Krepšelis tuščias
Pirkti

Valų korgis pembrukas 0 Į sąrašą link_right

Kaip rodo dokumentai Valų korgis pembrukas (angl. Welsh Corgi Pembroke) išvestas daug vėliau, nei Valų korgis kardiganas, tačiau šios šunų veislės niekaip negalima pavadinti nauja - senovės šaltiniuose Valų korgis pembrukas minimas nuo 1107 metų.

Pasak specialistų, bandymų sujungti šias dvi veisles į vieną nors ir buvo, tačiau nepagrįstų. Pembrukai ir kardiganai skiriasi savo istorija ir savybėmis.

W. Lloyd - Thomas žinomas korgių žinovas, atkreipia dėmesį į 1107 metus, kurie tapo kertiniu akmeniu Valų korgio pembruko veislės plėtroje. Būtent tuomet, pakviesti Henry I of England įsikurti visam laikui, flamandų audėjai atvyko į Angliją ir apsigyveno Velse. Su savimi jie atsivežė šunis - pembrukų protėvius, kurie buvo labai panašūs į šiperkus (špicas). Nieko (arba beveik nieko) bendro su taksais šie šunys neturėjo.

Lyginant su kardiganais, Valų korgių pembrukų formos kitokios: šunys trumpesni, tiesesnės kojos, skeletas lengvesnis, plonesnis kailis. Kardiganų ausys užapvalintais galais, Valų korgių pembrukų - smailios, nukreiptos į priekį. Uodega trumpa nuo gimimo. Pembbrukų temperamentas irgi kitoks - labiau irzlus, neramus. Tik šiuolaikiniai šių veislių atstovai turi tokį didelį panašumą, protėvių skirtumai buvo labiau pastebimi. Be to, yra žinoma, kad pirmoje XIX amžiaus pusėje, buvo pradėta kryžminti pembrukus su kardiganais, taip išvaizda dar labiau supanašėjo. Kryžminimas tęsėsi iki tol, kol korgiai nesulaukė specialistų dėmesio ir nepasirodė parodose, t.y., bent jau iki Pirmojo pasaulinio karo.

Valų korgis pembrukas - vienas maloniausių kambarinių šunų. Jis prisirišęs prie šeimininko, bet ne įkyrus, protingas ir netgi įžvalgus. Nuostabus uolumas, su kuriuo korgis pembrukas saugo savo teritoriją. Belieka pridurti, kad tai mėgstamiausias Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos šuo.

Išvaizda. Valų korgis pembrukas - neaukštas, galingas, stiprus, akylas ir gyvas šuo. Nors yra mažų gabaritų, sudaro tvirtumo ir jėgos įspūdį.

Dydis. Aukštis ties ketera apie 25.4 - 30.5 cm. Svoris: patinas 10 - 12 kg, patelė 10 - 11 kg.

Galva. Savo forma ir įspūdžiu primena lapės galvą. Kaukolė tarp ausų gana plati ir plokščia, saikingai išreikštas perėjimas nuo kaktos link snukio. Snukio ilgis su kaukolės ilgiu yra 3:5. Snukis pabaigoje smailėja. Nosis juodos spalvos. Akys apskritos, vidutinio dydžio, rudos spalvos, tinkančios kailio atspalviui. Ausys stačios, vidutinio dydžio, vos užapvalintos. Žirklinis sukandimas.

Uodega. Trumpa.

Kailis. Vidutinio ilgio, tiesus su tankia pavilne. Neturi būti minkštas, banguotas.

Spalva. Vienspalvė raudona, sabalo, gelsvai ruda, juodai - rusva su baltomis žymėmis ant galūnių, krūtinės ir kaklo arba be jų. Galimos mažos baltos dėmės ant galvos ir snukio.

Duomenys

Kilmės šalis:
Veislė išvesta: m.
Paskirtis:
Svoris:
Ūgis:
Gyv. trukmė:
Vados dydis:

Privalumai

Trūkumai

ROGZ Utility Snake smaugiamasis antkaklis
Smaugiamasis antkaklis šunims su grandinėle ir atšvaitu (M)
5.90 €
Peržiūrėti
RINTI Gold su veršiena
Konservai šunims su veršiena
1.42 €
Peržiūrėti
ROGZ Luna Bowl Black
Ergonomiškas dubenėlis šunims iš aukštos kokybės nerūdijančio plieno
10.50 - 17.90 €
Peržiūrėti
TRIXIE Premium petnešos
Nailoninės petnešos, dviejų spalvų
5.26 - 7.01 €
Peržiūrėti
GILL'S Nuvola Dorata šampūnas
Šampūnas skirtas aukso spalvos kailiui. Ryškina kailio spalva, palengvina kirpimą
3.70 €
Peržiūrėti
CROCI Honeybee striukė šuniui
Geltona striukė su kapišonu šuniui
15.12 - 21.40 €
Peržiūrėti
ROGZ Utility Lumberjack smaugiamasis antkaklis
Smaugiamasis antkaklis šunims su grandinėlė ir atšvaitu (XL)
6.99 €
Peržiūrėti
ROYAL CANIN Labrador Retriever Junior
Ėdalas jauniems Labradoro retriverio veislės šunims
59.00 - 115.00 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra