Krepšelis tuščias
Pirkti

Vokiečių aviganis 3 Į sąrašą link_right

Vokiečių aviganis - ypatingai protingas.
Vokiečių aviganis - ypatingai protingas.

Vokiečių aviganis (angl. German Shepherd) išvestas vokiečių karininko XIX a. pabaigoje, sukryžminus centrinių ir pietų Vokietijos regionų aviganių veisles. Jau Pirmojo pasaulinio karo metu vokiečių aviganis pademonstravo puikias savybes: perspėdavo apie dujų atakas, ėjo sargybą, padėdavo išnešti sužeistuosius iš mūšio lauko. Vokiečių aviganis subalansuoto temperamento, stipriu nervų, pasitikintis savimi, nuoširdus, dėmesingas ir suvaldomas. Tinkamas kaip kompanionas ir saugos funkcijoms atlikti. Aukštis 55 - 65 cm, svoris 22 - 40 kg.

Vokiečių aviganiai - vieni iš narsiausių ir protingiausių šunų.

Šie šunys daugiau nei šimtą metų tarnauja žmogui: padeda kasdieniame darbe, dalinasi gyvenimo džiaugsmais ir yra pilnateisiais šeimos nariais, su kuriais malonu praleisti laisvalaikį.

Šios šunų veislės atstovai subalansuoti, turi stiprią nervų sistemą, ryškius kovos instinktus, tvirtą charakterį. Šios savybės leidžia puikiai tarnauti policijoje, kariuomenėje, būti aklųjų vedliu, tarnauti apsaugoje, medžioklėje. Ir, žinoma, vokiečių aviganiai yra puikūs sarginiai šunys. Šios veislės šunys narsiai kovojo ir daugelis paaukojo savo gyvybę per du pasaulinius karus.

Vokiečių aviganis - neaukštas, storomis kojomis, tvirtai sudėtas, galingais raumenimis. Dėl stuburo, kuris šiek tiek nuolaidus ir puikiu kampu išreikštomis užpakalinėmis galūnėmis, šuo labai efektyviai juda.

Charakteris ir įgūdžiai  vokiečių aviganiams formavosi šimtmečiais. Todėl svarbu neprarasti šių savybių vaikantis išvaizdos.

Vokiečių aviganis - atsidavęs, puikus tarnybinis šuo, pripažintas favoritas įvairių rungčių varžybose, ištikimas, labai protingas, budrus, niekada nepaliks šeimininko bėdoje, visą savo gyvenimą pašventęs darbui. Vokiečių aviganis - vienas populiariausių šunų pasaulyje.

Aviganis turi stiprią nervų sistemą, discipliną, gerai dresuojamas, nenuilstantis ir darbštus. Parodo drąsą ir tvirtumą, kai būtina apsaugoti šeimininką ar jo turtą, aktyviai puola. Tačiau įprastinėmis aplinkybėmis yra mandagus, paklusnus, malonus kompanionas, nerodantis agresijos žmonėms gyvenantiems kartu namuose, ypač vaikams, kitiems gyvūnams ir nepažįstamiems.
Vokiečių aviganio išvaizda kartu su įgimtomis savybėmis nuostabiai judėti, leidžia ramiai ir užtikrintai dirbti pėdsekiu, nenaudojant daug energijos ir pastangų. Jis yra bebaimis ir stiprus. Visos šios savybės suteikia galimybę naudoti vokiečių aviganius gelbėjimo tarnybose, paieškoje ar sargyboje.

Šie šunys labai aktyvūs, jie turi "pasikrauti" ne tik kūną, bet ir protą. Nepamirškite derinti kasdienius pasivaikščiojimus su pratimais. Nesvarbu ar tai būtų paklusnumo pratimai, ar tiesiog žaidimas su kamuoliu. "Vokiečiai" nepriklausomi, todėl kartais reikia užsispyrimo ir griežtumo, tačiau jie pasiekia aukščiausius rezultatus sudėtinguose kursuose, įskaitant specialius. Ne visiems pavyksta tinkamai auklėti didelį tarnybinį šunį.

Kailį šukuoti užtenka kartą per savaitę.

Idealus vokiečių aviganio šeimininkas - asmuo, kuris gali parodyti pakankamai ryžto ir reikalauti iš šuns pagarbos, nepamirštant, kad gerbti reikia ir jį.

Duomenys

Kilmės šalis: Vokietija
Veislė išvesta: XIX a. m.
Paskirtis: Ganymo šuo
Svoris: 22 - 40 kg
Ūgis: 55 - 65 cm
Gyv. trukmė: 10 - 14 metų
Vados dydis: 5 - 10

Privalumai

Trūkumai