Krepšelis tuščias
Pirkti

Nykštukinis pinčeris 1 Į sąrašą link_right

Nykštukinis pinčeris - mažas šuo, tačiau geras sargas.
Nykštukinis pinčeris - mažas šuo, tačiau geras sargas.

Veisti nykštukinius pinčerius (angl. Miniature Pinscher) arba Cvergpinčerius pradėta XIX a. Vokietijoje, tačiau turėjo praeiti daug laiko, kad ši veislė įsitvirtintų. 1895 metais ji buvo pripažinta Vokietijos pinčerių ir šnaucerių mylėtojų klubo. Dar kitaip vadinami miniatiūriniai arba stirniniai pinčeriai buvo naudojami arklidėse gaudyti žiurkes, kur jie ir gyveno.

Kai 1920 metais JAV pasirodė nykštukiniai pinčeriai, jais pradėta domėtis vis labiau ir labiau, o 1929 metais buvo įkurtus amerikiečių mėgėjų klubas. Po 6 metų nykštukinis pinčeris Čikagos parodoje buvo pripažintas kaip geriausia kambarinė-dekoratyvinė veislė.

Nykštukinis pinčeris – tai nedidelio ūgio proporcingas, kvadratinės formos, tvirto ir sauso kūno sudėjimo, turintis trumpą, lygų ir nuostabų kailį šuo. Šie šunys labai panašūs į anglų toiterjerus, o savo išvaizda primena „sumažintus“ dobermanus.

Charakteris ir savybės. Nežiūrint į mažą dydį nykštukiniai pinčeriai yra santūrūs, paklusnūs, puikiai dresuojami. Jie pasižymi budrumu, vikrumu, tvarkingumu ir linksmu būdu. Gyvybingi, energingi, drąsūs ir nepriklausomi – dėl šių savybių jie būna puikiais šeimos nariais ir kompanionais.

Galva. Siaura, sausa, pleišto formos, plokščia kakta. Perėjimas nuo kaktos link snukio išraiškingas, bet ne smarkiai. Viršutinė nugarėlės plokštuma lygiagreti viršutinei kaukolės plokštumai.

Snukis. Pleišto formos. Snukio ilgis tolygus galvos pusės ilgiui. Nosis tvirta ir juoda; šunų, turinčių raudonai-rudą kailio spalvą nosis gali būti ruda. Žandikaulis tvirtas, tačiau skruostikauliai neišsikišę. Lūpos plonos, sausos ir tankiai prigludusios. Lūpų spalva tamsi. Dantys stiprūs ir balti. Žirklinis sukandimas.

Akys. Vidutinio dydžio, ovalios, tiesios, tamsios. Apatiniai vokai sausi, tvirtai prigludę prie akių obuolių. Akies voko išvirtimas – negalimas.

Ausys. Gali būti apkarpytos arba ne. Apkarpytos ausys būna stačios ir tiesios. Jos turi būti simetriškos ir turėti V raidės formą.

Kaklas. Kilniai išlenktas, nelabai trumpas. Sausas, be pagurklio. Oda tvirtai prigludusi, be raukšlių. Pakaušis turi būti apvalus.

Korpusas. Ketera išraiškinga. Nugara trumpa ir truputį palinkusi į priekį. Kryžmuo trumpas, šiek tiek išlenktas ir raumeningas. Sturplis apvalus, šiek tiek nuožulnus, raumeningas. Krūtinė platoka, ovali. Šonkauliai plokšti. Krūtinės gylis šiek tiek žemiau alkūnių. Priekinė krūtinės dalis gerai išsivysčiusi. Pilvas šiek tiek įtrauktas.

Galūnės. Priekinės kojos tiesios, raumeningos. Užpakalinės kojos taip pat tiesios, turi gerai išreikštus sąnarių kampus. Padai ilgi, tvirti, sausi, vertikalūs. Judesiai lengvi, elegantiški, grakštūs primenantys mažą arkliuko jojimą.

Letenos. Apvalios, stipriais pirštais. Nagai tiesūs, juodi. Pagalvėlės tamsios ir tvirtos.

Uodega. Kerpama ties trečiuoju slanksteliu. Aukštai pakelta, vertikali.

Kailis. Trumpas, tankus, prigludęs. Plaukas pakankamai kietas ir tiesus. Galvos ir kojų kailis trumpesnis, plonesnis ir minkštesnis.

Kailio spalva. Juodos spalvos šunų galūnės šviesios. Vienspalviai šunys paprastai būna palši, melsvai pilki, rudi, elnio-rudos ar elnio-raudonos spalvos, o galūnės bei kitos vietos (skruostai, lūpos, apatinis žandikaulis, krūtinės priekinė dalis, po akimis, ant gerklės ir prie analinės angos) – aukso spalvos. Kiti kailio atspalviai neleistini.

