Krepšelis tuščias
Pirkti

Dekoratyvinės veislės

Šunų veislės

Populiariausi šunų vardai 2024

Bostono terjeras - viena iš nedaugelio šunų veislių, kuriai galima užklijuoti etiketę `Pagaminta JAV`.

Bostono terjeras

Bostono terjeras - palyginti jauna, amerikiečių šunų veislė. Jos istorija, skirtingai nuo senesnių šunų veislių, patvirtinta dokumentiniais faktais. Veislė buvo sukurta XIX a. pabaigoje, senųjų bul - and - terjerų pagrindu. Tuo metu, šie šunys buvo labai populiarus Didžiojoje Britanijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Ši Cu - viena seniausių veislių pasaulyje.

Ši Cu

Ši Cu (angl. Shih Tzu) - senovės šunų veislė, vidutinio dydžio šunų palikuonys, kuriuos garbino Tibeto šventyklose. Šiuos šunis kaip vertingą dovaną Lamos siųsdavo Kinijos imperatoriams. Kitas paplitęs Ši Cu pavadinimas - "liūto šuo iš Tibeto".

Maltos bišonas (maltesė)

Maltos bišonas arba maltesė turi tokią seną istoriją, kad jo kilmę tiesiog sunku nustatyti. Apie panašius šunis į Maltos bišoną randama daug įvairių, skirtingų tautų ir istorinių laikotarpių, įrašų. Yra nuomonių, kad Maltos bišonas turi daug bendro su Tibeto šunimis, ir galbūt jis yra tolimas jų palikuonis.

Čihuahua - mažas kūnu, bet didis savo asmenybe.

Čihuahua

Čihuahua - mažiausia šunų veislė. Šios veislės kilmė kelia daug nesutarimų. Čihuahua tėvynę tyrėjai vadina daugelį šalių: Japoniją, Kiniją, Egiptą, Maltos salą. Taip pat manoma, kad jie papuolė ir į Meksiką.

Pekinas - tikras aukštuomenės atstovas.

Pekinas

Pekinas - tikras numylėtinis. Susižavėjimas ir meilė - jausmai, kuriuos kelia ši veislė. Įspūdis toks, lyg sutikai pasakų būtybę ar antikvarinę brangenybę. Galų gale, pekiną ir šunimi pavadinti sunku. Pekinas yra pekinas!

Pudelis

Pudelio kilmė iki šiol prieštaringa. Pudelis - labai sena veislė, kilusi maišant, įvairias medžioklines ir piemenų, šunų veisles. Pirmieji piešiniai, kuriuose pavaizduoti į pudelius panašūs šunys sutinkami senovės Graikijos ir Romos imperijos laikų freskose - VI - V a. prieš Kristų.

Rusų toiterjeras - mažas, tačiau labai elegantiškas.

Rusų toiterjeras

XIX a. pradžioje anglų toiterjerai paplito visoje Europoje, įskaitant Rusiją. Rusijoje toiterjerai tapo viena gausiausių kambarinių šuns veislių. XX a. pradžioje parodose, jie sudarė trečdalį visų eksponuojamų kambarinių šunų. Tačiau Spalio revoliucija šioje šalyje veislei padarė nepataisomą žalą.

Tibeto spanielis - lobis iš Tibeto: žavingas ir švelnus.

Tibeto spanielis

Tibeto spanielis (angl. Tibetan Spaniel) – tai Tibeto vienuolynų gyventojas, kuris užsidirbdavo pragyvenimui sukdamas šventus būgnus ir tokiu būdu tapdamas besimeldžiančių vienuolių Dievui tarpininku. Maldas rašydavo ant pergamentų ir dėdavo juos į būgnus. Šie maži vienuolyno šunys buvo išmokyti sukti būgnus, padėdami iššaukti dvasias.

Mopsas

Tikslių duomenų iš kur kilęs mopsas nėra. Pagal vienus - iš Kinijos, pagal kitus - iš Pietų Afrikos. Egzistuoja ir trečia versija, kad mopso šaknys iš Europos, kurio protėviai buvo nykštukiniai, į mastifus panašūs šunys. Šiuo metu labiausiai tikėtina kiniškos kilmės versija.

Prancūzų buldogas - myli vaikus, lengvai dresuojamas.

Prancūzų buldogas

Prancūzų buldogo veislės kilmė iki šiol kelia nesutarimus. Pagal vieną versiją prancūzų buldogas (angl. french bulldog) kilęs iš nykštukinių anglų buldogų, kurie jau išnykę. Šie buldogai XIX a. viduryje atkeliavo į Prancūziją ir kryžminosi su vietos šunimis, ko pasekoje ir atsirado prancūzų buldogai.