Krepšelis tuščias
Pirkti

Akita Inu 0 Į sąrašą link_right

Akita Inu - aktyvus ir ištikimas.
Akita Inu - aktyvus ir ištikimas.

Akita Inu (ang. Akita Inu) yra japonų šunų veislė, kurią daugelis prisimena iš 2009 metų filmo „Hačiko: šuns istorija“ (ang. Hachiko: A Dog's Story). Filmo istorija apie ištikimai šeimininko laukiantį šunį nėra iš piršto laužta, filmas paremtas tikra istorija, o daugelis "Akitas" auginančių šeimininkų, ištikimybę ir prisirišimą išskiria kaip svarbiausius šios veislės bruožus.

Veislė kildinama iš Akitos prefektūros Japonijoje, labiausiai į šiaurę nutolusios vietovės Honsiu saloje. Iš čia ir pavadinimas Akita. Tuo tarpu Inu japonų kalboje reiškia šunį. Tiksliai nežinoma kada Akita Inu buvo prijaukinta, tačiau jau senuose raštuose ir piešiniuose užfiksuoti Akitos protėviai su tokiomis pat riestomis uodegomis ir stačiomis ausimis. Savo gimtinėje Akita itin vertinama ir mylima, o anot istorijos, senovės Japonijoje Akitas laikyti galėjo tik valdančiosios klasės atstovai. Dar ir dabar nedidelės Akitos statulėlės yra dovanojamos sergantiems ar besilaukiantiems šeimos pagausėjimo, nes Akita yra sveikatos ir gero gyvenimo simbolis.

Pirmojo pasaulinio karo metu Akitoms buvo kilęs pavojus išnykti, nes jų kailis buvo naudojamas siūti kailinius atšiauriose vietose kariaujantiems kariams. Visgi pavyko išsaugoti pakankamai šunų, kad būtų galima juos toliau veisti, nors šiandien tai vis dar pakankamai reta veislė.

Charakteris ir savybės. Itin protingas šuo, rekomenduojamas patyrusiems šunų augintojams. Valingas, užsispyręs ir stiprus. Mėgstantis dominuoti. Todėl dresuoti, mokyti tolerancijos reikia nuo pat mažų dienų. Dresūra gali būti sudėtinga, nes šuo greitai praranda susidomėjimą, tačiau vieną kartą išmokytas triuko prisimena jį ir po daugelio metų. Gerų šeimininkų rankose šuo santūrus ir paklusnus, itin atsidavęs šeimininkams ir ištikimas. Puikus sargas, Japonijoje įprasta palikti vaikus prižiūrėti Akitoms. Šuo puikiai sutaria su vaikais ir namuose esančiais kitais gyvūnais. Tai šeimos šuo, mėgstantis dėmesį ir buvimą kartu su žmonėmis. Netinkamas būti pririštas prie būdos. Judrus, tačiau gavęs progą išsilakstyti lauke, namuose tampa nepastebimu.

Išvaizda. Galingas, raumeningas, tvirtai atrodantis šuo. Lygus, tankus plaukas. Stačios į priekį nukreiptos ausys ir užsirietusi stora uodega.

Dydis.  Patinas: idealus dydis 66 - 71 cm ties ketera. Patelė: 61 - 66 cm ties ketera. Akita Inu svoris 34 - 50 kg.

Galva sunki ir plati, tačiau proporcinga liemeniui. Platus ir pilnas snukis, kūgio formos. Nosis plati ir paprastai juoda, tik baltoms Akitoms pasitaiko ruda nosis. Į priekį pasvirusios mažos ir stačios ausys, kurių galiukai kiek apvaloki. Akys nedidelės, tamsios, primenančios trikampius.

Uodega. Išskirtinis Akita Inu veislės bruožas – į spiralę virš nugaros susisukusi plati uodega. Tiesi uodega siekia kulnų sąnarius.

Kailis. Tiesus, šiurkštus kailis su tankia ir švelnia pavilne. Dėl kailio storio nesušlampa, tačiau sušlapus ilgai džiūsta. Kailis nesipurvina, purvas nudžiuvęs tiesog nubyra, tad Akitos nereikia dažnai maudyti. Stipriai šeriasi du kartus per metus, tad reikalinga šukuoti.

Spalva. Raudona, gelsvai ruda, sezamo, balta ir tigrinė.

Verta pažymėti, jog Akita Inu atvežus į JAV, susiformavo nauja veislė, dabar vadinama tiesiog amerikietiška Akita Inu. Amarikietiška Akita yra įvairių spalvų, truputį stambesnė, galva labiau primena lokio, o charakteris agresyvesnis. Europoje ir Lietuvoje veisiamos daugiausia japonų Akita Inu.

Duomenys

Kilmės šalis: Japonija
Veislė išvesta: XVII a. m.
Paskirtis: Kompanionas
Svoris: 34 - 50 kg
Ūgis: 61 - 71 cm
Gyv. trukmė: 11 - 15 metų
Vados dydis: 7 - 8

Privalumai

Trūkumai