Krepšelis tuščias
Pirkti

Anglų kokerspanielis 0 Į sąrašą link_right

Anglų kokerspanielis - tikras šeimos draugas.
Anglų kokerspanielis - tikras šeimos draugas.

Kokerspanielis Anglijoje (angl. English Cocker Spaniel) buvo naudojamas slankų medžioklėje. Anglijos šunų augintojai atkreipė ypatingą dėmesį į spanielių medžioklės sugebėjimus ir dirbo juos tobulindami. Pirmose Anglijos šunų parodose pievų spanieliai buvo skirstomi pagal svorį: iki 11,4 kg ir daugiau. "Kokeriai" buvo priskiriami prie pirmosios kategorijos. Nuo 1880 iki 1900 m. Anglijoje susiformavo "kokerio" šunų tipas, kurie vėliau tapo "anglų kokerspanieliai" (angl. english cocker spaniel) veisle. 1892 metais Anglijos Kennel Club pradėjo registruoti kokerspanielius kilmės knygoje kaip atskirą veislę.

1902 metai buvo įkurtas Anglijos kokerspanielių klubas. Apie 1900 metus anglų kokerspanieliai buvo importuojami į JAV, o iš JAV - į Angliją. Jie buvo kryžminami ir parodose dalyvavo tose pačiose klasėse. 1938 metais buvo nuspręsta nebekryžminti amerikiečių ir anglų kokerspanielių tarpusavyje. 1946 metais ​​peržiūrėtas veislės standartas, kuris nesikeitė iki šiol, išskyrus nereikšmingus pataisymus. Šiandien, dėka savo įspūdingos išvaizdos ir švelnaus būdo, kokerspanieliai yra labai populiarūs tarp šunų mylėtojų, kaip šeimos ar parodiniai šunys. Laikui bėgant tobulinant šios šunų veislės išvaizdą,  mažiau dėmesio skiriant gebėjimams, ne visos kilmės linijos išlaikė identiškus medžioklės sugebėjimus. Renkantis anglų kokerspanielių veislės šuniuką reikia atkreipti į tai dėmesį.

Kokerspanielių kailiui kas trys mėnesiai reikalinga profesionali priežiūra. Trimingas kokerspanieliui būtinas. Jei šuo dalyvauja parodose trimingą atlikite pas specialistą, sanitarinį trimingą galima atlikti ir patiems.

Išvaizda. Žemas, ilgaplaukis šuo. Atrodo šiek tiek pritūpęs, tačiau jokiu būdu ne trumpomis kojomis. Sudėjimas stiprus, sausas, beveik kvadratinis.

Dydžiai. Aukštis ties ketera - 39,4 - 40,6 cm (patinas), 38 - 39,4 cm (patelė).

Galva. Sausa, gerai išvystyta ir aiškiai matoma kaukolė, ryškus perėjimas nuo kaktos link snukio. Snukis stačiakampio formos su plačia, išvystyta nosimi. Akys didelės, ne iššokusios, tamsios. Ausys kabančios, ilgiu pasiekia nosį, šilkiniu kailiu.

Uodega. Šiek tiek žemiau nugaros linijos, judri, vidutinio ilgio.

Kailis. Tiesus ir šilkinis.

Spalva. Įvairiaspalvis, jei kailis vienos spalvos neleidžiamos baltos dėmės, išskyrus dėmes ant krūtinės.

Duomenys

Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Veislė išvesta: XIX a. m.
Paskirtis: Kompanionas
Svoris: 12 - 15 kg
Ūgis: 38 - 41 cm
Gyv. trukmė: 12 - 14 metų
Vados dydis: 4 - 8

Privalumai

Trūkumai