Krepšelis tuščias
Pirkti

Maltos bišonas (maltesė) 2 Į sąrašą link_right

Maltos bišonas arba maltesė (angl. Maltese) turi tokią seną istoriją, kad jo kilmę tiesiog sunku nustatyti. Apie panašius šunis į Maltos bišoną randama daug įvairių, skirtingų tautų ir istorinių laikotarpių, įrašų. Yra nuomonių, kad Maltos bišonas turi daug bendro su Tibeto šunimis, ir galbūt jis yra tolimas jų palikuonis. Tiesioginiai šiuolaikinių Maltos bišonų protėviai buvo plačiai paplitę Viduržemio jūros uostamiesčiuose, kur tarnavo kaip pelių ir žiurkių naikintojai. Manoma, kad veislė susiformavo Italijos teritorijoje. Prieš 2500 metų tokie šunys buvo žinomi pietinėse senovės Romos provincijose, kur jie buvo laikomi kaip kompanionai. Kryžiaus žygių laikais, bišonai papuolė į daugelį Europos šalių, kur juos pamėgo patiko visuose Europos karalių rūmuose. Ypač didelį populiarumą Maltos bišonai pasiekė viduramžių Europoje Renesanso metu. Veislė galutinai susiformavo ir įgijo modernią formą Anglijoje, o iš ten išplito visame pasaulyje.

Pirmose britų šunų parodose buvo pristatomi  "Maltos terjeras arba Maltos spanielis" pavadinimu. Kai kurie iš šių šunų buvo dėmėti, kai kurie nukirpti kaip liūtas. Atranka ir veisimas pageidaujant įvairių savybių ir atvedė prie skirtingų veislių bišonų, žinomu mūsų laikais. Šiandien yra dvi pagrindinės šios šunų veislės linijos: anglų (klasikinis) ir amerikiečių. Nepaisant to, kad amerikiekiškų šunų protėviai kažkada buvo atvežti iš Anglijos, jie vis dėlto skiriasi nuo angliškų mažesniu dydžiu, švelnesne kaulų struktūra, truputį trumpesniu snukiu ir šiek tiek kitokiu kailiu.

Maltesė žinomas visame pasaulyje kaip žavingas kompanionas ir parodų žvaigždė. Maltos bišonas - linksmas, ištikimas ir labai protingas šuo, draugiškas visiems šeimos nariams, lengvai dresuojamas. Jis linksmas ir energingas, lengvai adaptuojasi bute. Švelnų, sniego baltumo kailį reikia nuolat šukuoti su specialiais įrankiais. Bišonai - ilgaamžiai, jų amžius dažnai siekia 16 - 18 ar daugiau metų.

Išvaizda. Maltesė - nedidelis, pailgos formos šuo, nuo galvos iki kojų padengtas ilgu, šilkiniu baltu kailiu. Pagal italų standartą 1 cm aukščio ties ketera, santykis su kūno ilgiu yra 1 / 38 cm.

Dydis. Aukštis: patinas - 21 - 25 cm, patelė - 20 - 23 cm, svoris 3 - 4 kg.

Galva. Pailga, su plačia kaukole. Galvos ilgio santykis su aukščiu ties ketera yra 6 : 11.  Snukis ilgas, sausas, ne per daug smailas. Perėjimas nuo kaktos link snukio nėra labai ryškus. Snukio ilgio santykis su galvos ilgiu yra 4 : 11. Lūpos, vokai ir nosis juodos spalvos, jaunų šuniukų pigmentacija nėra ryški. Ausys 8 - 8, 5 cm ilgio, kabančios, trikampio formos, išaugusios aukštai, padengtos ilgu kaliu (JAV reikalaujama, kad ausis būtų išaugusios žemai). Akys tamsios, išraiškingos, didelės, apvalios, neiškilusios, toli viena nuo kitos. Žirklinis sukandimas.

Uodega. Ilga, stora ties pagrindu, plona pabaigoje. Išaugusi aukštai ir užlenkta ant nugaros, apaugusi ilgu, krentančiu žemyn kauliu.

Kailis. Tiesus, šilkinis, plono plauko. Kuo kailis ilgesnis, tuo geriau. Pageidautina ne mažiau kaip 22 cm ilgio. Pavilnės nėra. Plaukai tolygiai apima visas šuns kūno dalis. Sruogos dengiančios akis surišamos į kasytes.

Spalva. Visiškai balta, leidžiamas dramblio kaulo atspalvis. Privaloma juoda pigmentacija, beplaukės odos vietose.

Duomenys

Kilmės šalis:
Veislė išvesta: m.
Paskirtis:
Svoris:
Ūgis:
Gyv. trukmė:
Vados dydis:

Privalumai

Trūkumai

ORIJEN Adult Dog
Begrūdis ėdalas suaugusiems visų veislių šunims su žuvimi ir vištiena
53.90 - 146.90 €
Peržiūrėti
TRIXIE šampūnas-pudra
Sausas šampūnas šunims, kurių negalima maudyti
2.14 - 3.88 €
Peržiūrėti
NATURVET Tear Stain Soft Chews
Kramtalai, šalinantys ašarų ir seilių dėmes
20.53 €
Peržiūrėti
NATURE‘S PROTECTION Adult Chicken & Turkey
Suaugusių šunų konservai su vištiena ir kalakutiena
2.50 €
Peržiūrėti
CANIAMICI Vanity šukos sąvėloms šukuoti
Šukos šunų kaltūnams iššukuoti
5.85 €
Peržiūrėti
ROGZ Utility Snake antkaklis
Nailoninis antkaklis šunims su atšvaitu (M)
4.01 €
Peržiūrėti
PRO PLAN Adult 7+ Medium & Large Sensitive Skin
Ėdalas senyviems vidutinių ir didelių veislių šunims turintiems jautrią odą
22.90 - 110.90 €
Peržiūrėti
TRIXIE susukti pagaliukai
Jaučio odos pagaliukai šunims
1.04 €
Peržiūrėti
2013-12-10 12:29 saule
ei panele ausis nukirpsiu ir vilkam dusiu
2014-10-05 13:35 Diana
Koks mielas!!!! Saule kaaa cia issigalvojai?!!??? :I