Krepšelis tuščias
Pirkti

Burbulis 0 Į sąrašą link_right

Burbulis - labai stiprus ir ištvermingas šuo.
Burbulis - labai stiprus ir ištvermingas šuo.

Burbulis (angl. Boerboel) – tai kolonistų iš Vokietijos ir Nyderlandų į Afriką atvežtas bulenbeiserio palikuonis. Po anglų - būrų karo ši veislė buvo kryžminama su iš Anglijos atvežtais bulmastifais ir XIX a. pabaigoje įgavo savo dabartinę išvaizdą.

Burbulių veislė Pietų Afrikos Respublikoje oficialiai buvo pripažinta 1983 metais, 1991 metais buvo užregistruota Pietų Afrikos burbulių veisėjų Istorinė Asociacija, kurios pagrindinis tikslas yra apsaugoti istorinę burbulio išvaizdą nuo apsukrių „komersantų“, nekreipiančių dėmesio į burbuliams būdingas veisimo charakteristikas.

Prieš kelis metus Europoje ir JAV taip pat buvo įkurtos burbulių mėgėjų ir veisėjų Asociacijos – SAMBA ir ABSA. Šiomis dienomis „burbulinis“ judėjimas įgauna vis didesnį pagreitį, nes daugybė veislynų visame pasaulyje užsiima profesionaliu burbulių veisimu.

Pietų Afrikos burbulis – priklausantis molosų grupei yra didelis, tvirtas ir raumeningas šuo, pasižymi stabilia psichika, stipria fizine jėga, gera reakcija ir vikrumu.

Charakteris ir savybės. Tai patikimas, paklusnus ir nuovokus, turintis puikų savisaugos instinktą, savarankiškas, bebaimis, atsidavęs šeimininkui ir visai šeimai, nerodantis nemotyvuotos agresijos, šuo. Burbuliai turi gerai išvystytą nuosavybės ir teritorijos jausmą, todėl jie yra nepaperkami sargybiniai. Gerai išdresuotas burbulis nekonfliktuos su namie gyvenančiais kitais gyvūnais.

Galva. Įspūdingo dydžio. Ji turi būti proporcinga, plati ir gili; kvadratinė, raumeninga. Viršutinė galvos linija plati ir plokščia, su išsikišusiais raumenimis. Kakta plokščia, antakiai gerai išsivystę. Kai šuo budrus, tarp akių gali matytis raukšlės, tačiau jų neturi būti daug kitose galvos vietose.

Snukis. Masyvus, beveik stačiakampio formos. Nosies galiukas – didelis, su didelėmis, plačiomis šnervėmis. Žandikaulis tvirtas, gilus ir platus, šiek tiek atsikišęs į priekį. Dantys balti, gerai išsivystę, taisyklingai išsidėstę, pilnas komplektas (42 dantys), pageidaujamas žirklinis sukandimas. Viršutinė lūpa puri ir mėsinga, neturi kaboti žemiau apatinio žandikaulio, ji turi uždengti apatinę, lūpos neturi būti pernelyg plačios ir didelės.

Akys. Nedidelės, įsodintos skersai. Šviesiai rudos, žaliai rudos arba tamsiai rudos priklausomai nuo kailio atspalvio. Vokai tvirti, turintys pigmento, akių spalva pageidautina tamsesnė už kailio spalvą.

Ausys. Vidutinio dydžio, trikampio formos. Gana aukštai ir plačiai įstatytos. Kai šuo budrus, ausys sudaro tiesią liniją su viršutine galvos linija.

Kaklas. Vidutinio dydžio, tvirtas, palaipsniui platėjant pereina link keteros. Kaklo oda laisvai kabo po gerkle.

Korpusas. Masyvus sudėjimas, bet negrubus. Krūtinė gili, plati, raumeninga. Nugara tiesi, plati ir raumeninga. Kryžmuo trumpas ir tiesus, raumeningas. Pilvas sąlyginai suveržtas. Sturplis – platus, galingas, raumeningas.

Galūnės. Priekinės galūnės – tvirtos ir raumeningos, plaštakos trumpos, tvirtos, vertikalios. Užpakalinės galūnės – tvirtos, užtikrinančios greitą judėjimą. Klubai platūs, gilūs, gerai išsivysčiusios su reljefiška muskulatūra. Blauzdos raumeningos, keliai stiprūs, tvirti, kulnai tvirti su vidutiniais kampais, padai palyginus trumpi, stiprūs, lygiagretūs vienas kitam (negali būti pridėtinių pirštų).

