Krepšelis tuščias
Pirkti

Kurtsharas (vokiečių trumpaplaukis pointeris) 0 Į sąrašą link_right

Kurtsharas - vienas iš labiausiai triukšmingų medžioklinių šunų.
Kurtsharas - vienas iš labiausiai triukšmingų medžioklinių šunų.

Kurtsharas arba vokiečių trumpaplaukis pointeris (vok. Deutsch Kurzhaar, angl. German Shorthaired Pointer) yra medžioklinis šuo, paukštšunis, išvestas Vokietijoje apie 1800 m. Šios veislės protėvių giminės medis itin platus ir gal kartais atrodo miglotas. Veislė kilusi iš senojo ispanų pointerio, kurį į Vokietiją atvežė dar 1600 metais. Nuo tada iki tol, kol Kurtsharo veislė buvo pripažinta (1870 m.) veislės vedimo procese dalyvavo įvairių veislių šunys: Hanoverio pėdsekys skalikas, fokshoundas, prancūzų skalikas, įvairios skandinaviškos šunų veislės, vokiečių paukštšunis ir italų pointeris. Nors veisiant įsiterpė ne viena skirtinga šunų veislė ir nebuvo naudojami pėdsekiai, tačiau veisiama buvo kryptingai, siekiant suteikti veislei medžioklinio šuns universalumo ir funkcionalumo.

Charakteris ir savybės. Šiandien Kurtsharas vertinamas kaip medžioklinis šuo, nenuilstantis, aktyvus ir ištikimas šeimos draugas, mėgstantis keliones, sportą, dažnai pasirenkamas Agility varžyboms. Žvelgiant į Kurtsharą kyla klausimas ar jis apskritai pavargsta? Tai nuolat energija trykštantis, šokinėjantis aplink, aktyvus ir prisirišęs prie šeimininko šuo. Ryškūs ir medžiotojo instinktai – pastebėjus kažką įdomaus, šuo sutelkia visą dėmesį ir vejasi. Todėl atvirose erdvėse dresūra kartais būna sudėtinga. Tačiau puikią atsvarą šiam šuns bruožui sudaro jo prieraišumas prie šeimininko. Jei jis prieraišus – nugalės šeimininkas, o ne neaiškus grobis. Tai veislė, kuriai reikalingas ypatingas dėmesys ir aktyvumas.

Nors tai ir medžioklinis šuo, tačiau tai veislė sutverta būti šalia žmogaus. Ištikimas šeimininkui, lengvai dresuojamas. Jei gauna pakankamai laiko išsidūkti lauke, sportuoja, tuomet puikiai tinkamas laikyti bute. Ramus, grakštus, protingas ir nenervingas šuo.

Išvaizda. Vien pažvelgus galima įvertinti, jog tai stiprus šuo, tvirtai sudėtas ir aptakių formų. Proporcingas kūnas bei puikiai išvystyta galinė kūno dalis leidžia šuniui būti geru ir greitu medžiotoju. Snukis ilgas, platus, stiprus, šuo gali puikiai sugriebti ir išlaikyti net ir sunkius daiktus.

Dydis. Vidutinio dydžio šuo. Patino ūgis 56 - 64 cm ties ketera, svoris 27 - 32 kg. Kalės ūgis 53 - 60 cm ties ketera, svoris 25 - 30 kg.

Galva. Proporcinga liemeniui, ilgoka, pleišto formos, snukis  ilgokas, siauras. Kaktos viduryje negili vagelė, gerai matomi, bet neiškilūs antakiai, vidutinio dydžio, ovalios ir tamsiai rudos akys. Jaunų šuniukų akys būna geltonos.

Uodega. Išaugusi aukštai, ties pagrindu stora. Ramioje būsenoje uodega nuleista, o sunerimus uodega laikoma horizontaliai arba šiek tiek aukščiau nugaros.

Kailis. Trumpas ir glotnus kailis su tankia pavilne, kuri patikimai apsaugota kietais plaukais, todėl kailis yra neperšlampamas, o tai leidžia kurtsharui išsaugoti kūno šilumą net ir būnant šaltame vandenyje. Kailio spalva pagal veislės standartus tamsiai ruda, juoda, arba ruda ar juoda su balta. Kailis nereikalauja daug priežiūros.

Duomenys

Kilmės šalis: Vokietija
Veislė išvesta: 1800 m. m.
Paskirtis: Medžioklinis šuo
Svoris: 25 - 32 kg
Ūgis: 53 - 64 cm
Gyv. trukmė: 12 - 15 metų
Vados dydis: 7 - 10

Privalumai

Trūkumai