Krepšelis tuščias
Pirkti

Šunų dresavimas 0 Į sąrašą link_right

Šuns dresavimas - ne tik įdomus, bet ir reikalaujantis nemažai šeimininko pastangų.
Šuns dresavimas - ne tik įdomus, bet ir reikalaujantis nemažai šeimininko pastangų.

Dažnai daugelis žmonių įsigyja šunį norėdami apsisaugoti, tada pagrindine komanda tampa "Fas!". Kažkas susigraudina, pamatęs, kaip jo pudelis šoka "šunų valsą" ant užpakalinių kojų. Bet, jei, tikėti specialistais, jokiu būdu negalima pamiršti pagrindinių komandų. Ir dar: išmokinę šunį "apsimesti mirusiu", nereiškia, kad tai jau dresuotas šuo! Paprastos komandos, kaip "Sėdėt!", "Gult!", "Pas mane!" ir "Fu!" gali išgelbėti jūsų augintiniui gyvybę. Tarkim, jei jūsų šuo pasiklys arba iš išgąsčio puls po mašina, komanda "Pas mane!" užkirs kelią nelaimingam įvykiui ir išgelbės jūsų augintinį.

Keletas „raktų“ į sėkmingą dresavimą

  • Nepakanka vien tik šeimininko balso. Ištariant žodžius dar reikalingas ir gestas. Ar pavyko? Šuo klusniai gulasi ir stojasi pagal jūsų komandą? Puiku! Bet jei nenorite nusivilti, nereikalaukite iš šuns neįmanomo - jis greičiausiai pradės daryti sudėtingus suktukus, o jūsų reiklumas dar labiau jį suerzins.
  • Nepamiškite pagirti savo augintinio. Galite jam duoti traškų kauliuką arba parodyti jam daugiau dėmesio. Kaip dovanėlė tiks ir kamuoliukas. Šunys labai jaučia dėmesį šeimininko balse ir laukia kol pakasysite jam paausį ar paglostysite pilvą.
  • Svarbu žinoti, kad dresuojant šunį jokiu būdu negalima jo bausti. Jokių smūgių ir staigių judesių!
  • Jei šuo spyriojasi ir neklauso, protingiausia bus padaryti nedidelę pauzę. Kinologai tvirtina, kad jei pauzės metu šeimininkas nekreips dėmesio į augintinį, jis pats supras savo klaidą ir taps nuolaidesnis.

Šunį galima išmokinti daug ko, tačiau užsiėmimai turi būti reguliarūs: 2-3 kartai per dieną po 5-10 minučių ir sėkmė garantuota! Jei šuo išmoko klausyti jūsų komandos namie, tada reikia pereiti prie laukui skirtų treniruočių. Pirmiausia turite šunį išmokinti eiti šalia jūsų. Šį pratimą reikia atlikti pririšus šunį prie ilgo pavadėlio. Kai tik šuo pamirš, kad reikia eiti šalia jūsų, staigiai pakeiskite judėjimo kryptį. Padarę tai kelis kartus, šuo pajus, kad reikia eiti greta.

Svarbus momentas - išmokinti šunį neišbėgti į gatvę. Tam jums reikia išeiti į važiuojamąją kelio dalį ir neminint šuns vardo, tik rodant gestus, kviestis jį pas save. Kai tik šuo ruošis lėkti į gatvę, jūs turite jį už pavadėlio nuvesti ant šaligatvio ir pasakyti "Ne!". Pasiekę savo tikslą, turite šį pratimą pakartoti kitoje gatvėje: gali būti, kad augintinis šį draudimą asocijuos tik su konkrečia vieta, o to tikrai nepakas.

Išmokę šunį komandos "Prie kojos!" ir neišbėgti į gatvę, galite pereiti prie sudėtingesnio lygio dresavimo - užsiėmimai be pavadėlio. Darykite taip: turite eiti nugara į priekį tolyn tiesia linija, gestais kviesdami šunį eiti kartu. Stenkitės išlaikyti šuns dėmesį, kitaip, turėsite jį gaudyti po visą parką. Kai tik pajausite, kad dresavimas eina teisinga linkme, pagirkite savo numylėtinį!

Kaip prijaukinti šunelį prie jo vardo ir šeimininko pripažinimo?

Vardą renka pats šeimininkas, jis turi būti trumpas, skambus ir ne dažnai pasitaikantis. Negalima vienu metu vadinti dviejų šunelių. Neetiška šunims duoti žmonių vardų. Prie vardo šuneliai pratinami nuo mėnesio laiko. Geriausias metas vaikščiojant, žaidžiant su juo. Kiekvieną kartą pašaukus, šuneliui reikia duoti skanumyną arba paglostyti. Šuns vardą visada reikia ištarti tvirtai, negalima jo šaukti mažybiniu vardu arba keisti intonaciją. Dažniausiai šuo greitai pripranta prie savo vardo.

Šunelio pratinimas prie antkaklio

Prie antkaklio šunelį reikia pratinti, kai jam yra 1,5-2 mėnesiai. Prieš tai duokite jį apuostyti, kad šuo nebijotų šios procedūros. Antkaklis turi būti minkštas, lengvas ir laisvas, kad nesmaugtų. Pirmą kartą antkaklis dedamas likus kelioms minutėms iki šėrimo, pageidautina žaidžiant, kad nepastebėtų. Ėsdamas šunelis susitelkia ties maistu ir nereaguoja į antkaklį.

Po maitinimo patartina šunį išnešti ant rankų į gatvę ir paleisti ten, kur jis turėtų išsilakstyti. Žaisti su šuneliu galima tik po to, kai jis kelis kartus atlieka savo reikalus, kadangi šuneliai negali po vieno karto išsilaisvinti nuo išmatų ir šlapimo. Po pasivaikščiojimo antkaklį reikia nuimti ir uždėti prieš kitą maitinimą.

Šunelio pratinimas prie antsnukio

Didelių veislių šuniukus prie antsnukio pratinama nuo 5 mėnesių. Antsnukis parenkamas pagal šuns galvą. Pats patogiausias antsnukis yra pagamintas iš vientiso odos gabalo su angomis orui. Prieš dedami šuneliui antsnukį, duokite jam jį pauostyti. Įdėję į antsnukį skanumyną, užmaukite ant šunelio snukio. Tada po 2-3 minučių nuėmę antsnukį, duokite vėl skanumyną ir paglostykite savo augintinį. Kasdien darydami šią procedūrą, palaipsniui vis ilgiau laikykite uždėję antsnukį. Augant šuneliui ir atsižvelgiant į jo dydį, antsnukį reikės keisti nauju kelis kartus.

Šunelio pratinimas neimti nuo žemės maisto atliekų

Kartais šuo griebia ir bando suėsti ant žemės besimėtančias maisto atliekas: kaulus, duoną ir t.t. Norėdami atpratinti šunelį nuo šio blogo įpročio, reikia jį vestis už ilgo ir lengvo pavadėlio, ir kiekvienąkart kai šunelis norės ką nors pagriebti nuo žemės, tuoj pat grėsmingai duoti komandą "Fu!" ir timptelėti už pavadėlio. Šuo turėtų iš karto viską išmesti iš burnos. Jei jis to nepadaro, reikia rankomis atliekas ištraukti iš burnos, duodant komandą "Duok!". Šunelį galima atpratinti nuo šio blogo įpročio, tačiau turite būti kantrūs.

Šunelio pratinimas parodyti dantis

Parodyti dantis šunelį reikia pratinti nuo 2-3 mėnesių, įskaitant tai, kad 5 mėnesių šunelis gali atsidurti jauniklių vadoje. Vadoje šunelio dantų apžiūra yra būtina, norint įvertinti ir nustatyti šunelio taisyklingą vystymąsi. Po pasivaikščiojimo šeimininkas šuneliui turi duoti komandą "Sėdėt!" ir duoti skanumyną. Nepaleisdamas, o laikydamas šunelį (prispaudęs koja pavadėlį), šeimininkas duoda komandą "Gerai, sėdėt!" ir iš karto kitą - "Parodyk dantis!". Po griežtos komandos "Parodyk dantis!", šeimininkas dešinės rankos delną deda po snukiu, o kairį – ant snukio viršaus. Pakartojęs komandą dar kelis kartus, jis didžiaisiais abiejų rankų pirštais iš priekio pakelia šunelio lūpas. Apžiūrėjęs sukandimą ir kaplių skaičių, šeimininkas pakelia lūpas iš šonų ir apžiūri krūminius dantis. Pabaigęs apžiūrą, jis turi pagirti savo augintinį ir duoti jam skanumyną. Dantų apžiūrą reikia atlikti kasdien.

Šunelio pratinimas sėdėti

1,5-2 mėnesių šunelį reikia pratinti sėdėti, ištariant ramiu balsu komandą "Sėdėt!" ir tuo pačiu momentu pakeliant ranką su skanumynu virš šunelio galvos. Pakėlęs galvą šunelis pasižiūri į skanumyną ir atsisėda. Kai tik atsisėda, reikia pakartoti komandą "Sėdėt!", ir iš karto švelniu tonu pasakius "Gerai!" duoti skanumyną. Po daugelio komandos "Sėdėt!" pakartojimų šuneliui nebūtina duoti skanumyno, užteks pasakyti "Gerai!" ir jį paglostyti.

Šunelio pratinimas gulėti

Kai išmokysite šunelį komandos "Sėdėt!", reikia jį mokinti gulėti. Sėdinčiam šuneliui ties jo kaire koja parodyti skanumyną, suspaustą delne, jį ištiesti į priekį ir į apačią, tuo pačiu metu spausti šunelio keterą, neleidžiant jam atsistoti, ir duoti komandą "Gulėt!". Kai tik šunelis atsiguls, duokite jam iš karto skanumyną, laikomą dešinėje rankoje ir ištarkite komandą "Gerai!".

Šunelio pratinimas stovėti

Po komandų "Sėdėt!" ir "Gulėt!" reikia šunelį mokinti komandos "Stovėt!". Eilės tvarka: prie šeimininko kojos sėdinčiam šuneliui duoti komandą "Stovėt!", o kaire ranka kelti jo liemenį link pilvo. Kai tik šunelis atsistos, jį reikia paglostyti, kartojant komandas "Stovėt!" ir "Gerai!", po to duoti skanumyną.

Komentarų nėra