Krepšelis tuščias
Pirkti

Barzdotasis kolis 0 Į sąrašą link_right

Barzdotasis kolis draugiškas ir su vaikais, ir su gyvūnais
Barzdotasis kolis draugiškas ir su vaikais, ir su gyvūnais

Barzdotasis kolis (angl. Bearded Collie) iš pirmo žvilgsnio gali būti sumaišytas su bobteilu, tačiau juos skiria uodega. Bobteilas neturi uodegos, o barzdotasis kolis itin mėgsta ją vizginti. Barzdotasis kolis yra kilęs iš Didžiosios Britanijos, manoma, jog Škotijos, veislė išvesta iš vietinių aviganių šunų, manoma, kad barzdotųjų kolių venomis teka Senosios Anglijos aviganių, Lenkijos lygumų aviganių bei komandorų kraujas.

Barzdotuosius kolius galima vadinti šeimos šunimis. Jie mėgsta įsitraukti į šeimos gyvenimą, puikiai sutaria su kitais augintiniais. Svečius pasitinka garsiu lojimu, kas atbaido vagis ir blogą linkinčius žmones. Tačiau tuo pačiu šie šunys reikalauja dėmesio. Tai aktyvūs šunys, kuriems reikia veiklos. Jei veiklos jiems nepasiūlysite ir su jais neužsiimsite, jie patys susiras ką veikti. Ir visi žinome, kad saviveikla dažniausiai būna ne pati maloniausia šeimininkui, o rezultatas – sugadinti daiktai.

Barzdotojo kolio aprašymas

Barzdotojo kolio charakteris

Barzdotasis kolis – tai šuo kuris jokiais būdais neleis apie save pamiršti. Ištikimas draugas, kuris nori būti įvykių centre, nemėgsta vienatvės, netinka būti laikomas prie būdos – jam reikalinga žmogaus kompanija. Ištikimas, nuolat seka iš paskos, neturi tendencijos pabėgti. Judrus ir gyvybingas, ypatingai mėgsta šokinėti, tačiau charakteris neagresyvus. Todėl puikiai sutaria tiek su vaikais, tiek su kitais gyvūnais. Linkęs loti, lojimu pasitinka svečius, loja iš džiaugsmo ar nepasitenkinimo. Tad galima laikyti kiek triukšmingu šunimi.

Šuo protingas ir nuovokus, todėl lengvai auklėjamas ir dresuojamas. Nepasiduoda griežtai dresūrai, todėl šunį reikia auklėti švelniai ir žaidimų forma. Dresuoti reikia pradėti nuo mažumės. Tinka ir nepatyrusiems, neturintiems įgūdžių auklėti šunis.

Barzdotojo kolio išvaizda

Šių šunų išvaizda pasižymi labai įdomiomis savybėmis. Pavyzdžiui, jų didelių išraiškingų akių spalva dera su kailio spalva. O kailio spalva gali pakisti kelis kart per gyvenimą. Visi barzdotieji gimsta su tamsiu kailiu. Jiems augant kailis papilkėja, tampa šviesesnis. Atspalviai kinta nuolat, tačiau pati spalva išlieka ta pati. Galimos spalvos:  juoda, mėlyna, ruda trispalvė, juoda ir ruda, šėma.

Pats kailis ilgas, tiesus ir šiurkštus, plaukai natūraliai persiskiria per nugaros vidurį. Ties smakru, skruostais plaukai kiek ilgesni, todėl vizualiai atrodo kaip barzda – dėl to ir vadinami barzdotaisiais.

Barzdotasis kolis - vidutinio dydžio, tvirtai sudėtas šuo, turi gerai išvystytus klubus, gilią krūtinę, tvirtas kojas – tai lemia greitį ir šuns ištvermę. Ausys nukarusios,  viename lygyje su akimis, kai suklūsta, ausys kiek pakyla. Gauruota, kiek papūsta uodega ilgoka, iki kulkšnių, o uodegos galiukas užriestas į viršų.

Barzdotojo kolio dydis

Patino ūgis 53–56 cm ties ketera, svoris 18–27 kg. Kalės ūgis 51–53 cm ties ketera, svoris 18–27 kg. Priskiriami vidutinio dydžio šunų veislėms.

Barzdotojo kolio priežiūra

Dėl ilgo plauko ir tankaus kailio šiems šunims reikalinga ypatinga priežiūra. Bent kartą per savaitę reikėtų iššukuoti visą kailį. T.y. ne tik paviršinį sluoksnį, tačiau atkelti kailį ir pasiekti odą. Geriausia šukuoti tvirtomis metalinėmis šukomis. Ilgas kailis linkės gumuliuotis, nuo purvo ir drėgmės susidaro kaltūnai, ką sunku vėliau iššukuoti, o ir neprižiūrimam šuniui jie gali pradėti trukdyti. Šukuoti reikia ir dėl to, kad šunys pakankamai daug šeriasi, tad šukavimas padeda palaikyti švarius namus.

Šuo vikrus ir judrus, todėl jam reikalinga ir fizinė iškrova, reikia su juo  užsiimti, nuolatiniai pasivaikščiojimai ir žaidimai yra būtini šuns fizinei ir psichinei sveikatai.

Duomenys

Kilmės šalis: Škotija
Veislė išvesta: XVIII - XIX a. m.
Paskirtis: Ganymo šuo
Svoris: 18 - 27 kg
Ūgis: 51 - 56 cm
Gyv. trukmė: 15 – 17 metų
Vados dydis: 4 - 8

Privalumai

Trūkumai

TRIXIE automobilio sėdynių uždangalas
Atsparus vandeniui sėdynių uždangalas
17.64 €
Peržiūrėti
OROPHARMA Deo Dog
Dezodorantas momentaliai maskuojantis blogą šuns kvapą
7.70 €
Peržiūrėti
ANIMONDA Vom Feinsten Forest su elniena
Suaugusių šunų konservai su elniena
1.25 €
Peržiūrėti
DOGGYMAN Honey Smile profesionalus šepetys
Profesionalus šepetys šunims
6.08 - 6.60 €
Peržiūrėti
HILL'S Puppy Mini Chicken
Ėdalas jauniems mažų veislių šuniukams su vištiena
21.40 - 83.90 €
Peržiūrėti
BIOGANCE Waterless Spray sausas šampūnas
Purškalas sausam šuns kailio valymui
11.63 €
Peržiūrėti
Happy Pet vienkartinės palos šunims
Vienkartinės palutės šunims
2.20 - 12.90 €
Peržiūrėti
GILL'S Baby šampūnas
Šampūnas mažiems šuniukams
3.28 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra