Krepšelis tuščias
Pirkti

Kaip maitinti šuniuką 0 Į sąrašą link_right

Pirmaisiais savo gyvenimo mėnesiais, šuniukas maitinamas žymiai dažniau.
Pirmaisiais savo gyvenimo mėnesiais, šuniukas maitinamas žymiai dažniau.

Šuniukų maitinimo režimas

 • Iki 2 mėnesių šuniukas šeriamas 6 kartus per dieną - kas 3,5 val. (6. 30 - 10. 00 - 13. 30 - 17. 00 - 20. 30 - 24. 00).
 • Nuo 2 iki 4 mėnesių maitinamas 5 kartus per dieną, kas 4 val. (7. 00 - 11. 00 - 15. 00 - 19. 00 - 23. 00).
 • Nuo 4 iki 6 mėnesių - 4 kartus per dieną. Nuo 6 iki 10 mėnesių - 3 kartus per dieną. Nuo 10 mėnesių 2 - 3 kartus, kaip ir suaugęs šuo.

Maistas šuniui

Maisto šunims pagrindas turėtų būti baltyminiai maisto produktai: mėsa, daugiausia žalia, pieno produktai ir kiaušiniai. Košėmis ir sriuba, geras šuo neišaugs.

Mėsa. Rekomenduojama duoti tik jautiena ir daugiausia, žalią. Daugelį šunų erzina kraujo kvapas ir žalios mėsos jie atsisako. Tokiu atveju mėsą reikia apiplikyti verdančiu vandeniu arba šiek tiek apkepti. Iki metų šuniukui per dieną reikia duoti kiekvienam kilogramui svorio, 50 g mėsos. Suaugusiems šunims galima duoti 200 - 250 g mėsos per dieną. Kepenys, inkstai, širdis, tešmuo turi daug naudingų medžiagų, tačiau juos reikia duoti gerai išvirtus. Į mėsą visada pridėkite smulkiai pjaustytų daržovių. Kaulų neduokite niekada. Tačiau ši taisyklė turi išimtį. Ji taikoma minkštoms kremzlėms, tačiau vis tiek, kremzlių duokite tik nedideliais kiekiais. Galima maitinti virtais vištos kaklais, prieš tai suskaldžius plaktuku.

Pieno produktai. Visų pirma varškė, kaip pagrindinis gerai virškinamo kalcio šaltinis. Šuniukui (iki metų amžiaus) reiktų duoti kalciu prisodrintos varškės, kurią tenka gaminti patiems (žinoma, varškę galima naudoti ir iš parduotuvės). Į pusę litro surūgusio pieno įdėkite 2 šaukštus 10 proc. kalcio chlorido ir beveik užvirinkite. Atskirkite varškę nuo pasukų. Kitą kartą maitinant šuniuką pasukas galima panaudoti užpilant avižinius dribsnius.

Pienas - šunų maistas, o ne gėralas. Jis labai naudingas, tačiau kai kuriems šunims nuo jo silpna. Kefyras, rūgpienis gerai virškinimi, labai naudingi. Į košes ir daržovių mišinius naudinga pridėti tarkuoto sūrio. Sūris, kaip skanėstas tinka šunų dresūros metu.

Kiaušiniai. Labai maistingas produktas. Žalius kiaušinių trynius geriau duoti su pieno produktais arba košėmis. Žali baltymai nepageidautini, be to, jie nevirškinami. Galima šerti virtais kiaušiniais arba omletu. Sistemingai maitinant mėsa, užtenka 2 - 3 kiaušinių per savaitę.

Kruopos ir duona. Šie produktai negali būti pagrindinis šuns maistas, bet nedideliais kiekiais, juos galima ir net būtina naudoti. Maistinė kruopų vertė - nevienoda. Pirmoje vietoje - avižiniai dribsniai. Sumirkykite juos kefyru, pasukomis, sultiniu, pienu. Geriau ne virti, o suaugusiems šunims duokite tik žalius dribsnius. Šuniukai gali būti maitinami virta ryžių ar grikių koše. Perlinės kruopos dirgina šuniuko žarnyną, todėl reikia duoti nedideliais kiekiais, dar geriau visiškai pašalinti iš raciono. Į verdamas košes su pienu patartina pridėti kopūstų, morkų, moliūgų ir kitų daržovių, išskyrus bulves. Suaugusiems šunims ir šuniukams - paaugliams būtina siūlyti sudžiūvusios duonos.

