Krepšelis tuščias
Pirkti

Džeko Raselo terjeras 1 Į sąrašą link_right

Džeko Raselo terjeras - pašėlęs ir linksmas.
Džeko Raselo terjeras - pašėlęs ir linksmas.

Džeko Raselo terjeras (angl. Jack Russell Terrier) - gana jauna veislė, prieš 200 metų išvesta Didžiojoje Britanijoje. Kodėl Džeko Raselo terjerai tokie populiarūs? Paaiškinti labai sunku - šie šunys neturi dobermano gracijos, mastifo patikimumo ar kambarinių šunų dekoratyvumo. Trumpai tariant, Džeko Raselo terjeras surinko visas labiausiai juokingas šunų savybes ir atrodo labai originaliai - mažas ūgis, trumpo kreivos kojos, išsišokę antakiai ir neįtikėtinai išdykusios, gudrios akys. Šie terjerai turi savą išskirtinį žavesį, ir tai nėra atsitiktinumas.

Kurdamas šią veislę pastorius John (Jack) Russell (1795 - 1883) siekė grynai pragmatinių tikslų. Jis norėjo sukurti idealų lapių ir kių smulkių gyvūnų medžiotoją, todėl daug dėmesio skyrė tokioms savybėms kaip medžioklės aistra, drąsa ir gebėjimas lengvai prasmukti į gyvūno urvą. Todėl Džeko Raselo terjerai nėra dideli - 25 - 30 centimetrų. Apskritai, ši veislė primena foksterjerą - panašių medžioklės funkcijų šunį. Norėdamas pagerinti medžioklės kokybę, John Russell terjerams įmaišė kovinių šunų kraujo: pavyzdžiui, bull - and - terrier.

Šuns eksterjerui selekcininkas neskyrė nė menkiausio dėmesio. Taigi, galima pasakyti, kad Džeko Raselo terjero išvaizda buvo suformuota pagal principą "kaip Dievas duos". Todėl, dėka spontaniškumo, mes turime vieną charizmatiškiausią ir žaviausią šunų veislę pasaulyje. Džeko Raselo terjero linksmumas, gyvumas, judrumas, greitis ir ypatingas nuovokumas - tai būtent tos savybės, kodėl mes jį taip mėgstame. Šuo visiškai neagresyvus žmonėms, puikiai tinka šeimoms su vaikais. Terjeras su malonu dalyvaus aktyviuose vaikų išdaigose ir žaidimuose.

Ar jūs kada nors matėte Džeko Raselo terjero šuniuką? Neįtikėtina, kaip iš šių porceliano statulėlių su švelniais snukučiais, išaugs energingas, gyvas ir drąsus suaugęs šuo.

Išvaizda. Džeko Raselo terjeras - nedidelis, stiprus ir lankstus šuo, stačiakampio formos su gilia krūtine ir galingu kaklu. Šios veislės šunų plokščia, vidutiniškai plati kaukolė, siaurėjanti į nasrus. Perėjimas nuo kaktos link snukio pastebimas, bet ne pernelyg ryškus. Akys mažos (jokiu būdu ne išpūstos), tamsios, dėmesingos išraiškos. Akių vokai ir nosis juodos pigmentacijos. Idealios ausys turi būti mažos, šiek tiek pakeltos, su kabančiais žemyn galiukais, kurie sandariai uždaro ausies kanalą.

Dydis. Aukštis: 23 - 30 cm, svoris: 5 - 8 kg.

Spalva. Dominuoja balta, juodos ir / ar rausvos dėmės (nuo šviesių iki kaštoninių atspalvių).

Privalumai: meilus, patogus dydis, patikimas draugas.

Trūkumai: tokių šunų grupelę neįmanoma suvaldyti.

Džeko Raselo terjero šuniuko pasirinkimas. Taigi, jūs jau matote save laimingu Džeko Raselo terjero šeimininku, o vaizduotė piešia scenas iš bendrų žaidimų ir pasivaikščiojimų. Tačiau, prieš nusprendžiant, pasikalbėkite su savo šeima ir apgalvokite, ar galėsite savo šuniukui skirti pakankamai dėmesio. Kaip jau minėta, Džeko Raselo terjerai - ypač judrūs, kuriems būtini ilgi pasivaikščiojimai ir sportas.

Renkantis šuniuką išanalizuokite būsimo augintinio kilmę, sužinokite apie jo mamą ir, jei įmanoma, apie tėtį. Atkreipkite dėmesį į sąlygas, kuriomis auginami šuniukai. Laikymo vieta turėtų būti tvarkinga, švari ir pakankamai erdvi šuniukų žaidimams. Patalpų grindys neturi būti slidžios, kad šuniukai nesusižeistų.

