Krepšelis tuščias
Pirkti

Tie baisūs žodžiai… gyvūnų eutanazija 0 Į sąrašą link_right

Gyvūno užmigdymas – sunkus ir skausmingas išbandymas visai šeimai.
Gyvūno užmigdymas – sunkus ir skausmingas išbandymas visai šeimai.

Kai gyvūnui laikas išeiti - visada sunku. Nesvarbu, dėl kokios priežasties, nesvarbu, kiek jam metų, kiekvienas šeimininkas patiria neįtikėtiną kančią nuo to, kad turi priimti tokį sprendimą ir matyti paskutinias savo augintinio minutes. Gyvūnų eutanazija - sunkus ir skausmingas išbandymas visai šeimai.

Gyvūnai gyvena trumpiau nei jų šeimininkai, toks jau tas gamtos dėsnis. Ir būtent šeimininkai atsakingi už augintinių gyvenimą ir priežiūrą.

Prieš priimant sprendimą, būtina pasverti visus "už" ir "prieš" ir suprasti, ar užmigdymas tikrai yra būtinas. Kokiais atvejais galima teigti, kad augintinio eutanazija yra vienintelis teisingas sprendimas:

1. Nevaldomas, agresyvus gyvūno elgesys, pavojingas aplinkinių gyvybei. Tai, gana dažnai, liečia kovinių šunų veisles, ypač jei šuns šeimininkas mirė. Kaip taisyklė, agresyvus gyvūno elgesys - žmogaus kaltė, bet deja, tokioje situacijoje katės ar šuns užmigdymas, yra vienintelis teisingas sprendimas.

2. Nepagydomos ligos, kurios sukelia skausmą ir kančias, o palengvinti gyvūno būtį - neįmanoma. Tokiai grupei priklauso paskutinės stadijos onkologinės ligos, metastazių buvimas, turinčių įtakos gyvybiškai svarbiems organams, lėtinis inkstų nepakankamumas, kai iš gyvūno organizmo nepašalinami toksinai ir nuodijamas organizmas, pamažu sukeldamas negrįžtamus smegenų ar plaučių pokyčius, stuburo smegenų plyšimą. Tokios ligos ne tik pasmerkia gyvūną mirčiai, bet ir sukelia siaubingą skausmą. Dažnai sergančio augintinio šeimininkas teigia, kad gyvūnas ne taip stipriai ir kankinasi, o išsiskirti su juo neužtenka jėgų. Tokiu atveju svarbu suprasti, kad gyvūnai ne taip, kaip žmonės reaguoja į patiriamą skausmą: jie neverkia, nerėkia - atvirkščiai, tampa uždari ir ieško nuošalesnės vietos. Toks elgesys kaip tik sako, kad gyvūnas serga ir labai kenčia nuo skausmo.

3. Traumos ar įgimtos patologijos, nesuderinamos su gyvenimu. Dažniausiai šunys sužeidžiami papuolę po automobilio ratais, katės - nukritusios iš didelio aukščio. Ypač pavojingos politraumos (dauginis kūno sužalojimas) - tai yra kompleksas gyvybiškai svarbių organų sužalojimas ir kaulų lūžiai. Čia svarbu nepamiršti, kad būtent po tokių traumų, kurios nesuderinamos su gyvenimu ir sukelia gyvūno kančias, gali būti priežastis užmigdyti gyvūnui. Daugelį rimtų sužalojimų galima išgydyti. Net tapęs neįgaliu, gyvūnas gali gyventi normalų gyvenimą ir teikti džiaugsmą šeimininkui.

4. Infekcinės ligos, kurios kelia grėsmę šeimos nariams.

Jei eutanazija būtina dėl sunkios sveikatos būklės, rekomenduojame, tokios diagnozės patvirtinimą gauti iš kelių institucijų. Daugelis vadinamųjų "veterinarų" dėl finansinio iracionalumo nenori gydyti gyvūnų ir sako, kad liga yra nepagydoma. Būna ir taip, kad toks "gydytojas" tiesiog nėra kvalifikuotas ir nežino, kaip padėti augintiniui.

Jei gydytojas yra "plataus profilio", jis tiesiog negali žinoti visų ligų, ir kaip jas gydyti. Vėžį gali gydyti tik veterinarijos gydytojas - onkologas, lūžius - ortopedai traumatologai. Be to, gyvūnų eutanazija dažnai tampa gydytojų priedanga, kurie "gydė" augintinį ir pasirinko neteisingą gydymo metodą.

Labai svarbu pasirinkti ne tik gerą gydytoją, tačiau ir gerą veterinarijos kliniką. Puse sėkmės - geri diagnostikos įrenginiai. Tik tuomet, kai klinika turi visus reikiamus diagnozės nustatymo prietaisus, gydytoju nustačiusiu diagnozę, galite pasitikėti. Priešingu atveju, nesutikite su juo.

Pasitaiko ir priešingų atvejų, kai šeimininkai susiduria su liga, kuri reikalauja didelių finansinių išlaidų, prašo veterinarų užmidyti šunį ar katę. Dar daugiau, tokių prašymų pagrindu tampa vaikelis gimęs šeimoje, staiga pasireiškusi alergija ar net katės nesugebėjimas nueiti į "tualetą". Nei vienas save gerbiantis veterinaras nesutiks užmigdyti katę arba šunį, jei jie nėra nepagydomai ligoti.

Humaniška gyvūnų eutanazija

Jei aiškiai suprantate, kad vienintelis pasirinkimas šuns ar katės eutanazija, kreipkitės į gerą specialistą, kuriuo visiškai pasitikite. Humaniška šunų, kačių ar kitų gyvūnų eutanazija, vyksta dviem etapais:

  • Centrinės nervų sistemos veiklos nuslopinimas - po injekcijos praėjus 1 - 2 min. gyvūnas nebejaučia skausmo. Po 10 - 15 minučių, gydytojas patikrina, narkozės gylį, ir jei pagrindiniai refleksai prapuolę, pereinama prie antrojo etapo.
  • Gilios narkozės būklėje gyvūnui suleidžiama medžiaga, kuri stabdo kvėpavimą, o po 3 - 25 minučių sustoja širdis (gali būti ir atvirkščiai).

Tada gydytojas patikrina ar gyvūnas patyrė klinikinę mirtį. Specialistas neturėtų palikti gyvūno, kol jis nėra 100% tikras, kad katės ar šuns eutanazija baigta.

Jei gydytojas tvirtina, kad gyvūno eutanazija gali vykti ir be narkozės, bet kokiu atveju nesutikite. Toks metodas yra žiaurus, kai augintinis neužmiega, o dūsta būdamas sąmoningu, jaučia siaubingas kančias!

Bet kuris gydytojas patars nedalyvauti tokioje procedūroje, tačiau jūs turite visas teises būti kartu, ypač jei norite įsitikinti, ar viskas daroma teisingai. Bet būtinai pagalvokite, ar galėsite jūs ir ypač jūsų vaikai, ištverti psichologiškai.

Komentarų nėra