Krepšelis tuščias
Pirkti

Maltos bišonas (maltesė) 2 Į sąrašą link_right

Maltos bišonas arba maltesė (angl. Maltese) turi tokią seną istoriją, kad jo kilmę tiesiog sunku nustatyti. Apie panašius šunis į Maltos bišoną randama daug įvairių, skirtingų tautų ir istorinių laikotarpių, įrašų. Yra nuomonių, kad Maltos bišonas turi daug bendro su Tibeto šunimis, ir galbūt jis yra tolimas jų palikuonis. Tiesioginiai šiuolaikinių Maltos bišonų protėviai buvo plačiai paplitę Viduržemio jūros uostamiesčiuose, kur tarnavo kaip pelių ir žiurkių naikintojai. Manoma, kad veislė susiformavo Italijos teritorijoje. Prieš 2500 metų tokie šunys buvo žinomi pietinėse senovės Romos provincijose, kur jie buvo laikomi kaip kompanionai. Kryžiaus žygių laikais, bišonai papuolė į daugelį Europos šalių, kur juos pamėgo patiko visuose Europos karalių rūmuose. Ypač didelį populiarumą Maltos bišonai pasiekė viduramžių Europoje Renesanso metu. Veislė galutinai susiformavo ir įgijo modernią formą Anglijoje, o iš ten išplito visame pasaulyje.

Pirmose britų šunų parodose buvo pristatomi  "Maltos terjeras arba Maltos spanielis" pavadinimu. Kai kurie iš šių šunų buvo dėmėti, kai kurie nukirpti kaip liūtas. Atranka ir veisimas pageidaujant įvairių savybių ir atvedė prie skirtingų veislių bišonų, žinomu mūsų laikais. Šiandien yra dvi pagrindinės šios šunų veislės linijos: anglų (klasikinis) ir amerikiečių. Nepaisant to, kad amerikiekiškų šunų protėviai kažkada buvo atvežti iš Anglijos, jie vis dėlto skiriasi nuo angliškų mažesniu dydžiu, švelnesne kaulų struktūra, truputį trumpesniu snukiu ir šiek tiek kitokiu kailiu.

Maltesė žinomas visame pasaulyje kaip žavingas kompanionas ir parodų žvaigždė. Maltos bišonas - linksmas, ištikimas ir labai protingas šuo, draugiškas visiems šeimos nariams, lengvai dresuojamas. Jis linksmas ir energingas, lengvai adaptuojasi bute. Švelnų, sniego baltumo kailį reikia nuolat šukuoti su specialiais įrankiais. Bišonai - ilgaamžiai, jų amžius dažnai siekia 16 - 18 ar daugiau metų.

Išvaizda. Maltesė - nedidelis, pailgos formos šuo, nuo galvos iki kojų padengtas ilgu, šilkiniu baltu kailiu. Pagal italų standartą 1 cm aukščio ties ketera, santykis su kūno ilgiu yra 1 / 38 cm.

Dydis. Aukštis: patinas - 21 - 25 cm, patelė - 20 - 23 cm, svoris 3 - 4 kg.

Galva. Pailga, su plačia kaukole. Galvos ilgio santykis su aukščiu ties ketera yra 6 : 11.  Snukis ilgas, sausas, ne per daug smailas. Perėjimas nuo kaktos link snukio nėra labai ryškus. Snukio ilgio santykis su galvos ilgiu yra 4 : 11. Lūpos, vokai ir nosis juodos spalvos, jaunų šuniukų pigmentacija nėra ryški. Ausys 8 - 8, 5 cm ilgio, kabančios, trikampio formos, išaugusios aukštai, padengtos ilgu kaliu (JAV reikalaujama, kad ausis būtų išaugusios žemai). Akys tamsios, išraiškingos, didelės, apvalios, neiškilusios, toli viena nuo kitos. Žirklinis sukandimas.

Uodega. Ilga, stora ties pagrindu, plona pabaigoje. Išaugusi aukštai ir užlenkta ant nugaros, apaugusi ilgu, krentančiu žemyn kauliu.

Kailis. Tiesus, šilkinis, plono plauko. Kuo kailis ilgesnis, tuo geriau. Pageidautina ne mažiau kaip 22 cm ilgio. Pavilnės nėra. Plaukai tolygiai apima visas šuns kūno dalis. Sruogos dengiančios akis surišamos į kasytes.

Spalva. Visiškai balta, leidžiamas dramblio kaulo atspalvis. Privaloma juoda pigmentacija, beplaukės odos vietose.

Duomenys

Kilmės šalis:
Veislė išvesta: m.
Paskirtis:
Svoris:
Ūgis:
Gyv. trukmė:
Vados dydis:

Privalumai

Trūkumai

CANIAMICI Vagabond
Plastmasinis transportavimo boksas šunims
30.90 - 119.90 €
Peržiūrėti
TRIXIE automobilio sėdynių uždangalas
Atsparus vandeniui sėdynių uždangalas
17.64 €
Peržiūrėti
TRAINER NATURAL Junior Maxi (9-24)
Pašaras didelių veislių šuniukams
13.73 - 46.10 €
Peržiūrėti
BEAPHAR Puppy Milk
Kalės pienas šuniukams
8.66 €
Peržiūrėti
EUKANUBA Puppy & Junior Large Breed
Ėdalas jauniems didelių veislių šunims su vištiena
59.00 - 119.00 €
Peržiūrėti
BIOGANCE 2 in 1 šampūnas su kondicionieriumi
Šampūnas su kondicionieriumi ilgaplaukiams šunims
7.91 - 22.67 €
Peržiūrėti
RINTI Gold su veršiena
Konservai šunims su veršiena
1.42 €
Peržiūrėti
CANIAMICI Guminis žaislas su dygliukais
Ryškių spalvų guminis žaislas
5.76 €
Peržiūrėti
2013-12-10 12:29 saule
ei panele ausis nukirpsiu ir vilkam dusiu
2014-10-05 13:35 Diana
Koks mielas!!!! Saule kaaa cia issigalvojai?!!??? :I