Krepšelis tuščias
Pirkti

Jorkšyro terjeras 0 Į sąrašą link_right

Jorkšyro terjeras - ištikimas šeimininkui.
Jorkšyro terjeras - ištikimas šeimininkui.

Jorkšyro terjeras (angl. Yorkshire Terrier) išvestas Anglijos kalnakasių XIX a. pabaigoje Jorkšyre. Šunis fermeriai naudojo graužikų gaudymui.

Sumania selekcija pavyko žymiai sumažinti terjero dydį. Kai kurie suaugę jorkšyro terjerai sveria tik 1 kg. Ilgą laiką ši veislė buvo populiari tarp Didžiosios Britanijos pramonės darbininkų ir ūkininkų. Linksmas, bendraujantis, protingas, judrus šuo užkariavo ir aukštuomenės ponių širdys. Taigi, Jorkšyro terjeras iš tvartų, arklidžių ir sandėlių persikėlė į dvarus ir pilis.

Karalienės Viktorijos laikais (1837 - 1901 m.), kuri garsėjo kaip aistringa šunų mylėtoja, jorkšyro terjerai pasiekė savo populiarumo viršūnę. Aukštuomenės damos puošė ir rengė savo augintinius kaip vaikus. Buvo tiesiog nepadoru aukštuomenėje pasirodyti be žavaus šuns rankose.

XIX a. pabaigoje jorkšyro terjerai pavergė Ameriką. Mažas naminis šuo tapo Amerikos aristokratijos simboliu. Jis ne tik džiaugėsi prašmatniu gyvenimu geriausiose Rytų pakrantės dvaruose, bet ir lydėjo šeimininkus ilgose kelionėse į Vakarus.

Šiandien Jorkšyro terjerai - populiariausia naminių šunų veislė. Nesvarbu, esate turtingas ar vargšas, senas ar jaunas: "jorko" atsidavimas ir meilė neturi materialinių, amžiaus ar geografinių ribų. Jei esate miestietis ir turite mažą butą, jorkšyro terjerai - kaip tik jums. Jei gyvenate kaime - puiku: jūsų augintinis leis laiką gaudant triušius, voveres ar kitus nedidelius gyvūnus. "Jorkas" niekada netriukšmaus prie pagyvenusių žmonių ir su dideliu malonumu išdykaus su vaikais žolėje. Mažas, įdomus šuo aštriomis akytėmis - džiaugsmas visiems, kuriuos sutiks savo kelyje.

Jorkšyro terjerai yra ištikimi savo šeimininkui, pasirengę dalintis visomis jo pareigomis. Jis gali prisitaikyti prie bet kokios situacijos ir lengvai prisitaiko prie jūsų. Sekdamas šeimininką iš kambario į kambarį, jis tiesiog įsitikinęs, kad jis be jo neapsieina.

Jorkšyro terjeras - tinkama kompanija, ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Galite jį rengti lėlės drabužiais, vežioti vežimėliu, dviračiu, nešiotis krepšyje. Jam tai malonumas. Jis bus laimingas jei pasiimsite į žvejybą ar paplūdimį. Tačiau visada atminkite, terjeras - ne žaislas!

Ne visiems "jorkams" patinka "katiniškas" gyvenimo būdas. Tai ne miniatiūrinė veislė. Jorkšyro terjerai išvesti kruopščiai atrinkus ir kryžminus mažus gyvūnus, kurie buvo didesni nei dabartiniai terjerai. Todėl šiuolaikinio "jorko" svoris svyruoja nuo 1,5 iki 3,5 kg. Ypač vertinamas sveriantis mažiau nei 1,5 kg šuo. Tačiau maži šunys būna prastos sveikatos, reikalauja nuolatinės veterinarinės kontrolės ir nepaisant to, gyvena tik apie metus. Įprastas, standartinis, sveikas jorkšyro terjeras paprastai sveria nuo 2,5 iki 3,5 kg, retai serga ir gyvena žymiai ilgiau - nuo 12 iki 15 metų.

Tinkama mityba ir savalaikė vakcinacija sumažins šuns sveikatos priežiūrą iki minimumo. Labai svarbu įsigyti šuniuką iš patyrusių ir atsakingų augintojų.

Jorkšyro terjerai lengvai atpažįstami iš švelnaus kaip šilkas kailio. Suaugęs šuo turi blizgantį melsvo plieno plaukų atspalvį, kurie "skyla" į sruogeles. Tačiau ne visi "jorkai" standartinio atspalvio. Egzistuoja įvairi spalvinė gama. Toks prabangus kailis reikalauja atidžios priežiūros: plauti reikia kas 7 - 10 dienų, o sausus plaukus kruopščiai šukuoti. Jorkšyro terjerų veislės šunų plaukų struktūra panaši į žmogaus plaukus, todėl juos svarbu šukuoti kiekvieną dieną. Plaukus ant viršugalvio būtina šukuoti kiekvieną dieną, vėliau juos surišant kaspinėliu. Jei tai nebus daroma, kailis susivels. Rūpintis tokią "prabangia" šukuosena nėra lengva, todėl kai kurie augintojai plaukus kerpa.

Kalbant apie dresavimą iš esmės ne daug skiriasi nuo bendrų nuostatų, tačiau yra vienas svarbus niuansas: mažas "jorko" dydis. Viską ką jam rodysite, reikia daryti šuns akių lygyje. Jei su "jorku" elgsitės kaip su šunimi, šuo laikys jus žmogumi. Jei šunį laikysite žmogumi, šuo jus laikys šunimi. Jorkšyro terjeras tikrai save laiko žmogumi šuns kailyje. Pergudrauti jį labai sunku.

Duomenys

Kilmės šalis:
Veislė išvesta: m.
Paskirtis:
Svoris:
Ūgis:
Gyv. trukmė:
Vados dydis:

Privalumai

Trūkumai