Daržovės. Morkas, kopūstus, moliūgą, griežčius, burokėlius ir kitas daržoves naudinga duoti smulkiai supjaustytas ar trintas, pridedant nedidelį kiekį aliejaus arba grietinės. Žalios, kapotos, šviežios prieskoninės žolės - petražolės, salotos, svogūnų laiškai - puikus vitaminų papildas pagrindiniam maistui. Šuniukams daržovių mišinį galima duoti kaip atskirą patiekalą. Jiems naudingi šviežūs vaisiai ir daržovės, džiovinti vaisiai. Virtas moliūgas su koše - gera priemonė nuo kirmėlių. Formuojant šuniuko racioną, reikia žinoti, kad prie pieno produktų, ypač varškės, vaisių ir daržovių, šuniuką būtina pratinti nuo mažens.

Česnakai. Žalią, smulkiai pjaustytą česnaką (1 skiltelė) ant duonos riekelės su aliejumi, kas savaitę, naudinga duoti šuniukui ir suaugusiam šuniui kaip priemonę preiš kirminus.

Razinos, džiovinti vaisiai, sūris. Visa tai - patogus ir naudingas ėdalas, kuris naudojamas kaip mokymo skatinimas.

Druska reikalinga šuniui žymiai mažiau nei žmogui. Todėl, sūdyti maistą nebūtina, pakanka vieną kartą per savaitę duoti silkės gabalėlį.

Kreida, anglis. Matyt, ji reikalinga šuniukui, intensyvaus augimo ir vystymosi laikotarpiu. Gabalėliai turėtų būti šuniui prieinamoje vietoje. Prireikus, jis juos pasiims.

Laikotarpyje kai keičiasi šuns dantys (nuo 3 iki 7 mėnesio), rekomenduojama duoti šuniukui 2 - 3 tabletes kalcio gliukonato per dieną. Jei šuniukas neėda kalcio tablečių pavidalu, reikia jas susmulkinti ir įdėti į maistą.

2 mėnesių amžiaus šuniuko meniu (pavyzdys)

Pirmas variantas:

 • 6. 30 - varškė su kalciu, šiltas pienas;
 • 10. 30 - košė su silpnu mėsos sultiniu, pjaustyta virta mėsa, tarkuotos morkos;
 • 13. 30 - valgomasis šaukštas smulkiai pjaustytos žalia mėsos, virtos daržovės (vietoj mėsos galite duoti žuvį);
 • 17. 00 - varškė su kalciu, šiltas pienas;
 • 20. 30 - košė su daržovių sultiniu, mėsa ir daržovėmis;
 • 24. 00 - virta mėsa ir košė su pienu.

Antras variantas:

 • 6. 30 - varškė su kefyru, pienu. Galite pridėti truputį medaus, razinų, kiaušinio trynio;
 • 10. 00 - avižiniai dribsniai su augaliniu aliejumi;
 • 13. 30 - trintos arba smulkiai pjaustytos daržovės su aliejumi arba grietine;
 • 17. 00 - žalia mėsa ar virta žuvis su žaluma;
 • 20. 30 - tarkuotas sūris su garintais avižiniais dribsniais, pienas, kefyras;
 • 24. 00 - mėsa su žaluma, daržovės.

Šuniukui augant šėrimų skaičius mažėja, maisto kiekis didėja. Tačiau net ir suaugsiam šuniui ryte patartina duoti varškę, avižinius dribsniu. Diena - sūrį, daržoves su augaliniu aliejumi, o vakarais - mėsa.