Priežiūra. Jei gyvenate nuosavame name ir turite didelį sodą, nykštukiniam pinčeriui išsilakstyti to visai pakaks, žinoma, turite su juo žaisti, užsiimti, kad jis judėtų. Šiam šuniui patiks gyventi ir bute, tačiau jam reikalingas bus kasdienis pasivaikščiojimas, kur galėtų laisvai bėgioti. Kailį būtina valyti šepečiu ir patrinti zomšine skiautele, kuri suteiks kailiui blizgesio.

Dresūra. Maži šuniukai būna gana judrūs, todėl jau nuo mažens reikia juos auklėti. Dresūros metu pinčeris visas komandas įsisavina greitai ir lengvai. Tačiau šios veislės šunys lengvai dresuojami, tik kai kurie nykštukiniai pinčeriai nesutaria su kitais šunimis, dėl ko gali kilti sunkumų. Dar kitaip vadinami cvergpinčeriai yra santūrūs, ramūs, bet gana smalsūs. Yra puikios sveikatos, stabilios psichikos, turi gerą apetitą.

Ramūs ir meilūs su senais žmonėmis, sportiški ir pilni jėgų – su jaunais, jie neblogai jaučiasi bet kokioje aplinkoje. Nykštukiniai pinčeriai nemėgsta vaikų, nebent jie gyvena toje pačioje šeimoje. Dar vienas trūkumas – pinčeriai yra labai valdingi. Net jeigu namuose gyvena didesni gyvūnai, pinčeris bet kokiu atveju bus lyderis. Kaip jis tą daro – niekas nežino. Santykių aiškinimasis praeina be isterijų ir įkyraus lojimo: beje pinčeriai loja labai retai.

Nykštukinis pinčeris visada bus šalia savo šeimininko – kai jūs namie, jis seks paskui jus ir įsitaisys šalia kojų. Jis ištvermingai lauks kada jam skirsite šiek tiek dėmesio. Cvergpinčeris gali visą dieną lakstyti vaikydamasis balandžius arba triušius, geras pėdsekys ir puikus bendrojo paklusnumo varžybų laureatas.

Nykštukinis pinčeris puikus sargas. Tam jo mokyti nereikia, nes jis žino kas savas, kas svetimas. Šiems šunims būdingas nepasitikėjimas. Jei jūs pašalietis, tai visada jausite jo skvarbų žvilgsnį. Cvergpinčerio devizas – energija ir protas, jis labai supratingas. Yra įpratęs viską daryti veržliai, tačiau ne lengvabūdiškai. Neleiskite šiam šuniui jūsų užvaldyti, jeigu tik jis pajaus, kad esate silpnas, darys ką panorėjęs.

Pinčerių šunelis – apsukrus ir įžūlus gyvūnas, reikalaujantis iš šeimininko didelio dėmesio, kantrybės, greitos reakcijos, tvirtos rankos ir gero temperamento. Jei tai jūs, tai laimingi būsite abu – jūs ir jūsų draugas-pinčeris!

Duomenys

Kilmės šalis: Vokietija
Veislė išvesta: XIX a. m.
Paskirtis: Kompanionas
Svoris: 3 - 5 kg
Ūgis: 23 - 30 cm
Gyv. trukmė: 13 - 14 metų
Vados dydis: 1 - 4

Privalumai

Trūkumai

GILL'S Nuvola Bianca šampūnas
Šampūnas baltaplaukiams šunims
4.20 €
Peržiūrėti
Dog Snack kramtalas su strutiena
Šunų kramtalas su strutiena
0.78 €
Peržiūrėti
TRIXIE letenų vaškas
Kremas su bičių vašku šunų letenoms prižiūrėti
3.99 €
Peržiūrėti
ROGZ Fancy Dress Beach Bum petnešos
Nailoninės petnešos šunims su dekoratyvine juostele (L)
14.70 €
Peržiūrėti
ROGZ Indigo Bones
Guolis iš aukštos kokybės poliesterio, atsparus vandeniui
57.90 - 94.97 €
Peržiūrėti
TRIXIE kilpos formos antsnukis
Nailoninis antsnukis šuniui
4.53 - 5.13 €
Peržiūrėti
HILL'S Adult Tuna
Ėdalas suaugusiems visų veislių šunims su tunu
51.90 - 99.90 €
Peržiūrėti
2016-05-08 09:50 Liudas
Prieš pusmetį dingo mūsų mylimas šunelis.Praėjo daug laiko kol nutarėm įgyti kitą.Kas buvo praradęs augintinį-supras.Tačiau viena pažįstama patarė įgyti kitą,kad praeitų širdgėla.Ieškojome prieglaudose,internete kol galų gale radome skelbimą,kad dovanojamas pinčeris.Ši veislė mums šiek tiek buvo žinoma-kaimynai turėjo.Nustebome,kadangi tokie šuneliai paprastai nedovanojami.Pasidomėję išgirdome gan graudžią istoriją-pagyvenusi pora žiemą priglaudė priklydusį gerai prižiūrėtą tačiau sušalusį ir iš