Krepšelis tuščias
Pirkti

Šunų veislės

Šunų veislės

Populiariausi šunų vardai 2023

Bulmastifas - pramintas `tyliuoju sargu`, idealiai tinka auginti bute.

Bulmastifas

Bulmastifas išvestas Jungtinėje Karalystėje, kryžminant mastifus su buldogais. XIX amžiuje miškuose klestėjo brakonieriavimas. Tais laikais brakonieriavimas buvo baudžiamas mirtimi, o brakonieriai dažnai žudydavo gamtos saugotojus, kad nebūtų sugauti. "Reindžerių" pagalbai ir buvo veisiami specialūs šunys, patruliavimui naktį.

Bulterjeras - bebaimis ir energingas šuo.

Bulterjeras

Bulterjero tėvynė - Anglija. Tiesioginiu bulterjero protėviu skaitomas senasis bull - and - terrier, kuris kilo kryžminant "senuosius buldogus" su terjerais. Jis buvo sutinkamas XIX amžiaus pradžioje Anglijoje. Bulterjeras - aktyviai domisi supančia aplinka, bebaimis ir energingas šuo.

Burbulis - labai stiprus ir ištvermingas šuo.

Burbulis

Burbulis – tai kolonistų iš Vokietijos ir Nyderlandų į Afriką atvežtas bulenbeiserio palikuonis. Po anglų - būrų karo ši veislė buvo kryžminama su iš Anglijos atvežtais bulmastifais ir XIX a. pabaigoje įgavo savo dabartinę išvaizdą. Burbulių veislė Pietų Afrikos Respublikoje oficialiai buvo pripažinta 1983 metais.

Čiau čiau - atsidavęs šeimininkui, tačiau kartu ir nepriklausomas.

Čiau čiau

Čiau čiau - seniausias špicų šeimos atstovas. Jo protėvių namai - Mandžiūrija, iš kurios šie šunys paplito iš šiaurės į pietus per visą Kiniją ir Tibetą. Yra kelios veislės kilmės versijos, tačiau tiksliai žinoma, kad čiau čiau gyvuoja jau daugiau nei du tūkstantmečiai.

Čihuahua - mažas kūnu, bet didis savo asmenybe.

Čihuahua

Čihuahua - mažiausia šunų veislė. Šios veislės kilmė kelia daug nesutarimų. Čihuahua tėvynę tyrėjai vadina daugelį šalių: Japoniją, Kiniją, Egiptą, Maltos salą. Taip pat manoma, kad jie papuolė ir į Meksiką.

Dalmatinas - linksmas ir draugiškas.

Dalmatinas

Dalmatino kilmė neaiški ir grindžiama tik prielaidomis. Dauguma tyrinėtojų mano, kad dalmatino tėvynė prie Viduržemio ar Adrijos jūros, tiksliau, Dalmatijoje - istoriniame Adrijos pakrantės regione. Pagal kitą versiją, dalmatinas - išeivis iš Indijos papuolęs į Dalmatiją. Šių šunų galima rasti XVI a. paveiksluose.

Dobermanas - aktyvus ir žaismingas.

Dobermanas

Dobermanas - gana jauna veislė, išvesta XIX a. pabaigoje, Apoldo mieste, Tiuringijoje (Vokietija). Šios šunų veislės įkūrėjas Karl Friedrich Louis Dobermann, mokesčių rinkėjas, kurio vardu veislė vadinama iki šiol. Darbe jam buvo reikalingas geras "apsauginis", ir jis nusprendė sujungti į vieną šunį ištikimo draugo ir bebaimio gynėjo sugebėjimus.

Džeko Raselo terjeras - pašėlęs ir linksmas.

Džeko Raselo terjeras

Džeko Raselo terjeras - gana jauna veislė, prieš 200 metų išvesta Didžiojoje Britanijoje. Kodėl Džeko Raselo terjerai tokie populiarūs? Paaiškinti labai sunku - šie šunys neturi dobermano gracijos, mastifo patikimumo ar kambarinių šunų dekoratyvumo.

Erdelterjeras - protingas ir draugiškas.

Erdelterjeras

Erdelterjeras išvestas Anglijoje, antroje XIX a. pusėje. Pradžioje ši šunų veislė buvo kurta vandens gyvūnų medžioklei, kuri buvo populiari Senojoje Anglijoje, o ypač Jorkšyro grafystėje, Ero upės slėnyje (iš čia ir kilo oficialus veislės pavadinimas). Nuomonės, kas tiksliai buvo erdelterjerų veislės protėviai, skiriasi.

Faraonų šuo – tai paslaptingas, protingas, nepriklausomas, aktyvus ir puikus kompanionas jūsų šeimoje!

Faraonų šuo

Faraonų šuo – labai sena šunų veislė. Šunys, ypač medžioklėje, buvo nepakeičiami Egipto faraonų ir didikų palydovai. Todėl nėra nieko keisto, kad jų atvaizdai išraižyti ant piramidžių sienų. Paveikslėliuose labai aiškiai matomos šiuolaikinių faraonų šunų proporcijos.

