Krepšelis tuščias
Pirkti

Rotveileris 5 Į sąrašą link_right

Rotveileris - protingas ir lengvai dresuojamas, tačiau jam reikalingas griežtesnis auklėjimas.
Rotveileris - protingas ir lengvai dresuojamas, tačiau jam reikalingas griežtesnis auklėjimas.

Tikros informacijos iš ko kilo rotveileris (angl. Rottweiler) nėra, tačiau pagal įvairius istorinius šaltinius labiausiai tikėtina, kad rotveileris kilęs iš senovės romėnų galvijų piemenų šunų. Šios šunų veislės vystymas prasidėjo Vokietijos pietuose, Nekaro upės slėnyje Rotveilo miesto apylinkėse, kuris ir davė veislei pavadinimą. Ilgą laiką jie buvo veisiami kaip ganymo šunys, o viduramžiais buvo plačiai naudojami šernų medžioklei. Ypač populiarūs rotveileriai tapo tarp mėsininkų ir galvijų pardavėjų. Mėsininkai naudojo rotveilerius skerdienos transportavimui, galvijų prekybininkai - lydėti ir apsaugoti bandas. Dar kitų šunys buvo naudojami kaip savotiški seifai. Kad apsisaugoti nuo vagystės prekybininkai sudėdavo pinigus į specialius maišelius ir parišdavo rotveileriui po kaklu.

Kai XIX a. viduryje galvijų pervarymas buvo uždraustas, o traukti krovinius šunimis tapo neefektyvu, darbinių šunų skaičius ėmė žymiai mažėti. XIX a. pabaigoje rotveileriai buvo ant išnykimo slenksčio. 1882 metais parodoje Heilbrone (Vokietija) pirmą kartą pademostruoti rotveileriai, kurie nebuvo geriausiais veislės atstovais. Ir tik Vokietijos šunų mylėtojų pastangomis XX amžiaus pradžioje, buvo išvesti šunys, kurie demonstravo puikias savybes karinėse ir policijos tarnybose, ko pasekoje rotveileriai tapo itin populiarūs Vokietijoje. 1907 m. buvo įkurtas Vokietijos rotveilerių klubas ir priimtas pirmas veislės standartas. 1996 m. buvo priimtas naujausias standartas.

Drąsa, jėga, gebėjimas ir noras dirbti, puikūs paieškos ir patruliavimo sugebėjimai - rotveilerio vizitinė kortelė. Rotveileris ramus, stabilus ir ištikimas savo šeimininkui. Nepatiklus pašaliniams. Sugyvena su kitais šunimis ir gyvūnais, tačiau pasitaiko augintinių, kurie linkę rodyti agresiją kitiems šunims. Rotveileris protingas ir lengvai dresuojamas. Linkęs dominuoti, todėl svarbu nuolat auklėti augintinį. Ši šunų veislė nėra tinkama pradedantiesiems ir fiziškai silpniems žmonėms. Rotveileris - ne vaiko žaislas, kuris pareigingai eis šuns - auklės pareigas. Rotveileris nelepus ir ištvermingas, tinkamas auginti bute ir name. Rotveilerių veislės šunims būtinas fizinis krūvis. Kailį su tankiu poplaukiu reikia reguliariai valyti.

Išvaizda. Rotveileris - nuo vidutinio - didelio iki didelio dydžio šuo, pritūpęs, vikrus. Rotveilerio išorė parodo jėgą, lankstumą ir ištvermę. Kūno ilgis turėtų viršyti aukštį ties ketera ne daugiau kaip 15%.

Dydis. Ūgis ties ketera 61 - 68 cm (patinas), svoris 50 kg. Ūgis ties ketera 56 - 63 cm (patelė), svoris apie 42 kg.

Galva. Kaukolė vidutinio ilgio, plati tarp ausų, žiūrint iš šono - vidutiniškai išgaubta. Pakaušio kaulas gerai išsivystęs, mažai išsikišęs. Aiškus perėjimas nuo kaktos link snukio. Nosis tiesi, siaurėjanti į viršų, aiškiai matoma, labiau plati nei apvali, su gana didelėmis šnervėmis, visada juoda. Snukis kaukolės atžvilgiu nei per ilgas, nei per trumpas. Lūpos juodos, prigludusios, tamsios dantenos. Žandikauliai stiprūs ir platus. Skruostikaulių lankai ryškūs. Žirklinis sukandimas. Akys vidutinio dydžio, migdolo formos, tamsiai rudos spalvos, prigludusiais vokais. Ausys vidutinio dydžio, kabančios, trikampės, toli viena nuo kitos. Kai ausys prigludusios į priekį, kaukolė atrodo platesnė.

Uodega. Trumpai nukirpta, paliekant vieną ar du slankstelius. Tose šalyse, kur karpyti uodegas draudžiama, gali likti natūrali.

Kailį sudaro viršutinis sluoksnis ir pavilnė. Viršutinis sluoksnis vidutinio ilgio, šiurkštus, tankus, tvirtai prigludęs, iš po jo neturi išsikišti pavilnė. Užpakalinėje šlaunų dalyje plaukai šiek tiek ilgesni.

Spalva. Juoda su gerai matoma dėmių riba (rudos) ant skruostų, snukio, apatinės kaklo dalies, krūtinės, galūnių, virš akių ir uodegos pradžios.

Duomenys

Kilmės šalis:
Veislė išvesta: m.
Paskirtis:
Svoris:
Ūgis:
Gyv. trukmė:
Vados dydis:

Privalumai

Trūkumai