Krepšelis tuščias
Pirkti

Berno zenenhundas 0 Į sąrašą link_right

Berno zenenhundas - stiprus ir protingas.
Berno zenenhundas - stiprus ir protingas.

Berno zenenhundas (angl. Bernese Mountain Dog) - stiprus ir protingas, taip galima pasakyti apie šį ganymo šunį. Berno zenenhundai yra nuostabūs šeimos šunys, vertinami dėl savo atsidavimo šeimai ir natūralaus grožio. Šie šunys turi nuostabią uoslę, yra protingi ir ištvermingi,  todėl dažnai pasirenkami kaip tarnybiniai šunys, dalyvauja gelbėjimo operacijose kalnuose.

Berno zenenhundo aprašymas

Berno zenenhundo istorija

Veislė kildinama iš Berno, Šveicarijos kur viduramžiais jiems buvo patikėta atsakinga užduotis – prižiūrėti namų turtą, ganyti gyvulius, netgi tempti vežimus. Šiais veislei įprastas fizinis darbas, todėl ir dabar jie jaučia poreikį dirbti. Vienu metu, apie XIX a. šiems šunims kilo grėsmė išnykti, kuomet į Šveicariją buvo atvežta daug kitų šunų veislių, tačiau vietiniai kinologai pasistengė išlaikyti gryną Berno zenenhundo veislę su jos puikiomis savybėmis.

Berno zenenhundo charakteris

Berno zenenhundai yra itin protingi, sumanūs bei stabilios psichikos šunys. Ramūs, taikūs,  niekada nepuola bei nepradeda peštis su kitais šunimis.  O pakliuvę į peštynes yra būtent tie, kurie išskiria peštukus. Tai draugiški šeimos šunys, linksmi, neagresyvūs, tačiau saugoja turtą ir šeimos narius. Gali net paaukoti gyvybę iškilus pavojui. Tikrai atsidavę šunys. Puikiai sutaria ir su kitais gyvūnais, ypač jei auga kartu nuo mažens. Mėgsta būti su žmonėmis, reikalauja dėmesio. Jautrūs, sunkiai pakelia išsiskyrimą, vyresniame amžiuje palikti šeimininkų, gali sunkiai priprasti prie naujų.

Dresuojamas Berno zenenhundas gali išdarinėti tikrus stebuklus. Tai protingas šuo, kurį galima išmokyti pačių įvairiausių komandų ir gudrybių, kurios nustebins ne vieną svečią ir net šunų žinovus. Dėl savo vikrumo šiuos gražuolius dažnai galima išvysti vikrumo varžybose.

Berno zenenhundo išvaizda

Berno zenenhundas laikomas vienu gražiausių darbinių veislių šunų. Kailis trijų spalvų: juoda, ruda (riešutinė) ir balta. Spalvų išsidėstymas yra taisyklingai pasiskirstęs. Pagrindinė kailio spalva juoda. Balta spalva puošia snukutį, krūtinę, letenas ir uodegos galiuką. Tuo tarpu ruda spalva įsiterpia tarp juodos ir baltos spalvos – skruostai, antakiai, letenos, krūtinė ir uodega.  Bendrai kailis ilgas, švelnus, gali būti tiesus arba šiek tiek banguotas. Kūną nuo šalčio saugo švelni ir tanki pavilnė.

Berno zenenhundai priskiriami didelių šunų veislių grupei. Jie stambūs, tvirtai sudėti, proporcingo dydžio. Plati kaukolė, galva proporcinga kūnui. Ausys trikampio formos, nukarusios. Tamsiai rudos, ovalios formos akys. Ilga, kulkšnis siekiantis uodega, dažniausiai nuleista.

Berno zenenhundo dydis

Patino ūgis 64–70 cm ties ketera, svoris 38–50 kg. Kalės ūgis 58–56 cm ties ketera, svoris 36–48 kg. Priskiriami didelio dydžio šunų veislėms.

Berno zenenhundo priežiūra

Ilgas tankus kailis reikalauja priežiūros, reikėtų dažnai šukuoti, šėrimosi laikotarpiu (rudenį ir pavasarį) reikėtų šukuoti bent kartą per dieną. Tankus kailis patikimai saugo nuo šalčio, gali gyventi vėsesnio klimato zonose. Tačiau per karščius reikėtų vengti pasivaikščiojimų laike, leisti nusimaudyti, atsigaivinti, rasti vėsiausią vietą namuose.

Šuo aktyvus, netinkamas gyventi bute, idealus nuosavuose namuose, sodybose. Šuo mėgsta dirbti, reikalingi kasdieniniai pasivaikščiojimai, dresūra. Nesuteikus reikiamo laiko šuns fiziniam aktyvumui, gali nutukti. Berno zenenhundų veisimas sudėtingas.

Duomenys

Kilmės šalis: Šveicarija
Veislė išvesta: XVIII-XIX a. m.
Paskirtis: Kalnų, ganymo šunys
Svoris: 36 - 50 kg
Ūgis: 58 - 70 cm
Gyv. trukmė: 7 - 10 metų
Vados dydis: 4 - 10

Privalumai

Trūkumai

ROGZ Utility Lumberjack antkaklis
Nailoninis antkaklis šunims su atšvaitu (XL)
6.00 €
Peržiūrėti
TRIXIE kaulas-mazgas
Sudžiovintos jaučio odos kaulai-mazgai šunims
0.30 - 1.73 €
Peržiūrėti
BIOGANCE Odour Control šampūnas
Šampūnas šuniukams ir šunims, naikinantis kvapus
7.91 €
Peržiūrėti
NATURVET Tear Stain Supplement Tablets
Pašaro papildas tabletėmis, šalinantis ašarų ir seilių dėmes
17.64 €
Peržiūrėti
GILL'S Maltese šampūnas
Šampūnas Maltos bišonams ir baltos spalvos kailiui. Ryškina kailio spalva
3.70 €
Peržiūrėti
ROGZ Fancy Dress Armed Response smaugiamasis antkaklis
Smaugiamasis antkaklis šunims su dekoratyvine juostele (XL)
7.71 €
Peržiūrėti
Happy Pet stačiakampis dryžuotas guolis
Stačiakampis guolis šunims
9.37 - 10.50 €
Peržiūrėti
ROGZ Bubble Bowl DayGlo Floral
Šiuolaikinės formos dubenėlis melamino korpusu
10.50 - 17.90 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra