinius. Parodiniai gyvūnai veisiami, kad atitiktų išvaizdos standartus (tad būna vienodesnės išvaizdos), o darbinės savybės paprastai visai paliekamos užmarštyje.

Stafordšyro bulterjerai registruojami Europoje (FCI, 3 grupė - terjerai; KC Didžiojoje Britanijoje, terjerų grupė); JAV (UKC ir kitos kinologijos draugijos).

Bendra išvaizda. Stafordšyro bulterjeras – trumpaplaukis šuo, gerai subalansuotas, dėl savo dydžio labai stiprus, raumeningas, aktyvus ir vikrus. Tai unikalaus grožio, žavesio ir nepakartojamos šypsenos šunys.

Charakteris ir savybės. Nežiūrint į kovinę prigimtį šios veislės šunys išsiskiria draugiškumu ir bendravimu. Stafbulterjeras neįkyrus, bet visada pasiruošęs bendrauti. Jis linksmins visus, eis su jumis į ilgas keliones arba jaukiai įsitaisęs šalia miegos, kai jūs būsite užsiėmę. Šie šunys pasižymi išmoningumu, nepaprastu drąsumu ir – ko dažnai trūksta kitų veislių šunims – dideliu humoro jausmu. Linkę peštis, tačiau santūrūs, paklusnūs, draugiški ne tik su kitais gyvūnais, bet ir su vaikais. Todėl nesitikėkite, kad šis šuo bus „geležinis“ apsaugininkas, tam jis paprasčiausiai per gero būdo. Tačiau jei ant jūsų šuns puls kitas šuo, stafbulterjeras sugebės už save pakovoti. Žudymo troškimo pas jį nėra.

Galva ir snukis. Galva trumpa, plati kaukolė ir labai gerai išvystyti skruostikaulių raumenys. Perėjimas nuo kaktos link snukio gana ryškus. Snukis trumpas. Nosies galiukas juodas. Lūpos suspaustos, standžios ir švarios. Žandikauliai tvirti, stiprūs, dantys dideli, žirklinis sukandimas.

Akys. Teikiama pirmenybė tamsioms akims, bet atspalvis gali skirtis priklausomai nuo kailio spalvos. Akys apvalios, vidutinio dydžio, nukreiptos tiesiai į priekį. Akių vokai tamsūs.

Ausys. Pakeltos, pusiau stačios, nedidelės, lengvos, ausų galiukai pasisukę į skirtingas puses. Ausys neapkarpomos. Nepageidaujamos visiškai nuleistos arba stačios ausys.

Kaklas. Raumeningas, gana trumpas, sausas, palaipsniui didėjantis link pečių.

Pečiai. Atlošti, tvirti.

Liemuo. Plati priekinė dalis, plati krūtinė, aiškiai išsišovusiais šonkauliais. Kūnas raumeningas, gerai sudėtas. Klubų atstumas nedidelis.

Kojos. Priekinės kojos tiesios, stambiais kaulais, gana toli viena nuo kitos, nuo čiurnų žemyn kojos kiek išlenktos į išorę. Užpakalinės kojos raumeningos, kulkšnys nuleistos žemai, lankstūs sąnariai. Iš galo žiūrint kojos lygiagrečios. Užpakalinės kojos suteikia galingą impulsą. Pėdos stiprios, vidutinio dydžio. Judėjimas laisvas, energingas ir vikrus. Žiūrint iš priekio ar galo kojos juda lygiagrečiai.

Letenos. Gerai išsivysčiusios pagalvėlės, tvirtos, vidutinio dydžio. Priekinės letenos toli viena nuo kitos, šiek tiek pasisukusios į išorę. Nagai dažniausiai juodi.

Uodega. Vidutinio ilgio, žemai nuleista, į galą smailėjanti, neužsiraičiusi, šuo laiko ją gana žemai. Forma gali būti panaši į šulinio rankeną. Žiedo formos uodega laikoma trūkumu.

Kailis. Lygus, trumpas ir tankus, glostant standus.

Kailio spalva. Galimos spalvos – raudona, gelsvai ruda, balta, juoda, mėlyna arba bet kuri iš šių spalvų santykiu su balta. Juodi, kepenų atspalviai nepageidaujami.

Priežiūra. Stafordšyro bulterjeras gali gyventi mieste, tačiau kenčia nuo per didelio karščio. Priežiūra minimali.

Dresavimas. Stafbulterjerai lengvai tinkami dresuoti bet kokiai sporto rūšiai, jie puikiai pasirodo paklusnumo varžybose, adžiliti, jei tuo metu jo niekas neengs, jis visas komandas atliks linksmai, kaip sakoma „su ugnele“, kas labai patinka teisėjams. Suaugęs patinas gali tempti net suaugusio žmogaus slides, o apie vaikus su pačiūžomis nėra ką ir kalbėti, tai puikiausias „arklys“ kokį tik galima įsivaizduoti.

Kuo gi stafbulterjeras pakerėjo daugelio žmonių iš skirtingų šalių širdis? Vienintelis atsakymas – charakteriu. Keista, tačiau ši veislė pasirodė tokia plastiška, kad iš kovotojų lengvai persiformavo į puikų šeimos draugą. Labai paklusnus ir lengvai valdomas, su juo lengvai susitvarkys net mažas vaikas, tam yra daug puikių pavyzdžių. Stafordšyro bulterjeras taip prisiriša prie savų, kad net gerbia pačius mažiausius ir yra pasiruošęs iškęsti daugelį dalykų. Be to, tokia nesavanaudiška meilė – šios veislės bruožas. Vienintelis dalykas, ko nederėtų daryti, tai neimti šunelio į šeimą, kurioje yra kūdikių. Gana vikraus būdo šunelis ir mažutėlis žmogutis gali sukelti sumaištį, tai kaip sprogstamojo bomba, kadangi ne visi tėveliai gali pakelti tokią įtampą.

Stafordšyro bulterjeras kuo puikiausiai „girdi“ savo šeimininką. Tiktai tie, kurie jau senai užsiima su terjerais, gali iš tikrųjų įvertinti šią savybę. Daugelis terjerų yra savarankiški ir nepriklausomi, tačiau tai ne eliminuoja meilės šeimininkui, nors pasiekti visišką paklusnumą būna sudėtinga.

Stafas labai suinteresuotas į šeimininką ir mėgsta jį džiuginti, su malonumu pildo jo reikalavimus, žinoma, jei jie suprantami. Mažiausias šeimininko nepasitenkinimas stafbulterjerui gali sukelti gilų liūdesį ir taip besijaučiantis šuo atrodo gana liūdnai.

Šios veislės šunys gyvendami viename name gana gerai sutaria su kitų veislių šunimis ir katėmis. Mažus šunis stafbulterjeras ignoruoja, kadangi save laiko labai jau dideliu šuniu, taip norėdamas rūpintis mažaisiais. Su stambiais šunimis laiko save lygiateisiu, todėl dažniausiai tarp jų būna draugiški santykiai.

Stafordšyro bulterjeras – sveikos fizinės ir psichologinės būsenos veislė, nereikalaujanti daug priežiūros ir išsiskirianti ilgaamžiškumu. Tai šuo kompanionas, kas šiais laikais labai aktualu mieste gyvenantiems žmonėms.

Duomenys

Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Veislė išvesta: XX a. pradžia m.
Paskirtis: Kompanionas
Svoris: 13 - 24 kg
Ūgis: 32 - 42 cm
Gyv. trukmė: 10 - 15 metų
Vados dydis: 4 - 8

Privalumai

Trūkumai