Krepšelis tuščias
Pirkti

Ką reikia žinoti šuniuko šeimininkui, kad šuo augtų sveikas 0 Į sąrašą link_right

Taisyklių žinojimas - palengvins šuniuko priežiūrą.
Taisyklių žinojimas - palengvins šuniuko priežiūrą.

1. Tam, kad jūsų šuniukas normaliai vystytųsi, augtų sveikas ir stiprus, kad nenukentėtų jo psichika, niekada jo nepalikite vieno uždaroje erdvėje be apšvietimo. Šuniukai turi aktyviai ir laisvai judėti patalpoje.

2. Psichikos formavimui turi įtakos ir tai, pririšate savo šunį ar ne. Rišimas neigiamai veikia kaulų sistemą (skeletas).

3. Kad šuniuko ausys taisyklingai stovėtų, stenkitės mažiau glostyti šuns galvą, neprispauskite augintinio ausyčių.

4. Kad nebūtų pažeisti šuns dantys ir sukandimas, niekada nebandykite ištraukti iš jo burnos kokį nors daiktą. Traukti žaislus ar kitus daiktus reikia labai atsargiai, švelniai pražiodant šuniuko burną.

5. Neleiskite vaikams nuolat nešioti šuns ir patys to nedarykite.

6. Siekiant išvengti patempimų ir nepakenkti šuniui (šuniuko raumenys dar nėra pilnai susiformavę), niekada negriebkite ir netampykite savo mažo augintinio už priekinių kojų. Teisingai paimti šuniuką reikia taip: du pirštus - vidurinį ir rodomąjį - dėkite prie priekinių kojų taip, kad gyvūno krūtinė būtų ant jūsų delno. Kitais pirštais suimkite šuniuko šonus. Kita ranka turi prilaikyti šuns sėdmenys. Paleidžiant gyvūną, reikia įsitikinti, kad visos kojos liečia grindis, tik tada paleiskite iš savo rankų. Neimkite šuniuko į rankas, jei nėra būtinybės.

7. Jeigu šuniukas saldžiai miega, žadinti neverta, net jei jūs labai norite pažaisti su juo. Augančiam organizmui sveikas miegas yra labai svarbus.

8. Kad keturkojis draugas nesusilaužytų ar neišsisuktų kojų, drauskite jam šokinėti nuo kėdės ar sofos.

9. Šuniukas turi žinoti savo "vietą". Kad neskiepytumėte neigiamų emocijų, o šuniukas priprastų prie tos pačios vietos, nebarkite ir nebauskite gyvūno, kai jis yra savo "vietoje".

10. Jei planuojate šuniukui drausti tam tikrus veiksmus, pavyzdžiui, miegoti su jumis vienoje lovoje, "vogti" maistą nuo stalo, stenkitės tai skiepyti nuo mažų dienų.

Komentarų nėra