Krepšelis tuščias
Pirkti

Pointeris 0 Į sąrašą link_right

Pointeris (angl. Pointer) arba anglų pointeris - vienintelis anglų trumpaplaukių skalikų veislės atstovas. Šiuolaikinio pointerio tėvynė - Didžioji Britanija. XVIII a. populiarėjant paukščių medžioklei bei sumažėjus laimikiui, tapo reikalingas ištvermingas ir greitas šuo, atsparesnis karščiui, nei senamadiški seteriai ir atvežami iš žemyno įvairūs skalikai. Manoma, kad XVIII a. pradžioje, pasibaigus karui dėl Ispanijos sosto, britų karininkai atvežė į Angliją senuosius ispaniškus skalikus, kurie ir tapo veislės pagrindu. Iš pradžių "pointer" (rodyklė, kryptis) pavadinimu buvo vadinami visi lygiakailiai šunys, kurie radę paukštį - sustingdavo vietoje (taip medžiotojas žinodavo, kurioje vietoje yra grobis). Šios šunų veislės veisimo istorijoje - daug neaiškumų. Manoma, kad kuriant pointerį buvo naudojami ispanų ir portugalų skalikai, įvairios kitos veislės: greihaundai, fokshaundai, seteriai ir net buldogai.

Taip buvo sukurti lygiakailiai šunys, turintys daug savybių, kurios juos išskyrė iš kitų skalikų veislių. XVIII a. pointeris tapo medžiotojų išrinktuoju. Išskirtiniai pointerių sugebėjimai greitai tapo žinomi Europos žemyne ir jau XIX a. pradžioje juos vežė už Anglijos ribų. Pointeris buvo naudojamas gerinti kitų skalikų veislių paieškos greitį, uoslės savybes. 1856 m. Anglijoje įvyko pirmosios parodos, tapo būtina nustatyti veislės standartą.

Anglijoje, pointerio tėvynėje, veislė aiškiai skiriama į dvi dalis: parodų ir lauko šunis. Taip, laikui bėgant susiformavo dviejų tipų pointeriai: sunkesni - "parodų" ir lengvesni greitesni - "sportiniai" (medžioklės), kurių išoriniai veislės bruožai skirti ne "madų šou", o tiksliems reikalavimams, reikalingiems medžioklėje.

Pointeriai pasižymi unikalia uosle, greita, tolima ir plačia paieška, akimirksniu reaguoja į kurapkos ar kito paukščio kvapą. Jie intelektualūs, draugiški, gerai sutaria su bet kuriuo šeimos nariu. Veislė pelnytai priskiriama aristokratiškai.

Pointeris - drąsus, temperamentingas, energingas. Labai protingas ir lengvai dresuojamas. Treniruotėse pointeris minkštas, paklusnus, bet labai aistringas. Šuns priežiūra nėra sudėtinga. Tačiau tai pirmiausia medžioklinis šuo, kuriam nuolatos reikia sau įprasto darbo ir aktyvių pasivaikščiojimų. Kailio priežiūra minimali.

Išvaizda. Galingas, proporcingas, gerai išvystytu skeletu ir raumenimis. Pasižymi aukštai iškelta galva, energinga tiesia uodega, išdidžiomis manieromis ir spyruokliuojančiais judesiais. Žvilgsnis gyvas, protingas.

Dydis. Ūgis: patinas - 57 - 65 cm , patelė - 54 - 63 cm. Anglijoje patino ūgis - 63 - 69 cm, patelės - 61 - 66 cm.

Galva. Vidutinio ilgio, sausa, reljefinė. Antakių lankai matomi aiškiai ir tarp kaktos ir snukio formuoja staigų perėjimą. Kaukolė vidutinio ilgio, priekinė ir galinė pakaušio dalis - lygios. Aiškiai matomas pakaušio išgaubimas. Snukio vidutinio ilgio, sausas, profiliu - stačiakampis, žiūrint iš viršaus - ne plati, be pastebimų susiaurėjimų link nosies. Akys vidutinio dydžio, apvalios. Akių spalva kaip kailio dėmės arba tamsesnė. Ausys kabančios, išaugusios aukštai, plonos, minkštos, judrios, trikampės formos, apvaliais galais, priekiniai kraštai priglausti prie skruostų.

Uodega. Lanksti, elastinga, sausa, judri, išaugusi gana aukštai, palaipsniui siaurėja link galiuko. Pakeliama ne aukščiau nugaros linijos.

Kailis. Trumpas, prigludęs. Plaukai blizgūs ir elastingi. Ant kaklo, kūno ir uodegos kailio ilgis 10 - 13 mm, ant galvos, ausų, priekinių kojų pusių - trumpesni. Tamsios spalvos plaukai truputį trumpesni nei baltos.

Spalva. Vienspalvis: juoda, kavos spalvos, įvairių atspalvių gelsva. Dvispalvis: juodai raibas, kavos spalvos - raibas, rausvai raibas ir geltonai raibas. Esant dviejų spalvų kailiui, ant balto fono išsibarstę didelės dėmės ir taškeliai (lašeliai).

Duomenys

Kilmės šalis:
Veislė išvesta: m.
Paskirtis:
Svoris:
Ūgis:
Gyv. trukmė:
Vados dydis:

Privalumai

Trūkumai

ARDEN GRANGE Puppy/Junior Fresh Chicken
Pašaras mažiems šuniukams ir jauniems šunims su šviežia vištiena
10.93 - 54.49 €
Peržiūrėti
HILL'S Adult Light Large Chicken
Ėdalas suaugusiems didelių veislių šunims linkusiems į nutukimą
51.90 - 99.90 €
Peržiūrėti
ANTOS Chicken D'Light Duck skanėstai
Antienos krūtinėlės skanėstai šunims
3.56 €
Peržiūrėti
ARATON Adult Lamb & Rice
Konservai šunims su ėriena ir ryžiais
1.94 €
Peržiūrėti
Apsiaustas šuniui, atspindintis šviesą
0.00 €
Peržiūrėti
CROCI Siviglia megztinis šuniui
Raudonas megztinis šunims
8.90 - 19.90 €
Peržiūrėti
ROYAL CANIN Dachshund Junior
Ėdalas jauniems taksų veislės šunims
12.90 €
Peržiūrėti
TRIXIE stovas su dubenėliais
Reguliuojamo aukščio stovas su dviem metaliniais dubenėliais
17.62 - 32.11 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra