Krepšelis tuščias
Pirkti

Pudelis 4 Į sąrašą link_right

Pudelio kilmė iki šiol prieštaringa. Pudelis (angl. Poodle) - labai sena veislė, kilusi maišant, įvairias medžioklines ir piemenų, šunų veisles. Pirmieji piešiniai, kuriuose pavaizduoti į pudelius panašūs šunys sutinkami senovės Graikijos ir Romos imperijos laikų freskose - VI - V a. prieš Kristų. Europos XIV - XV a. tapyboje ir skulptūroje, vaizduojami maži šunys, nukirpti kaip liūtas, pasitaiko dažnai. XV a. pabaigoje jie jau vadinami pudeliais, o XVI a. pudelis jau buvo paplitęs beveik visose Europos šalyse. Pirmasis didelio pudelio aprašymas pavadinimu "vandens šuo", parašytas 1555 metais. Daugelis ekspertų mano, kad pudelio protėvis yra barbetas - trumpaplaukis prancūzų pointeris, kurį į Europą iš Afrikos, atvežė maurai. Barbetai buvo kryžminami su Portugalijos ir Ispanijos vandens šunimis. Taip išsivystė nauja šunų veislė garbanotais plaukais, kuri labai primena šiandienos didžiuosius pudelius. Iš pradžių jis buvo naudojamas vandens paukščių medžioklei. Vėliau, Liudviko XVI laikais, pudelis susilaukė milžiniško populiarumo ir buvo laikomas prabanga. 1562 m. atsiranda didelių, margaspalvių ir nykštukinių pudelių aprašymas.

Iki XIX a. pabaigos daugelyje šalių įkuriami pudelių klubai ir formuojami veislės standartų prototipai. Dirbdami su veisle, daugelis augintojų bandė išvesti mažus dekoratyvinius šunis. Maži bolonės tipo šunys buvo kryžminami tarpusavyje, taip atsirado žaisliniai pudeliai (toy pudelis). Didieji pudeliai buvo veisiami savo dydžio kategorijoje. Taip susikūrė įvairių dydžių pudelio veislės tipai. FCI standartas nustato keturis dydžio variantus: toy pudelis (žaislinis pudelis) - mažiau nei 28 cm (ties ketera); nykštukinis pudelis - 28 - 35 cm, mažasis arba vidutinis pudelis - 35 - 45 cm; didysis pudelis - 45 - 58 cm. Parodoje leidžiama dalyvauti šunims iki 60 cm. Didžiojoje Britanijoje ir JAV nustatyti trys dydžiai: toy pudelis (žaislinis pudelis) - mažiau nei 28 cm Didžiojoje Britanijoje ir 25,4 cm JAV; miniatiūrinis pudelis - ne daugiau kaip 38,1 cm; didysis pudelis - ne mažiau nei 38,1 cm.

Pudelis turi originalų kailį. Keičiant šukuosenos tipą, galima gauti visiškai skirtingą šuns išvaizdą. Mada, daryti pudeliams įvairias šukuosenas, prasidėjo XX a. pradžioje. Parodose FCI leidžia keturių tipų šukuosenas:

  • klasikinis - "liemenė", nuoga galinė dalis, burbulais ant kojų;
  • modernus - modifikuotas karakulio kirpimas, apaugę ausys, ant uodegos kutas;
  • angliškas kirpimas - "liemenė", paliekamas kailis ant galinės dalies, ant galinių kojų po du burbulus;
  • skandinaviškas liūtas (puppy clip) - atėjo iš Anglijos ir JAV. "Liemenė", paliekamas kailis ant galinės dalies, "kelnės" ant kojų, kitoks galvos kailio šukavimas.

XIX ir XX amžių sandūroje buvo populiarūs virvės kailio pudeliai: kailis ant nugaros kaip ilgos, susuktos virvės, siekiančios žemę. Kailio priežiūra reikalavo daug laiko, todėl žmonių (tuo pačiu ir šunų) auginančių tokius šunis ryškiai sumažėjo. Šiandien virvelinis pudelis - didelė retenybė.

Duomenys

Kilmės šalis:
Veislė išvesta: m.
Paskirtis:
Svoris:
Ūgis:
Gyv. trukmė:
Vados dydis:

Privalumai

Trūkumai

ROGZ Utility Lumberjack petnešos
Petnešos su atšvaitais šunims (XL)
14.70 €
Peržiūrėti
RINTI Gold su vištienos širdimis
Konservai šunims su vištienos širdimis
1.42 €
Peržiūrėti
ARATON saliami dešrelių griežinėliai
Skanėstai šunims - saliami dešrelių griežinėliai
16.07 €
Peržiūrėti
RINTI Kennerfleisch su kumpiu
Konservai šunims su kumpiu
1.91 €
Peržiūrėti
CANIAMICI Vanity žirklės nagų karpymui
Žirklės šunų nagams karpyti
6.03 €
Peržiūrėti
FLEXI Classic
Automatinis pavadėlis visų veislių šunims iki 50 kg. Ilgis - 5 m
11.27 - 19.09 €
Peržiūrėti
-4% NATURE'S PROTECTION Mini Junior
Mažų veislių jaunų šuniukų pašaras
3.26 - 30.62 €
Peržiūrėti
BIOGANCE No Rinse putos
Nenuplaunamos putos šuns kailiui
10.34 €
Peržiūrėti
2013-04-14 16:06 gabija
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin No Prescription <a href="http://mewkid.net/when-is-xuxlya/">Amoxicillin</a> zru.ourg.plutas.lt.nox.dy http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
2013-12-09 12:15 saule
man jis kele surpa negrazus nei ka ja pavadinciau sudeliuku
2014-04-14 10:34 Oneta
Draugiškas, linksmas ir aktyvus šuo. O su gera priežiūra- labai gražus.
2017-01-04 22:08 Viltė
Tikrai nuostabus šuniukas, labai bendrauja su vaikais ir suaugusiais, labai mielas, gražus, kantrus. Geras draugas ir sargiukas šeimos nariams.