Krepšelis tuščias
Pirkti

Vitaminai šunims 1 Į sąrašą link_right

Svarbiausi šunims A ir D vitaminai.
Svarbiausi šunims A ir D vitaminai.

Vitaminų poreikis priklauso nuo daugelio faktorių: šuns amžiaus, ūgio, temperamento, klimato sąlygų. Pirkdami maistą šunims, šeimininkai turėtų išsiaiškinti jo sudėtį. Svarbu, kad su ėdalu šunelis gautų pakankamą vitaminų ir mikroelementų kiekį. Jie ypač reikalingi brendimo metu, kai šuo auga, vystosi. Nes vitaminų ir mikroelementų trūkumas gali sukelti įvairias ligas.

Vitaminai šunims

Kokie vitaminai reikalingi? Kokią funkciją jie atlieka? Kokiuose maisto produktuose jų galima rasti? Štai patys svarbiausi vitaminai šunims:

1. Vitaminas A, labiausiai reikalingas mažiems ir jauniems šunims. Vitaminas A stiprina regėjimą, reguliuoja ašarų ir seilių liaukų funkciją, inkstų veiklą ir didina organizmo atsparumą infekcijoms. Vitamino A turi tokie maisto produktai kaip kepenys, kiaušinių tryniai, pienas, morkos, kukurūzai, menkės kepenys, žalumynai.

2. Iš B grupės vitaminų svarbiausi yra В1, В2, В6 ir В12.

 • Vitaminas B1 saugo nuo beriberi ligos ir neurozių. Šio vitamino randama daržovėse, alaus mielėse, jaunuose javų ūgliuose. Vitamino B1 trūkumas: šuo praranda apetitą, viduriuoja, pasidaro tingus ir silpnas.
 • Vitaminas B2 reikalingas odai, raumenims ir gleivinei. Vitamino B2 gausu pieno išrūgose, avienoje, kepenyse, o taip pat ir alaus mielėse. Vitamino B2 poreikis padidėja nėščioms kalėms, kadangi jis reikalingas normaliam šuniukų vystymuisi.
 • Vitamino B6 nedidelės koncentracijos yra visuose augaliniuose produktuose, o didelės koncentracijos - mėsoje, sūryje, jūros žuvyje. Šio vitamino trūkumas pasireiškia nervingumu, apetito stoka, odos lupimusi.
 • Vitamino B12 gausu mėsoje, žuvyje, pieno produktuose. Dėl vitamino B12 trūkumo šunys gali susirgti anemija. Pirmieji anemijos simptomai: tingumas, mieguistumas, pykinimas ir vėmimas, akių gleivinė pabalusi, žema temperatūra, eidamas šuo svirduliuoja, jo gleivinė ir liežuvis pasidaro mėlynos spalvos.

3. Vitaminas C reikalingas užkirsti kelią infekcinėms ligoms. Jo trūkumas: šuo greitai pavargsta, atsiranda tingumas, dingsta apetitas.

4. Pavasarį ir vasarą šuniui pakanka to vitamino D kiekio, kurį jis gauna pasivaikščiojimo metu, lepindamasis saulės voniomis. Rudenį ir žiemą šuniui reikia duoti specialaus aliejaus, kurio sudėtyje yra vitamino D (jį galima įsigyti vaistinėje). Vitamino D trūkumas: išsivysto rachitas, pablogėja išorinė būsena.

5. Vitaminas E reikalingas rujos metu. Taip pat jis yra naudingas odai. Vitamino E gausu kviečių gemaluose ir kiaušinio trynyje. Jo trūkumas gali sukelti netinkamą hormonų pusiausvyrą ir sutrikdyti šuniukų lytinį brendimą.

6. Vitaminai F ir H naudingi odai. Pirmojo galima rasti sėmenų aliejuje, o antrojo - kepenyse ir melasoje.

7. Vitaminas K - antihemoraginis. Jis reikalingas kaip stimuliatorius, kai kalei būna sunkus gimdymas. Taip pat šis vitaminas būtinas, kai kalė pati maitina savo šuniukus. Vitamino K galima rasti žuvų miltuose, kaštonuose.

Vaistažolės šunims

Daug žmonių skeptiškai žiūri į sintetinius vaistus ir maisto papildus ir vietoj to vartoja įvairius žolelių užpilus. Tas pats galioja ir šunims.

Žemiau aprašomos vaistažolės, kurios plačiai vartojamos ir yra naudingos ne tik žmonių, bet ir šunų sveikatai:

 • Liucerna. Joje gausu mineralinių medžiagų, A, E, K, B ir D vitaminų. Ji malšina artrito ir skrandžio skausmus.
 • Ilgagalvis dobilas skatina žaizdų gijimą ir naudingas sveikstantiems ir seniems šunims.
 • Kiaulpienė padeda pašalinti iš organizmo toksinus.
 • Ežiuolė - žinoma kaip imuninės sistemos stimuliatorius, ir gana stiprus.
 • Česnakas turi antibakterinių, antigrybelinių ir antivirusinių savybių. Apie česnako naudą prirašyta daug knygų. Jis stiprina imuninę sistemą ir stimuliuoja vidinių organų, ypač kepenų ir storosios žarnos, veiklą. Taip pat padeda pašalinti iš organizmo toksinus.
 • Ženšenis. Jis vadinamas "stebuklingąja šaknimi", kuri stiprina širdį, gerina mąstymą ir stimuliuoja endokrinines liaukas, kurios kontroliuoja visą organizmo sistemą.
 • Erškėčio vaisiuose gausu tokių vitaminų kaip A, B, E, K ir žinoma vitamino C (daugiau nei citrusiniuose vaisiuose). Tačiau erškėčių vaisius galima vartoti tik tuo atveju, jei krūmai neapdoroti insekticidais, trąšomis ir fungicidais.
-8% NATURE'S PROTECTION Faugis Canine
Ypatingai efektyvus šunų ėdalo papildas su siliciu
19.95 - 47.93 €
Peržiūrėti
8 in 1 Excel Multi Vitamin Puppy
Jaunų šunų pašaro papildas – multivitaminų kompleksas
7.21 €
Peržiūrėti
NATURVET Tear Stain Supplement Tablets
Pašaro papildas tabletėmis, šalinantis ašarų ir seilių dėmes
17.64 €
Peržiūrėti
VETZYME Conditioning Tablets
Papildas šunims, praturtintas B grupės vitaminais ir mineralais
4.90 - 14.16 €
Peržiūrėti
VETZYME Moult & Coat
Papildas mažina pernelyg didelį šėrimąsi ir suteikia kailiui natūralų blizgesį
7.50 €
Peržiūrėti
BEAPHAR Algolith
Jūros kopūstų milteliai su vitaminais. Odos ir kailio būklei gerinti
5.76 €
Peržiūrėti
VITAKRAFT Vita-Bon Condition + Fitness Dog Small
Vitaminizuotas papildas mažų veislių (5-10 kg) šunims
4.58 €
Peržiūrėti
VITAKRAFT Vita-Bon Condition + Fitness Dog Maxi
Vitaminizuotas papildas didelių veislių (nuo 20 kg) šunims
6.10 €
Peržiūrėti
2023-11-20 12:47 Candelaria
Pretty! This has been an incredibly wonderful article. Thank you for providing this information.