Judesiai. Lengvi, grakštūs. Bėgant viršutinė linija būna tiesi.

Letenos. Kompaktiškos, apvalios su gerai išsivysčiusiomis pagalvėlėmis, neturi būti plokščios, griežtai nukreiptos tiesiai. Užpakalinės letenos šiek tiek mažesnės už priekines, su gerai išsivysčiusiomis pagalvėlėmis, apvalios, griežtai nukreiptos tiesiai. Nagai tamsūs ir suapvalinti.

Uodega. Aukštai įsodinta, tiesi, trumpa, apkarpyta. Tačiau neapkarpytos uodegos taip pat leistinos.

Kailis. Trumpas, glotnus ir tankus. Burbulis turi daug pigmento, ypač letenų, nagų ir lytinių organų srityse.

Kailio spalva. Gelsvai rausvas, geltonai šėmas, raudonai rudas, tigrinis.

Priežiūra. Tai darbinis šuo, todėl jam reikia pastovaus fizinio krūvio. Kailį prižiūrėti nesunku. Užtenka kartą ar du kartus per savaitę kailį iššukuoti. Reguliarus kailio šukavimas padeda atsikratyti negyvų plaukų, taip pat masažuoja odą, pagerina kraujotaką. Patartina reguliariai valyti dantis. Silpnoji vieta – ausys, kurias būtina kruopščiai prižiūrėti.

Burbuliai beveik nesiseilėja ir neturi šuniško kvapo. Jie taip pat yra puikios sveikatos, lengvai adaptuojasi prie jį supančios aplinkos. Jei augančiam šuneliui bus suteikta normali apkrova ir reguliarus pasivaikščiojimas, namie jis gyvens taip pat atsargiai ir tvarkingai, kaip ir voljere. Burbuliai puikiai perneša šaltį ir palyginus su kitais sunkiasvoriais šunimis, išsiskiria savo ilgaamžiškumu. Tačiau tokį didelį šunį vis tik patartina laikyti voljere.

Dresūra. Burbuliai lengvai dresuojami ir puikiai sutaria su vaikais. Anksčiau vaikams dažnai tekdavo pasilikti vieniems tik su šunimis. Todėl, šunys buvo dresuojami, kad vykdytų vaikų komandas. Kai vaikams baigdavosi maistas, burbuliai eidavo į medžioklę ir savo laimikį visada parnešdavo namo.

Burbuliai ir dabar yra puikūs sarginiai šunys, ištikimi medžiotojo bendrakeleiviai ir patikimi fermerio kompanionai. Burbulis ne vieno žmogaus, o visos šeimos šuo. Žinoma, jis pasirenka tik vieną šeimos narį „vadą“, tačiau komandas vykdo bet kurio šeimos nario, ar tai būtų vaikas ar senolis. Jei taisyklingai auklėsite ir dresuosite burbulį, jis taps puikiu šuniu-kompanionu, budriu sargu ir vaikų aukle. Tačiau reikėtų paminėti, kad kaip ir kiekvieno šuns, burbulio nevertėtų palikti vieno su mažais vaikais.

Pietų Afrikos burbulis – vienintelė savo kartos veislė, išveista specialiai sargybai ir apsaugai. Kaprizingas, neturintis pusiausvyros šuo, kuris po bausmės lieka nepatenkintas – tai ne burbulis. Jums reikėtų įsigyti burbulį jau vien dėl jo charakterio, kuris buvo ir bus jo pagrindine gerąja savybe. Burbulis visada bus ištikimu ir patikimu draugu, žinančiu, apie ką jūs galvojate, jaučiančiu, kada jums kyla grėsmė. Jis sugeba pajausti jūsų baimę – bet kuris šios veislės šeimininkas galėtų tai patvirtinti.

Tai greitas, galingas ir bebaimis šuo, kuris saugos ne tik jūsų namus ir šeimos narius, bet ir bus ištikimas jūsų draugas!

Duomenys

Kilmės šalis: Pietų Afrika
Veislė išvesta: XVII a. pabaigoje m.
Paskirtis: Darbinis, sarginis šuo
Svoris: 70 - 90 kg
Ūgis: 59 - 70 cm
Gyv. trukmė: 12 - 15 metų
Vados dydis: 5 - 7

Privalumai

Trūkumai