Jorkšyro terjeras - ištikimas šeimininkui.

Jorkšyro terjeras

Jorkšyro terjeras (angl. Yorkshire Terrier) išvestas Anglijos kalnakasių XIX a. pabaigoje Jorkšyre. Šunis fermeriai naudojo graužikų gaudymui. Sumania selekcija pavyko žymiai sumažinti terjero dydį. Kai kurie suaugę jorkšyro terjerai sveria tik 1 kg. Ilgą laiką ši veislė buvo populiari tarp Didžiosios Britanijos pramonės darbininkų ir ūkininkų.

Kaukazo aviganis - puikus sargas.

Kaukazo aviganis

Kaukazo aviganio kilmės šaknys tolimoje praeityje ir tiksliai nėra žinoma jo atsiradimo vieta. Jis plačiai paplitęs Azerbaidžano, Armėnijos, Gruzijos ir Rusijos teritorijoje. Kaukazo aviganio protėviai galėjo kilti iš šunų, kurie gyveno senovės Urartijos, Midijos, Iberijos ir kitose Kaukazo regiono karalystėse.

Komondoras - keista, tačiau labai vikrus.

Komondoras

Komondoras arba vengrų aviganis - ko gero pelnytai vadinamas vienu keisčiausiai atrodančių šunų. Išskirtinis šios veislės bruožas ir keistumo priežastis - baltos spalvos vilnonės virvutės, dredai, kurių ilgis 20-27 cm. Kartais juokais šuo vadinamas grindų šepečiu, o vaizdas kuomet jis bėga gali būti išties sukeliantis juoką.

Kurtsharas - vienas iš labiausiai triukšmingų medžioklinių šunų.

Kurtsharas (vokiečių trumpaplaukis pointeris)

Kurtsharas arba vokiečių trumpaplaukis pointeris (vok. Deutsch Kurzhaar, angl. German Shorthaired Pointer) yra medžioklinis šuo, paukštšunis, išvestas Vokietijoje apie 1800 m. Šios veislės protėvių giminės medis itin platus ir gal kartais atrodo miglotas. Veislė kilusi iš senojo ispanų pointerio, kurį į Vokietiją atvežė dar 1600 metais.

Labradoro retriveris - tikras šeimos draugas.

Labradoro retriveris

Labradoro retriveris - seniausia ir populiariausia retriverių veislė. Pirmą kartą buvo paminėtas 1822 metais. Tiksli labradoro kilmė nėra nustatyta, tačiau žinoma, kad jo protėviai buvo Šiaurės Amerikos indėnų šunys (niūfaundlendas), kurie padėjo žvejams traukti tinklus ir rinkti žuvis šokinėjančias iš tinklų.

Maltos bišonas (maltesė)

Maltos bišonas arba maltesė turi tokią seną istoriją, kad jo kilmę tiesiog sunku nustatyti. Apie panašius šunis į Maltos bišoną randama daug įvairių, skirtingų tautų ir istorinių laikotarpių, įrašų. Yra nuomonių, kad Maltos bišonas turi daug bendro su Tibeto šunimis, ir galbūt jis yra tolimas jų palikuonis.

Mastifas (anglų mastifas)

Mastifas (anglų mastifas) - šiuo metu didžiausia šunų veislė pasaulyje, priklauso molosinių šunų grupei, kurios istorija siekia daugiau nei du tūkstančius metų. Tiksli mastifo gimtinė nėra žinoma. Pasak kai kurių, mastifas - grynakraujis anglų šuo, tuo tarpu kiti mano, kad mastifo protėviai yra Tibeto mastifai ir molosų šunys.

Mitelšnauceris

1907 m. buvo įkurtas Bavarijos šnaucerių klubas. Tačiau grynaveislių šunų veisimas sunkiai sekėsi, kadangi veisėjai ilgą laiką negalėjo suderinti veislės tipo ir spalvos. Iki XIX a. pabaigos specialistai bandė išlaikyti primityvių pinčerių išvaizdą. Pageidaujamos buvo "pipirai ir druska" bei juoda spalvos.

Mopsas

Tikslių duomenų iš kur kilęs mopsas nėra. Pagal vienus - iš Kinijos, pagal kitus - iš Pietų Afrikos. Egzistuoja ir trečia versija, kad mopso šaknys iš Europos, kurio protėviai buvo nykštukiniai, į mastifus panašūs šunys. Šiuo metu labiausiai tikėtina kiniškos kilmės versija.

Niūfaundlendas

Niūfaundlendas

Niūfaundlendo kilmė - neaiški. Daugelis ekspertų laikosi nuomonės, kad niūfaundlendas kilęs iš Tibeto mastifo, kuris savo laiku per Beringo sąsiaurį ir Aliaską papuolė į šiuolaikinės Kanados teritoriją, kur kryžminosi su aleutų ir eskimų šunimis.