Krepšelis tuščias
Pirkti

Aviganiai

Šunų veislės

Populiariausi šunų vardai 2024

Vokiečių aviganis - ypatingai protingas.

Vokiečių aviganis

Vokiečių aviganis išvestas vokiečių karininko XIX a. pabaigoje, sukryžminus centrinių ir pietų Vokietijos regionų aviganių veisles. Jau Pirmojo pasaulinio karo metu vokiečių aviganis pademonstravo puikias savybes: perspėdavo apie dujų atakas, ėjo sargybą, padėdavo išnešti sužeistuosius iš mūšio lauko.

Slovakų čiuvačas - ir nepriklausomas, ir ištikimas.

Slovakų čiuvačas

Slovakų čiuvačas – tai neįkainojamas piemens pagalbininkas ir draugas kalnuotose rajonuose. Jis labai atsidavęs ir drąsus, pasiruošęs saugoti jam patikėtą turtą arba bandą nuo bet kokio priešo, įskaitant lokį ir vilką. Būdamas geru bendrakeleiviu, gynėju ir sargu, jis taip pat rado pripažinimą ir kitose srityse.

Boseronai sugeba nujausti nuotaiką.

Boseronas

Boseronas (angl. Beauceron) arba prancūzų aviganis priklauso ganymo ir sargybos šunų veislei. Juos augino ir veisė gyvuliams ganyti ir avių bandoms saugoti.

Barzdotasis kolis draugiškas ir su vaikais, ir su gyvūnais

Barzdotasis kolis

Barzdotasis kolis – tai šuo kuris jokiais būdais neleis apie save pamiršti. Ištikimas draugas, kuris nori būti įvykių centre, nemėgsta vienatvės, netinka būti laikomas prie būdos – jam reikalinga žmogaus kompanija. Ištikimas, nuolat seka iš paskos, neturi tendencijos pabėgti. Judrus ir gyvybingas, ypatingai mėgsta šokinėti, tačiau charakteris neagresyvus.

Komondoras - keista, tačiau labai vikrus.

Komondoras

Komondoras arba vengrų aviganis - ko gero pelnytai vadinamas vienu keisčiausiai atrodančių šunų. Išskirtinis šios veislės bruožas ir keistumo priežastis - baltos spalvos vilnonės virvutės, dredai, kurių ilgis 20-27 cm. Kartais juokais šuo vadinamas grindų šepečiu, o vaizdas kuomet jis bėga gali būti išties sukeliantis juoką.

Belgų aviganis - žaismingas ir lengvai dresuojamas.

Belgų aviganis

Belgų aviganis – tai darbinis ir ganymo šuo, kuris ne tik ganydavo bandas, bet ir jas saugodavo nuo plėšrių žvėrių. Yra keturios Belgų aviganių rūšys: griunendalis, lakenua, malinua ir terviurenas. Įsigiję belgų aviganį nesigailėsite, kadangi šalia jūsų visada bus puikus kompanionas, draugiškas, judrus, protingas ir sargus augintinis!

Briaras - puikus draugas aktyviems žmonėms.

Briaras

Jei mėgstate aktyvų gyvenimą, briaras bus puikus jūsų draugas. Jis dieną naktį demonstruos jums savo gerąsias charakterio savybes, rūpinsis visais šeimos nariais, ypač – vaikais.

Valų korgis pembrukas

Kaip rodo dokumentai Valų korgis pembrukas išvestas daug vėliau, nei Valų korgis kardiganas, tačiau šios šunų veislės niekaip negalima pavadinti nauja - senovės šaltiniuose Valų korgis pembrukas minimas nuo 1107 metų.

Valų korgis kardiganas

Pirmas dalykas, kuris krinta į akis, žiūrint į Valų korgį kardiganą - ilgas kūnas. Kad nebūtume šališki, pažymėsime, stiprų Valų korgio kardigano skeletą ir išvystytus raumenys. Jis stiprus ir judrus. Valų korgis kardiganas aktyvus ir ištikimas draugas, kuris turi puikias galimybes, orumo jausmą. Šeimininko šeimai ir draugams - malonus ir draugiškas.

Bobteilas - draugiškas ir ištikimas.

Bobteilas

Bobteilas egzistuoja bent 200 metų, tačiau jo kilmė neaiški. Manoma, kad bobteilo protėviai buvo šunys iš Europos, patekę laivais į Britų salas. Bobteilus augino avių piemenys ir galvijų varovai, kurie vertino darbines bobteilo savybes. Dabartiniai bobteilai smarkiai skiriasi nuo savo pirmtakų.

Protingiausių šunų sąraše šeltis užima šeštąją vietą.

Šeltis

Šeltis (angl. Shetland Sheepdog) arba Šetlando aviganis kilęs iš Šetlando salų, kurios išsidėsčiusios Škotijos šiaurėje. Kalbama, kad ši veislė atsirado sukryžminus Škotijos kolių, Grenlandijos banginių medžiotojų „jakų“ šunų ir špicų veisles. Kita kildinimo versija sieja šiuos šunis su karaliaus Čarlzo spanieliais.