Krepšelis tuščias
Pirkti

Biglis 1 Į sąrašą link_right

Biglis - ypatingai draugiškas.
Biglis - ypatingai draugiškas.

Biglis (angl. Beagle) - sena medžioklinio Anglijos skaliko veislė, kuri kelis šimtmečius buvo naudojama medžioklėje.

Pirmą kartą šį veislė paminėta 1475 metais. Šunys buvo veisiami Anglijos aristokratų dvaruose. Biglis yra kilęs iš keltų skalikų, kurie buvo kryžminami su nedideliais Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos skalikais. Kolonizacijos laikotarpiu šios šunų veislės atstovai papuolė į JAV. Iki 1880 metų buvo galima sutikti ne tik  lygiakailius, bet ir šiurkščiakailius biglius, kurie vėliau išnyko. Šiuo metu biglis žinomas visame pasaulyje ir yra naudojamas įvairių gyvūnų medžioklėje: Sudane ir Palestinoje - šakalus, Šri Lankoje - šernus, Skandinavijoje - elnius, Europoje - kiškius, triušius, fazanus ir t.t.

Bigliai plačiai naudojami siekiant sukurti arba pagerinti kitų veislių skalikams, ar net spanieliams. Biglis - viena iš skalikų veislių, panaudotų sukuriant estišką skaliką.

Pagal dydį veisiami dviejų tipų bigliai: maži (aukštis ties ketera 33 cm) ir šiek tiek aukštesni (aukštis ties ketera 33 - 38 cm, svoris 8 - 13,5 kg), tačiau bendrai skalikas neturi viršyti 40,5 cm aukščio. JAV nustatytas ribinis 38 cm ūgis. Biglio elgesys subalansuotas, jis yra linksmas, gerai sutaria su žmonėmis ir naminiais gyvūnais. Galva proporcinga kūnui, oda nesudaro raukšlių ir klosčių. Vidutinio pločio kaukolė, šiek tiek išgaubta, perėjimas nuo kaktos iki snukio aiškus, snukis pakankamai ilgas, šiek tiek smailus, truputį nudribusios lūpos. Akys ne giliai arba šiek tiek iškilusios su natūralia išraiška. Ausys žemai, gana ilgos, užapvalintais galais, beveik pasiekia nosies galiuką. Uodega stipri, stora, vidutinio ilgio, nukreipta į viršų, bet ne užriesta virš nugaros. Kailis šiurkštus, storas, vidutinio ilgio, apatinėje uodegos pusėje šiek tiek ilgesnis. Spalvinė gama tipiška skalikams (išskyrus kavos spalvą), tačiau dažniausiai trispalvė, uodegos galiukas turi būti baltas.

Šiuo metu biglis naudojamas tiek individualioje medžioklėje, ypač kiškių, triušių, lapių, fazanų, tiek ir medžiojant grupėmis didesnį grobį. Bigliai nuostabiai reaguoja į garsus medžioklėje, tačiau tylus namuose. Jie išsiskiria puikia sveikata, grožiu, intelektu ir geru charakteriu, todėl dažnai laikomi namuose. Tačiau negaudami medžioklės krūvio gali rodyti užsispyrimą ir polinkį į valkatavimą. Kai kuriose šalyse sukurtos biglių veislės, kurios veisiamos ir naudojamos išskirtinai tyrimams, dažniausiai medicinos tikslais.

Duomenys

Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Veislė išvesta: XIX a. m.
Paskirtis: Tarnybinis, medžioklinis šuo, kompanionas
Svoris: 9 - 14 kg
Ūgis: 33 - 41 cm
Gyv. trukmė: 12 - 15 metų
Vados dydis: 6 - 10

Privalumai

Trūkumai