Žinoma, šuniuko pasirinkimas - tai, visų pirma širdies pasirinkimas, tačiau, perkant kilmingą šunį klausyti proto balso yra naudinga ir net būtina. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas šuniuko charakteriui. Džeko Raselo terjeras neturi demonstruoti bailumo, agresijos ir apatijos. Tipiški šios veislės bruožai - judrumas, gyvybingumas ir smalsumas.

Be to, patikrinkite šuniuko fizinę sveikatą. Sveiko šuns nosis turi būti šlapia ir blizgi (be jokių išskyrų), elastingas, minkštas pilvas ir normalios išmatos. Prasminga apčiupinėti visą šuns uodegą (ji neturi turėti bet kokių perlenkimų), taip pat patikrinti ar šonkauliai neturi kalnelių (gumbelių). Būtinai patikrinkite sukandimą ir įsitikinkite ar šuo turi visus dantis (pagal amžių).

Priežiūra. Džeko Raselo terjeras nėra išrankus maistui, kailiui nereikia specialios priežiūros ir kas pakankamai svarbu, neturi būdingo "šuns" kvapo. Tačiau nemanykite, kad šis šuo - "tinginiams". Atminkite, kad Džeko Raselo terjerai - darbinių šunų veislė, beto labai temperamentinga ir linksma, todėl jai reikalingas nuolatinis judėjimas ir šviežias oras. Džeko Raselo terjeras mėgsta bėgioti, šokinėti, kasti duobutes, žaisti sportinius žaidimus, o iš nuobodulio gali pradėti gadinti daiktus.

Maitinant Džeko Raselo terjerą svarbu nepamiršti, kad šis šuo turi polinkį priaugti svorio, todėl jo mityba reikia griežtai kontroliuoti. Maitinkite šunį ne daugiau kaip du kartus per dieną - ryte ir vakare.

Kalbant apie kailio priežiūrą Džeko Raselo terjeras - idealus augintinis. Užtenka vieną kartą per savaitę išvalyti su kietu šepečiu. Nepaisant to, kad šuns kailio spalvos "nepraktiškos", šio šuns kailis turi savybę išsivalyti pats. Maudyti Džeko Raselo terjerą reikia tik tada, kai jis tikrai labai purvinas. Taip pat pateles reikia išmaudyti po rujojimo.

Šiek tiek dėmesio skirkite terjero ausims ir dantims - reikia reguliariai tikrinti ir valyti (ausis - vatos tamponėliu ant pagaliuko, dantis - šepetėliu).

Veisimas. Daugelis šunų šeimininkų įsitikinę, kad šuniukų gimimas - tai paprastas ir pelningas verslas. Priversti jus nuvilti - tai sunkus ir varginantis darbas, be to, reikalaujantis tam tikrų finansinių investicijų.

Jei norite ieškoti poros geriausia kreiptis specializuotą veislyną ar klubą, kur profesionalūs veisėjai papasakos apie šios veislės veisimo ypatumus, bei padės pasirinkti geriausią kandidatą į tėvo ar motinos vaidmenį.

Dresūra. Atsižvelgiant į tai, kad Džeko Raselo terjeras turi labai savotišką temperamentą ir yra stipri asmenybė, šios veislės dresūra ir mokymas yra labai svarbūs. Svarbu reguliariai (ar sudėtingose situacijose) konsultuotis su profesionaliu treneriu. Džeko Raselo terjerą pradėkite auklėti nuo pirmųjų atvykimo į jūsų namus minučių.

Tuoj pat skirkite šuniukui vietą ir palaipsniui pratinkite prie jos. Būtinai turėkite šunų žaislų, kad augintinis galėtų su jais žaisti, o ne gadintų baldus ir avalynę. Neturėtumėte žaisti su Džeko Raselo terjeru savo rankomis - įprotis liks, o šuniukui paaugus dantys taps stipresni ir aštresni. Menkiausiam bandymui įkąsti į ranką (net jei šuniukui niežti dantenos), turite užkirsti kelią.

Dažnai šuniukams kaip ir vaikams - nusileidžiama. Jie tikrai vaikai, bet svarbu suprasti, kad blogi šuniuko įpročiai liks visam gyvenimui, o kentėsite jūs. Todėl neleiskite mažam Džeko Raselo terjerui daryti to, su kuo nenorite taikytis kai šuniukas suaugs: urgzti, kandžiotis valgio metu, saugoti tam tikras vietas nuo šeimininkų ar kaip nors dominuoti prieš bet kurį šeimos narį.

Ir pabaigai… Turbūt, visi matėme kino filmą "Kaukė" (angl. The Mask), kur Džeko Raselo terjeras suvaidino pats save. O jei nematėte - būtinai pažiūrėkite!

Duomenys

Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Veislė išvesta: XIX a. m.
Paskirtis: Medžioklės šuo
Svoris: 5 - 8 kg
Ūgis: 23 - 30 cm
Gyv. trukmė: 13 - 15 metų
Vados dydis: 5 - 8

Privalumai

Trūkumai