Krepšelis tuščias
Pirkti

Bokseris 4 Į sąrašą link_right

Bokseris - protingas ir lengvai dresuojamas.
Bokseris - protingas ir lengvai dresuojamas.

Bokseris (angl. Boxer) atsirado XIX a. pabaigoje, vedant kryptingą selekcinį darbą. Bokserių veislės pagrindu tapo bulenbeiceriai, senovės asirų kovinių šunų palikuonys, kuriuos atvežė finikiečių jūreiviai. Laikui bėgant kontinentinės Europos teritorijoje (Belgija, Olandija, Šiaurės Prancūzija, Vokietija ir Prūsija), atsirado į dogus panašios šunų veislės, tarp kurių dominavo - bulenbeiceriai. Iš esmės jų veisimu užsiėmė medžiotojai. Bulenbeicerių užduotis buvo sugauti ir laikyti varovų pabaidytą gyvūną, kol atvyks medžiotojai. Jie buvo kresni, stiprūs šunys, visiškai bebaimiai ir mažai jautrūs sužeidimams. Bendras jų bruožas buvo sunki galva, su trumpu ir masyviu snukiu.

Kai antroje XVII a. pusėje Europoje išmirė dauguma didžiųjų laukinių gyvūnų, bulenbeicerių populiarumas ženkliai krito. Jų skaičius smarkiai sumažėjo, tačiau iki XIX a. pabaigos juos dar galima buvo sutikti. Bulenbeicerių pagrindu grupė entuziastų, siekiančių sukurti idealų kovinį šunį, mažiau nei per 10 metų išvedė bokserių veislę. 1895 m. bokseris buvo pristatytas parodoje, kaip atskira veislė. Tais pačiais metais Miunchene buvo įsteigtas Vokietijos bokserių klubas. Tų laikų šunys daugiausia buvo baltos spalvos arba su didelėmis baltomis dėmėmis.

Vokiečių bokseris turi visas savybes, reikalingas universaliam tarnybiniam šuniui. Jis puikus gynėjas ir draugas. Bokseris turi stabilią nervų sistemą, pasitikintis savimi, ramus ir subalansuotas. Jis meilus saviems, linksmas ir draugiškas, tačiau nepatiklus svetimiems. Jo charakteris - atviras ir sąžiningas, be melo ir išdavystės. Bokseriai labai protingi ir puikiai dresuojami. Tai gera šunų veislė pradedantiesiems. Trumpaplaukiai bokseriai tvarkingi, nepretenzingi ir lengvai prižiūrimi, puikiai tinkami laikyti miesto bute.

Išvaizda. Bokseris yra trumpo kailio, kresnas, vidutinio dydžio šuo su kompaktišku, kvadratiniu kūnu ir stipriu skeletu. Raumenys - sausi, gerai išvystyti ir plastiški. Judesiai pilni jėgų, guvūs. Kūnas kvadrato formos.

Dydis. Ūgis ties ketera: patinas - 57 - 63 cm, patelė - 53 - 59 cm. Svoris: patinas - didesnis nei 30 kg, patelė - apie 25 kg.

Galva bokseriui suteikia išskirtinę išvaizdą, yra proporcinga, palyginti su kūnu atrodo nei lengva, nei per sunki. Snukis yra maksimaliai platus ir galingas.

Kaukolės oda be raukšlių. Raukšlės ant kaktos atsiranda spontaniškai, kai šuo neramus. Perėjimas nuo kaktos link nosies aiškus. Nosis plati, juoda, šnervės plačios. Nosies galiukas neįspaustas, kaip buldogo.

Priekinis viršutinės lūpos kraštas liečia priekinį apatinės lūpos kraštą. Kai burna uždaryta, dantys nėra matomi. Apatinis žandikaulis ilgesnis nei viršutinis ir šiek tiek išlenktas į viršų. Sukandimas - atsikišęs.

Akys tamsios, vidutinio dydžio, neiššokusios. Žvilgsnis protingas ir draugiškas. Vokai tamsūs.

Ausys nedidelės, plonos, ramioje būsenoje liečia skruostus.

Uodega. Pakankamai aukštai, palyginus su nugaros linija.

Kailis. Trumpas, prigludęs, kietas ir blizgus.

Spalva. Rusvas arba margas. Rusvas gali būti įvairių atspalvių - nuo šviesiai geltonos iki rausvai rudos spalvos, tačiau rekomenduojami vidutiniai atspalviai. Snukis juodas. Margas - tamsios ar juodos juostelės rusvame fone. Juostelės ant pagrindinės spalvos aiškiai apibrėžtos. Baltos dėmės nėra draudžiamos ir net gali papuošti.

Duomenys

Kilmės šalis: Vokietija
Veislė išvesta: XIX a. m.
Paskirtis: Kompanionas, apsauga
Svoris: 25 - 35 kg
Ūgis: 53 - 63 cm
Gyv. trukmė: 9 - 11 metų
Vados dydis: 6 - 8

Privalumai

Trūkumai