Krepšelis tuščias
Pirkti

Pomeranijos špicas 0 Į sąrašą link_right

Karalienės Viktorijos valdymo laikais XIX a. pabaigoje špicai iš Vokietijos, tiksliau iš Pomeranijos, buvo atvežti į Angliją, kur bandyta sukurti nykštukinius špicus. Iš pradžių šie šunys buvo balti, vėliau tapo madingi oranžiniai ir smėlio spalvos atspalviai. 1891 m. buvo įkurtas Anglijos Pomeranijos špicų klubas, parengtas ir patvirtintas veislės standartas. Šunys buvo suskirstyti į dvi kategorijas: iki 2,5 kg ir daugiau nei 2,5 kg. 1915 m. Anglijos Pomeranijos špicų klubas uždraudė parodose dalyvauti šunims, kurių svoris didesnis nei 3,6 kg. Atsirado jo naujas pavadinimas: "karalienės Viktorijos Pomeranijos špicas".

Pomeranijos špicas (angl. Pomeranian Spitz) pakliuvęs į JAV, tampa ypač mylima šunų veislė. 1900 metais AKC pripažino Pomeranijos špicą ir patvirtino standartą. 1909 m. įkurtas JAV Pomeranijos špicų klubas. Anglijoje išvesti nykštukiniai "sabalo" spalvos, taip pat oranžinės ir rausvai - oranžinės spalvos špicai. JAV išplito dėmėto kailio Pomeranijos špicai. Anglijoje ir JAV Pomeranijos špicai pripažinti kaip atskira šunų veislė. FCI nepripažįsta Pomeranijos špicų kaip atskiros veislės, tačiau traktuoja ją kaip vokiečių špico atmainą.

Veisti Pomeranijos špicus nelengva, dėl jų mažo ūgio. Pomeranijos špicas (angl. pomeranian) - pats mažiausias iš špicų, tačiau savo charakterio stiprybe nenusileidžia dideliems šunims. Pomeranijos špicai drąsūs, ryžtingi, savarankiški, tačiau linksmi ir draugiški.

Duomenys

Kilmės šalis: Vokietija
Veislė išvesta: XVIII a. m.
Paskirtis: Kompanionas
Svoris: 1.4 - 3.5 kg
Ūgis: 18 - 22 cm
Gyv. trukmė: 12 - 15 metų
Vados dydis: 2 - 4

Privalumai

Trūkumai