Krepšelis tuščias
Pirkti

Auksaspalvis retriveris 0 Į sąrašą link_right

Auksaspalvis retriveris - tikras vaikų numylėtinis.
Auksaspalvis retriveris - tikras vaikų numylėtinis.

Auksaspalvio retriverio (angl. Golden Retriever) kilmę gaubia paslaptis. Trūkstant patikimų faktų sklido neįprasta legenda, kad 1858 m. Anglijos miestelyje Braitone, lordas Tvidmaut iš cirko įsigijo rusų aviganių, kurie jį pakerėjo savo pasirodymu ir išvaizda. Grįžęs į gimtąją Škotiją, šių šunų pagrindu pradėjo veisti naują veislę, kuri tapo šiuolaikinės veislės protėviais. Kai kurie ekspertai abejoja ​​rusų aviganių egzistavimu, manydami, kad lordas Tvidmaut pats sukūrė šią legendą, kad išlaikytų šios šunų veislės paslaptį. Tikrai žinoma tik tai, kad jis naudojo trumpakailius retriverius, tvid spanielius, bladhaundus. Lordas Tvidmaut mirė 1894 metais, o jo išvesti nauji šunys tapo dabartinio auksaspalvio retriverio veislės pagrindu. Tarp kitų šunų veislių naudotų vedant auksaspalvius retriverius, yra minimas raudonas airių seteris, juodos spalvos trumpakailis retriveris.

Pirmieji auksaspalviai retriveriai buvo eksponuojami 1900 metais Anglijoje, "retriveriai" pavadinimu. Kaip nepriklausoma veislė, jie buvo patvirtinti anglų Kennel Club 1913 metais. Į JAV auksaspalviai retriveriai buvo importuoti nuo 1890 m., tačiau amerikiečių Kennel Club veislę pripažino tik 1932 metais. Šiuo metu tai yra viena iš populiariausių veislių pasaulyje. Ji laikoma kaip medžioklinis šuo ir kompanionas. Skandinavijoje ir Aliaskoje auksaspalviai retriveriai naudojami kaip rogučių kinkinių sporto šunys, Argentinoje - policijos paieškos tarnyboje, N. Zelandijoje - ančių ir fazanų medžioklėje.

Auksaspalvis retriveris dirba su energija ir entuziazmu, yra vertinamas už gero būdo charakterį ir gražų aukso spalvos atspalvį. Draugiškas, ramus, ne savanaudis, mylintis ir pasitikintis žmonėmis, ypač vaikais, auksaspalvis retriveris tapo puikus kompanionas. Jis labai patiklus, geras, protingas, todėl iš jo neišeis sarginis šuo. Jam absoliučiai nėra būdingas agresyvumas ir noras dominuoti. Auksaspalvis retriveris puikiai sugyvena su katėmis ir kitais šunimis. Jį galima laikyti tiek namuose, tiek lauke. Auksaspalvio retriverio kailį reikia reguliariai prižiūrėti, tačiau priežiūra nėra sudėtinga.

Išvaizda. Šuo harmoningas, guvus, stiprus, subalansuotais judesiais, stiprios, draugiškos išvaizdos. Paklusnus, protingas, su natūraliu gebėjimu dirbti.

Dydis. Ūgis ties ketera: patino - 56 - 61 cm, patelės - 51 - 56 cm.

Galva. Kaukolė plati, tačiau harmoninga. Snukis platus ir gilus. Snukio ilgis apytikriai lygus kaukolės ilgiui, ryškus perėjimas nuo kaktos link snukio. Nosis juodos spalvos. Akys tamsiai rudos, toli viena nuo kitos, vokai tamsūs. Ausys vidutinio dydžio. Žirklinis sukandimas.

Uodega. Nugaros linijos aukštyje, ilgiu beveik siekia pėdas, neskaitant lenkimo pabaigoje.

Kailis. Lygus ir banguotas, pavilnė tanki ir atspari vandeniui.

Spalva. Bet koks aukso ar kreminis atspalvis, bet ne rausvas. Keletas baltų plaukų priimtina, bet tik ant krūtinės.

Duomenys

Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Veislė išvesta: XIX a. m.
Paskirtis: Kompanionas, medžioklinis šuo
Svoris: 27 - 36 kg
Ūgis: 51 - 61 cm
Gyv. trukmė: 10 - 12 metų
Vados dydis: 6 - 8

Privalumai

Trūkumai