Krepšelis tuščias
Pirkti

Berno zenenhundas 0 Į sąrašą link_right

Berno zenenhundas - stiprus ir protingas.
Berno zenenhundas - stiprus ir protingas.

Berno zenenhundas (angl. Bernese Mountain Dog) - stiprus ir protingas, taip galima pasakyti apie šį ganymo šunį. Berno zenenhundai yra nuostabūs šeimos šunys, vertinami dėl savo atsidavimo šeimai ir natūralaus grožio. Šie šunys turi nuostabią uoslę, yra protingi ir ištvermingi,  todėl dažnai pasirenkami kaip tarnybiniai šunys, dalyvauja gelbėjimo operacijose kalnuose.

Berno zenenhundo aprašymas

Berno zenenhundo istorija

Veislė kildinama iš Berno, Šveicarijos kur viduramžiais jiems buvo patikėta atsakinga užduotis – prižiūrėti namų turtą, ganyti gyvulius, netgi tempti vežimus. Šiais veislei įprastas fizinis darbas, todėl ir dabar jie jaučia poreikį dirbti. Vienu metu, apie XIX a. šiems šunims kilo grėsmė išnykti, kuomet į Šveicariją buvo atvežta daug kitų šunų veislių, tačiau vietiniai kinologai pasistengė išlaikyti gryną Berno zenenhundo veislę su jos puikiomis savybėmis.

Berno zenenhundo charakteris

Berno zenenhundai yra itin protingi, sumanūs bei stabilios psichikos šunys. Ramūs, taikūs,  niekada nepuola bei nepradeda peštis su kitais šunimis.  O pakliuvę į peštynes yra būtent tie, kurie išskiria peštukus. Tai draugiški šeimos šunys, linksmi, neagresyvūs, tačiau saugoja turtą ir šeimos narius. Gali net paaukoti gyvybę iškilus pavojui. Tikrai atsidavę šunys. Puikiai sutaria ir su kitais gyvūnais, ypač jei auga kartu nuo mažens. Mėgsta būti su žmonėmis, reikalauja dėmesio. Jautrūs, sunkiai pakelia išsiskyrimą, vyresniame amžiuje palikti šeimininkų, gali sunkiai priprasti prie naujų.

Dresuojamas Berno zenenhundas gali išdarinėti tikrus stebuklus. Tai protingas šuo, kurį galima išmokyti pačių įvairiausių komandų ir gudrybių, kurios nustebins ne vieną svečią ir net šunų žinovus. Dėl savo vikrumo šiuos gražuolius dažnai galima išvysti vikrumo varžybose.

Berno zenenhundo išvaizda

Berno zenenhundas laikomas vienu gražiausių darbinių veislių šunų. Kailis trijų spalvų: juoda, ruda (riešutinė) ir balta. Spalvų išsidėstymas yra taisyklingai pasiskirstęs. Pagrindinė kailio spalva juoda. Balta spalva puošia snukutį, krūtinę, letenas ir uodegos galiuką. Tuo tarpu ruda spalva įsiterpia tarp juodos ir baltos spalvos – skruostai, antakiai, letenos, krūtinė ir uodega.  Bendrai kailis ilgas, švelnus, gali būti tiesus arba šiek tiek banguotas. Kūną nuo šalčio saugo švelni ir tanki pavilnė.

Berno zenenhundai priskiriami didelių šunų veislių grupei. Jie stambūs, tvirtai sudėti, proporcingo dydžio. Plati kaukolė, galva proporcinga kūnui. Ausys trikampio formos, nukarusios. Tamsiai rudos, ovalios formos akys. Ilga, kulkšnis siekiantis uodega, dažniausiai nuleista.

Berno zenenhundo dydis

Patino ūgis 64–70 cm ties ketera, svoris 38–50 kg. Kalės ūgis 58–56 cm ties ketera, svoris 36–48 kg. Priskiriami didelio dydžio šunų veislėms.

Berno zenenhundo priežiūra

Ilgas tankus kailis reikalauja priežiūros, reikėtų dažnai šukuoti, šėrimosi laikotarpiu (rudenį ir pavasarį) reikėtų šukuoti bent kartą per dieną. Tankus kailis patikimai saugo nuo šalčio, gali gyventi vėsesnio klimato zonose. Tačiau per karščius reikėtų vengti pasivaikščiojimų laike, leisti nusimaudyti, atsigaivinti, rasti vėsiausią vietą namuose.

Šuo aktyvus, netinkamas gyventi bute, idealus nuosavuose namuose, sodybose. Šuo mėgsta dirbti, reikalingi kasdieniniai pasivaikščiojimai, dresūra. Nesuteikus reikiamo laiko šuns fiziniam aktyvumui, gali nutukti. Berno zenenhundų veisimas sudėtingas.

Duomenys

Kilmės šalis: Šveicarija
Veislė išvesta: XVIII-XIX a. m.
Paskirtis: Kalnų, ganymo šunys
Svoris: 36 - 50 kg
Ūgis: 58 - 70 cm
Gyv. trukmė: 7 - 10 metų
Vados dydis: 4 - 10

Privalumai

Trūkumai

ROGZ Alpinist Kilimanjaro antkaklis
Minkštas nailoninis antkaklis šunims (S)
3.43 €
Peržiūrėti
SANAL Puppy
Sveikas maisto papildas su vitaminais ir mineralais skirtas jauniems šunims
1.71 €
Peržiūrėti
CANIAMICI bomba - žaislas
Cypiantis žaislas - bomba šunims
1.71 €
Peržiūrėti
FARMFOOD kaulas su mazgu
Kaulas su mazgu iš jaučio odos šunims
1.22 - 8.11 €
Peržiūrėti
CANIAMICI Guminis kauliukas
Kauliukas su spygliukais
3.74 €
Peržiūrėti
TRIXIE nagų karpymo žirklutės
Nagų karpymo žirklės mažiems šunims
2.75 €
Peržiūrėti
FLEXI Classic Compact Mini
Automatinis pavadėlis mažų veislių šunims iki 12 kg. Ilgis - 3 m
13.00 €
Peržiūrėti
TRAINER FITNESS3 Adult Medium & Maxi Horse Peas Oil
Pašaras vidutinių ir didelių veislių suaugusiems šunims su arkliena
14.90 - 51.90 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra