Krepšelis tuščias
Pirkti

Naujieji metai: žmonėms - šventė, šunims - stresas 1 Į sąrašą link_right

Naujieji metai - išbandymų metas mūsų augintiniams.
Naujieji metai - išbandymų metas mūsų augintiniams.

Daugelis šunų patiria didžiulį stresą, kai lauke sproginėja petardos ir dangų nušviečia fejerverkai. Žemiau pateikti gyvūnų psichologų patarimai padės jūsų augintiniui lengviau pergyventi šias akimirkas.

Baimės priežastys

Viena iš labiausiai paplitusių šunų problemų - didelių garsų baimė. Dažniausiai šunys bijo skleidžiamų fejerverkų ir petardų garsų. Į tokius garsus kiekvienas augintinis reaguoja skirtingai. Vieni bando pabėgti - nutrūksta nuo pavadėlio ir pasimeta. Ypač bailūs šunys įlenda į kampą ir dreba, o treti - loja ir inkščia. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai šuo iš baimės apsišlapina.

Tokio elgesio priežastys gali būti įvairios. Ne paslaptis, kad įvairūs įgūdžiai lengviausiai įgyjami vaikystėje, todėl pripratinti šunis prie didelių garsų reikia nuo pat mažens. Jei šuo iki 4 mėnesių nevedamas į lauką ir nesupažindinamas su išoriniais dirgikliais, tai vėliau gyvūnas ims visko bijoti. Šaudant fejerverkus, žmonės dažnai krūpčioja, o ausyse spengia dar gana ilgai. O gyvūnų klausa  gerokai jautresnė. Todėl geriausias šios problemos sprendimas - nelaikyti šuns šiltnamio sąlygomis, o nuo mažens pratinti jį prie išorinio pasaulio.

Tačiau sproginėjant petardoms vaikščioti lauke su šuniu gana pavojinga. Nes gyvūnas, išgirdęs staigų garsą, gali gauti psichologinę traumą, kurios padariniai vėliau pasireikš prie bet kokio netikėto pliaukštelėjimo. Be to, reikia labai atidžiai stebėti savo šunį lauke, nes jį gali sudominti sprogstamas objektas, kuris yra pavojingas. Vieną kartą patyręs skausmą, šuo visada bijos tokių "žaisliukų".

Kartais patys šeimininkai pripratina savo augintinį visko bijoti, vietoj pakelto balso ar bausmės naudodami švelnumą. Jei šuo išsigando, jokiu būdu negalima jo raminti, duodant jam skanėstų arba jį glostant. Nes taip elgiantis šuo manys, kad jūs jį giriate. Todėl, jei norite, kad jūsų augintinis nebijotų, neraminkite jo. Nekreipkite dėmesio į jo išgąstį, taip pat neparodykite, kad ir jūs bijote. Pasistenkite užimti savo šunį žaidimu arba kokia nors komanda.

Problemos sprendimas

Jei rūpinatės savo augintinio sveikata, švenčių dienoms pradėkite ruoštis iš anksto. Išsprendę šią problemą, galėsite ramiai vaikštinėti su šuniu lauke ir nebijoti, kad išsigandęs didelio triukšmo, jis nutrūks nuo pavadėlio ir pabėgs.

Net jei jūsų šuniui 12 ir daugiau metų, ir jis visada bijojo Naujųjų Metų keliamo triukšmo, nenusiminkite. Sprendimas yra. Štai 4 žingsniai, kurie padės išspręsti šią problemą bet kokio amžiaus šuniui.

1 žingsnis

Į kompaktinį diską arba mobilųjį telefoną įrašykite petardų ir fejerverkų garsus. Įjunkite ir duokite kasdien klausyti savo šuniui 2-3 kartus į dieną po 1 valandą. Pirma garsas turi būti tylus, kad šuo prie jo priprastų. Po to garsą reikia pamažu didinti. Ignoruokite šuns baimę, negailėkite ir neraminkite jo. Įrašą reikia duoti klausyti kasdien, net jei jūsų augintinis į jį ir nereaguoja.

2 žingsnis

Kai šuo nebereaguos į įrašą, pažaiskite su juo. Tik jokiu būdu nenutraukite kasdieninės "antistresinės" muzikos".

Paimkite guminį kamuoliuką ir jį pripūskite. Tada pradėkite su juo linksmai žaisti, mesdami jį į viršų arba mėtydami jį tarpusavyje su kitu žmogumi. Pasistenkite, kad jūsų augintinis susidomėtų šiuo užsiėmimu.

Kai šuo pradės kartu žaisti ir garsiai loti, meskite jam kamuoliuką. Jam susprogus, iš karto pagirkite savo augintinį. Jei į sprogimą šuo reagavo gana normaliai, tada pažaiskite su juo kitą žaidimą arba kartu pabėgiokite.

Jei šuo vis tik išsigando, negirkite jo, o apsimeskite, kad nieko nenutiko. Jūsų ramybė, šioje situacijoje, suteiks gyvūnui pasitikėjimo. Šuo turi suprasti, kad pliaukštelėjimas - tai linksmas ir smagus garsas, o ne grėsmingas monstras. Labai svarbu, kad pats šeimininkas, susprogus kamuoliukui, nekrūptelėtų, o sudarytų įspūdį, jog garsas jį pralinksmino. Šunys labai jaučia savo šeimininkų nuotaikas.

Jei šuo atsisako žaisti tokį žaidimą, tada paimkite 30-40 paprastų vaikiškų balionų, pripūskite juos ir išdėstykite po visus namus. Kai šuo pradės žaisti su balionais ir jie ims sproginėti, pagirkite savo augintinį už kiekvieną susprogdintą balioną. Jei šuo išsigando, jo baimę ignoruokite. Po 2 - 3 dienų, kai šuo pripras prie visur išmėtytų balionų, pradėkite jo akyse visus sprogdinti. Pirmą dieną reikia susprogdinti 5 balionus, antrą - 7, kol per dieną susprogdinsite 20 balionų. Vietoj susprogdintų balionų padėkite naujus, o susprogdintus iš karto išmeskite, kad šuo jų neprarytų. Maždaug po 2 - 3 savaičių į sproginėjančius balionus šunys beveik nereaguoja.

3 žingsnis

Po to, kai baigsite žaisti linksmą žaidimą "Susprogdink balionus" ir šuo nebereaguos į sprogimo garsus, reikia jį supažindinti su petardomis. Pasivaikščiojimu metu, praveskite savo augintiniui pirotechnikos kursą.

Išsirinkite pačias mažiausias ir nepavojingiausias petardas, panašias į degtukus. Duokite pauostyti šuniui, tada uždekite ir meskite ją kaip galima toliau nuo šuns. Sulaukę pliaukštelėjimo, iš karto pradėkite linksmą žaidimą. Po 15 - 20 minučių viską pakartokite. Tik nepersistenkite, pirmam kartui pakaks 3 - 4 petardų. Paskui kiekį galite šiek tiek padidinti, o vėliau panaudoti ir rimtesnes petardas. Jei jos išgąsdino jūsų augintinį, tada naudokite tylesnes.

4 žingsnis

Jei šuo nebijo petardų ir linksmai žaidžia, tada galima naudoti ir fejerverkus. Žinoma, reikia pradėti nuo pačių paprasčiausių (be specefektų). Iššaukite fejerverką ir iš karto pradėkite žaisti su savo augintiniu, ne mažiau nei 20-30 metrų atstumu. Šį pratimą pakartokite kelis kartus. Jei šunelis nesureagavo į didelį garsą ir ryškią šviesą, būtinai jį pagirkite. Jei šeimininkai bus kantrūs ir atliks visus šiuos pratimus, dėl šunelio sveikatos galės nepergyventi ir kartu linksmai sutikti Naujuosius Metus.

Svarbu!

Įrašą su dideliais garsais reikia klausyti visų keturių dresavimo etapų metu.

2013-12-27 20:40 Mėja
Mano šuo labai bijo petardų, o tiksliau - jų skleidžiamo garso.Per Naujuosius nežinau ką daryti - šuniukui iš baimės pakyla temperatūra, išdžiūna nosis...Bandžiau šį metodą, bet nelabai sėkmingai...