Krepšelis tuščias
Pirkti

Skiepai šunims: 10 atsakymų į paprastus klausimus apie vakcinas 0 Į sąrašą link_right

Kas yra skiepai ir kam jie reikalingi?
Kas yra skiepai ir kam jie reikalingi?

Tai privalo žinoti kiekvienas šeimininkas besirūpinantis savo augintinio sveikata. Taigi kas yra skiepai ir kam jie reikalingi?

1. Kaip tai veikia?

Kai gyvūno organizmas yra veikiamas ligos sukėlėjo (šiuo atveju skiepai šunims ir taps ligos sukėlėju), imuninė sistema aktyvuoja savo išteklius ir pradeda gaminti specialius antikūnius, skirtus kovai su tam tikros rūšies ligos sukėlėjais.

Vakcinuojant į organizmą įleidžiamas nedidelis kiekis silpno ligos sukėlėjo. Imuninė sistema atpažįsta priešą ir duoda signalą specifinių antikūnių gamybai. Susidoroti su silpna infekcija nesunku. Šuo gali net nepasijausti blogai, o kraujyje atsiras antikūniai, pasiruošę nedelsiant pradėti kovą su ligos sukėlėju užkrėtimo atveju.

2. Kaip dažnai reikia skiepyti šunis?

Vakcinacijos reguliarumą nustato veterinarijos gydytojas. Paprastai, skiepai šunims daromi kartą per metus.

3. Nuo kokių ligų yra sukurti skiepai šunims?

Ligų sąrašas nuo kurių yra sukurta vakcinų, gana ilgas. Labiausiai pavojingos yra šios:

 • pasiutligė;
 • mėsėdžių maras;
 • parvovirusinis enteritas;
 • hepatitas B;
 • rinotracheitas;
 • leptospirozė;
 • paragripas;
 • Laimo liga;
 • liambliozė;
 • mikrosporija, trichofitija.

Nėra vakcinų nuo piroplazmozės, kuri plinta per erkes, Aujeskio ligos ir kitų ligų.

4. Kokios vakcinos būna?

Vakcinos būna monovalentinės (nuo vienos ligos) ir universalios paskirties, apsaugančios šunį nuo kelių ligų. Mokslininkai nustatė, kad vakcina yra veiksminga, jei ji yra sudaryta iš ne daugiau kaip 6 ar 7 dalių, t.y. ji yra skirta apsaugoti nuo 6 - 7 ligų.

Vakcinos nuo pasiutligės visada monovalentinės ir skiepijimas nuo šios pavojingos ligos atliekamas atskirai.

Be to, vakcinos gali būti privalomos ir neprivalomos. Pirmosios apima labiausiai pavojingas ir paplitusias ligas - tokias kaip maras, parvovirusas, pasiutligė. Neprivalomus skiepus veterinarijos gydytojas gali patarti padaryti, kai vietovėje, kurioje gyvenama, kyla pavojus užsikrėsti mažiau paplitusiomis ligomis.

5. Kokios vakcinos dažniau naudojamos?

Šunų vakcinacijai pastaraisiais metais dažniausiai naudojamos šios vakcinos:

 • Nobivac;
 • Duramun;
 • Biokan - R nuo pasiutligės.

6. Ar galima šunis skiepyti savarankiškai?

Geriau patikėti šią procedūrą veterinarijos gydytojui.
Vakcinos reikalauja griežtų saugojimo sąlygų, priešingu atveju jų veiksmingumas sumažėja arba tampa visiškai netinkamos naudojimui. Veterinarijos klinikose vakcinos saugomos pagal instrukcijas.

Jei nuspręsite skiepyti savo šunį pats, o vakciną įsigysite vaistinėje, turėsite pasirūpinti termosu su ledo kubeliais skiepų transportavimui. Vakcinų saugojimo temperatūros diapazonas yra labai siauras: nuo +2 iki +8° C.
Įsitikinkite, kad vakcina buvo laikoma šaldytuve. Buteliukas su vakcina turi turėti etiketę, kurioje nurodoma pagaminimo data, galiojimo pabaigos data, serija ir partijos numeris, asmens datos. Be to, perkant vakciną turite gauti lipdukus su informacija apie preparatą, kuriuos reiks įklijuoti į jūsų augintinio veterinarijos pasą.

7. Kokiais atvejais vakcinacija gali būti neveiksminga?

Šunys gali susirgti net ir po vakcinacijos, jei:

 • liga prasidėjo dar prieš skiepus;
 • vakcinacija buvo atlikta lydinčių ligų fone, t.y. šuo tuo metu nebuvo sveikas;
 • vakcina buvo slopinama šuniukų motinos antikūniais;
 • skiepijimui buvo naudojama nekokybiška ar sugedusi vakcina;
 • vakcinos dozė buvo apskaičiuota neteisingai.

8. Ar šuo gali susirgti nuo skiepų?

Šuniui gali išsivystyti liga, nuo kurios buvo atlikta vakcinacija tuo atveju, jei yra susilpnėjęs imunitetas, kai organizmas nepagamina pakankamo skaičiaus antikūnių kovai su liga.

Silpni ligos simptomai gali pasireikšti, tačiau per kelias dienas praeina savaime.

9. Ar šuo gali būti alergiškas vakcinai?

Deja, kartais sutinkamos alerginės reakcijos į vakciną. Tai gali būti paraudimas ir niežėjimas injekcijos vietoje, bėrimas, retais atvejais alerginė reakcija iššaukia anafilaksinį šoką. Anafilaksinio šoko simptomai: dusulys, silpnumas, seilėtekis, cianozė arba gleivinių blyškumas. Gyvūnui bus reikalinga skubi kvalifikuoto veterinarijos gydytojo pagalba.

10. Ar reikalinga daryti visus skiepus?

Būtini reguliarūs skiepai šunims nuo labiausiai paplitusių ir pavojingų ligų: mėsėdžių maro, parvovirusinio enterito, hepatito ir pasiutligės. Ar reikalingas skiepijimas nuo mažiau paplitusių ligų nustatys veterinarijos gydytojas.

Komentarų nėra