Krepšelis tuščias
Pirkti

Pudelis 2 Į sąrašą link_right

Pudelio kilmė iki šiol prieštaringa. Pudelis (angl. Poodle) - labai sena veislė, kilusi maišant, įvairias medžioklines ir piemenų, šunų veisles. Pirmieji piešiniai, kuriuose pavaizduoti į pudelius panašūs šunys sutinkami senovės Graikijos ir Romos imperijos laikų freskose - VI - V a. prieš Kristų. Europos XIV - XV a. tapyboje ir skulptūroje, vaizduojami maži šunys, nukirpti kaip liūtas, pasitaiko dažnai. XV a. pabaigoje jie jau vadinami pudeliais, o XVI a. pudelis jau buvo paplitęs beveik visose Europos šalyse. Pirmasis didelio pudelio aprašymas pavadinimu "vandens šuo", parašytas 1555 metais. Daugelis ekspertų mano, kad pudelio protėvis yra barbetas - trumpaplaukis prancūzų pointeris, kurį į Europą iš Afrikos, atvežė maurai. Barbetai buvo kryžminami su Portugalijos ir Ispanijos vandens šunimis. Taip išsivystė nauja šunų veislė garbanotais plaukais, kuri labai primena šiandienos didžiuosius pudelius. Iš pradžių jis buvo naudojamas vandens paukščių medžioklei. Vėliau, Liudviko XVI laikais, pudelis susilaukė milžiniško populiarumo ir buvo laikomas prabanga. 1562 m. atsiranda didelių, margaspalvių ir nykštukinių pudelių aprašymas.

Iki XIX a. pabaigos daugelyje šalių įkuriami pudelių klubai ir formuojami veislės standartų prototipai. Dirbdami su veisle, daugelis augintojų bandė išvesti mažus dekoratyvinius šunis. Maži bolonės tipo šunys buvo kryžminami tarpusavyje, taip atsirado žaisliniai pudeliai (toy pudelis). Didieji pudeliai buvo veisiami savo dydžio kategorijoje. Taip susikūrė įvairių dydžių pudelio veislės tipai. FCI standartas nustato keturis dydžio variantus: toy pudelis (žaislinis pudelis) - mažiau nei 28 cm (ties ketera); nykštukinis pudelis - 28 - 35 cm, mažasis arba vidutinis pudelis - 35 - 45 cm; didysis pudelis - 45 - 58 cm. Parodoje leidžiama dalyvauti šunims iki 60 cm. Didžiojoje Britanijoje ir JAV nustatyti trys dydžiai: toy pudelis (žaislinis pudelis) - mažiau nei 28 cm Didžiojoje Britanijoje ir 25,4 cm JAV; miniatiūrinis pudelis - ne daugiau kaip 38,1 cm; didysis pudelis - ne mažiau nei 38,1 cm.

Pudelis turi originalų kailį. Keičiant šukuosenos tipą, galima gauti visiškai skirtingą šuns išvaizdą. Mada, daryti pudeliams įvairias šukuosenas, prasidėjo XX a. pradžioje. Parodose FCI leidžia keturių tipų šukuosenas:

  • klasikinis - "liemenė", nuoga galinė dalis, burbulais ant kojų;
  • modernus - modifikuotas karakulio kirpimas, apaugę ausys, ant uodegos kutas;
  • angliškas kirpimas - "liemenė", paliekamas kailis ant galinės dalies, ant galinių kojų po du burbulus;
  • skandinaviškas liūtas (puppy clip) - atėjo iš Anglijos ir JAV. "Liemenė", paliekamas kailis ant galinės dalies, "kelnės" ant kojų, kitoks galvos kailio šukavimas.

XIX ir XX amžių sandūroje buvo populiarūs virvės kailio pudeliai: kailis ant nugaros kaip ilgos, susuktos virvės, siekiančios žemę. Kailio priežiūra reikalavo daug laiko, todėl žmonių (tuo pačiu ir šunų) auginančių tokius šunis ryškiai sumažėjo. Šiandien virvelinis pudelis - didelė retenybė.

Duomenys

Kilmės šalis:
Veislė išvesta: m.
Paskirtis:
Svoris:
Ūgis:
Gyv. trukmė:
Vados dydis:

Privalumai

Trūkumai

CANIAMICI Kietas kamuoliukas
Švelnių spalvų kamuoliukas šunims
2.00 - 5.76 €
Peržiūrėti
TRIXIE Classic petnešos
Nailoninės petnešos, trijų spalvų
2.98 - 5.50 €
Peržiūrėti
JOSERA Fitness
Ėdalas alergiškiems suaugusiems visų veislių šunims ir šuniukams
42.50 - 83.00 €
Peržiūrėti
GILL'S Razze Pelo Liscio šampūnas
Šampūnas lygiaplaukiams ilgaplaukiams šunims
3.28 €
Peržiūrėti
FLEXI Click
Automatinis pavadėlis didelių veislių šunims iki 35 kg. Ilgis - 50 cm
10.11 €
Peržiūrėti
ANTOS Duck Gold skanėstai
Natūralios antienos lazdelės šunims
3.99 €
Peržiūrėti
TRIXIE stovas su dubenėliais
Reguliuojamo aukščio stovas su dviem metaliniais dubenėliais
17.62 - 32.11 €
Peržiūrėti
EUKANUBA Puppy & Junior Medium Breed
Ėdalas jauniems vidutinių veislių šunims su vištiena
59.00 - 119.00 €
Peržiūrėti
2013-12-09 12:15 saule
man jis kele surpa negrazus nei ka ja pavadinciau sudeliuku
2014-04-14 10:34 Oneta
Draugiškas, linksmas ir aktyvus šuo. O su gera priežiūra- labai gražus.