Žinoma, čia yra tik raciono pavyzdys. Todėl, priklausomai nuo materialinių ir kitų galimybių parinkite tokius produktus, kuriuose yra visų būtinų elementų užtikrinti normalų šuniuko augimą ir vystymąsį. Tai ypač svarbu per pirmuosius gyvenimo metus. Suaugę šunys - mažiau reiklūs.

Nėra būtina visada kaitalioti meniu. Jeigu šuniukas vystosi normaliai, kailis lygus ir blizgus, jei virškinimas normalus, o jūs žinote, kad augintinis gauna visas reikalingas medžiagas, nėra priežasties nerimauti. Ir nėra būtina, kaip kartais būna, šuniuką maitinti vien mėsa. Keisti ją žuvimi, sūriu, varške, duokite daugiau daržovių. Atminkite, kad suaugęs šuo noriai valgys tik tai, ką įprato ėsti vaikystėje.

Ir  pabaigai…

Kuo negalima maitinti šuns

 • Karštu (tiesiai nuo viryklės), šaltu (iš šaldytuvo), aštriu, sūdytu, riebiu, saldžiu, rūkytu maistu;
 • Upės žuvimi. Galima duoti tik virtą jūros žuvį. Gėlo vandens ir žalios jūrų žuvies neduokite niekada - gali atsirasti kirminų;
 • Negalima vietoje maisto duoti kaulus. Priešingai nei įsitvirtinusi nuomonė, kaulai šunims - blogis. Pirma, jie neįsisavinami. Antra, jie gali sukelti vidurių užkietėjimą, kitus sveikatos sutrikimus. Ypač pavojingi vamzdelio formos kaulai, kurie skyla aštriomis dalimis. Taip pat kaulai prisideda prie spartaus dantų nusidėvėjimo;
 • Negalima nuolat maitinti makaronais, ankštiniais produktais, balta duona, bulvėmis, žirniais, produktais iš kvietinių miltų;
 • Šuo neturi žinoti kas yra dešrelės, dešra, kumpis. Tačiau nemažai šeimininkų nepažiūrės, kad tai yra brangu ir pavojinga. Rūkyti mėsos gaminiai šunims - nuodai. Jie gadina kepenis ir šuo rizikuoja mirti net jauno amžiaus. Mes nežinome kokius priedus naudoja tokiose produktose, kad jie turėtų patrauklią išvaizdą;
 • Šuniukas neturi žinoti cukraus ir saldainių skonio. Saldumynai mažina apetitą, trikdo virškinimą. Be to, jie naikina dantis ir stipriai paveikia akis, kurios pradeda ašaroti;
 • Negalima maitinti kiauliena ir riebia aviena, žalia vištiena;
 • Į maistą negalima pridėti prieskonių: pipirų, lauro lapų, aštraus pomidorų padažo;
 • Šunų ėdalas turi būti šviežias.
ARDEN GRANGE Mini Adult Fresh Lamb & Rise
Maistas suaugusiems visų mažų veislių šunims su šviežia ėriena ir ryžiais
18.00 - 47.00 €
Peržiūrėti
HILL'S Natures Best Adult Large/Giant Chicken
Maistas didelių ir ypač didelių veislių suaugusiems šunims su vištiena
63.90 €
Peržiūrėti
TRAINER NATURAL Adult Medium Beef-Rice-Ginseng
Pašaras vidutinių veislių šunims su jautiena, ryžiais ir ženšeniu
12.16 - 43.28 €
Peržiūrėti
-6% JOSERA Optiness
Pašaras vidutinio aktyvumo bei aktyviems suaugusiems šunims
37.51 - 72.29 €
Peržiūrėti
ROYAL CANIN Mini Light
Ėdalas suaugusiems mažų veislių šunims linkusiems į nutukimą
39.90 - 76.90 €
Peržiūrėti
ROYAL CANIN Maxi Dermacomfort
Ėdalas suagusiems didelių veislių šunims, turintiems jautrią odą
46.90 - 91.90 €
Peržiūrėti
JAZZY su vištiena
Sausas suaugusių šunų ėdalas su vištiena
4.07 - 14.01 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra