Krepšelis tuščias
Pirkti

Pagrindinė sauso šunų maisto klasifikacija 0 Į sąrašą link_right

Pagrindinė sauso šunų maisto klasifikacija

Sausas šunų maistas pasižymi subalansuota sudėtimi, į kurią įeina visos šuns organizmui būtinos medžiagos: baltymai, angliavandeniai, riebalai ir vitaminai. Sausą maistą galima duoti bet kokio amžiaus šuniui.

Tačiau esant gana didelei pasiūlai, nėra lengva parinkti tinkamą sausą maistą jūsų augintiniui. Reikia detaliai išanalizuoti maisto charakteristikas, gamintojus, galiojimo laiką.

Yra išskiriamos dvi sauso maisto kategorijos:

  • Profesionalus (super premium ir premium klasės maistas).
  • Marketinis (ekonominės klasės maistas).

Marketiniu maistu prekiauja bet kokios parduotuvės, profesionalus maistas paprastai randamas specializuotose veterinarijos ir gyvūnų reikmenų parduotuvėse.

Sauso maisto sudėtis

Svarbiausias bet kokio sauso maisto elementas yra baltymai, kurie padeda atsinaujinti organizmo ląstelėms. Būtent jie nulemia biologinę produkto vertę. Daugiausia baltymų yra piene, mėsoje, žuvyje, kviečiuose, avižose ir miežiuose.

Profesionalus sausas maistas gaminamas iš aukščiausios rūšies mėsos, paukštienos ir ryžių. O marketinis maistas gaminamas iš subproduktų, į kuriuos pridedama grūdinių augalų.

Sausas maistas taip pat skirstomas į pilno raciono ir nepilno raciono maistą. Jei maistas visiškai patenkina šuns organizmo poreikius, jis laikomas pilno raciono maistu. Toks maistas gali būti pagrindinis šunelio ėdalas, kadangi jo organizmas bus aprūpintas visomis reikalingomis medžiagomis.

Nepilno raciono maistas patenkina tik dalį šunelio organizmo poreikių. Įprastai toks maistas naudojamas kaip užkanda, skanėstas ar dietinis komponentas.

Sauso maisto pasirinkimo taisyklės

Pagrindiniai faktoriai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis sausą maistą, yra šuns amžius, svoris, lytis, jo būsena, fizinis krūvis, virškinimo ypatybės. Būtent fiziologinės šuns savybės ir nulems kokia pašaro rūšis jam geriausiai tiks.

Gamintojai sausą maistą dažnai skirsto pagal šuns amžių:

  • Mažiems šuniukams
  • Jauniems šunims
  • Suaugusiems šunims
  • Vyresnio amžiaus šunims

Renkant savo augintiniui maistą, taip pat reikia atsižvelgti ir į jo gyvenimo būdą:

  • Maistas energingiems šunims, gaunantiems kasdienę fizinę apkrovą. Tokiems šunims reikia pirkti Active, pvz., "Bosch Active", Energy, pvz., "Josera High Energy" maistą.
  • Maistas vidutinio fizinio aktyvumo šunims. Jiems tiks Balans, pvz., "Natural Balans", Standart, pvz., "Charli Standart" ir Adult, pvz., "Acana Adult Dog" serijos maistas.
  • Ir maistas šunims, kurie gyvena ramų gyvenimą, tarkim, dėl savo amžiaus ar temperamento ypatybių. Jiems siūlomas Light, pvz., "Belcando Adult Light" maistas.

Maitinimo taisyklės

Dažniausiai ant sauso maisto pakuotės būna surašytas dozavimas pagal šuns amžių ir svorį. Tačiau taip pat reikia atkreipti dėmesį ir į savo augintinio apetitą bei fizinę būklę. Šunims, kurie gyvena lauke šaltomis oro sąlygomis, maisto dozę reikia padidinti iki 20%.

Prieš duodant šuniui sausą maistą, patartina jį išmirkyti vandenyje: užpilti kambario temperatūros vandeniu ir palaikyti valandą ar dvi. Negalima maisto užpilti verdančiu vandeniu, kadangi jis sunaikina vitaminus.

Jei šuo ėda neišmirkytą sausa maistą, padidėja jo poreikis vandeniui. Tokiu atveju, šuo visada turi turėti pilną dubenėlį švaraus vandens.

Sauso maisto pirkimo taisyklės

Nepatartina pirkti nežinomų firmų maisto, net jei kaina yra labai viliojanti. Perkant reikia įsitikinti ar nepažeista pakuotė, ar nepasibaigusi galiojimo data. Labiausiai rizikuojate pirkdami sveriamą maistą iš atsitiktinių žmonių ar turgaviečių.

Jei kyla sunkumų pasirenkant šunų maistą, patarimo geriausia kreiptis į veterinarus ar į šunų veisėjus. Šie specialistai turi didelę patirtį todėl objektyviausiai gali įvertinti skirtingų gamintojų maisto privalumus.

Taip pat reikia atsižvelgti ir į konkretaus šuns skonį. Norint nustatyti, kuris maistas jam skaniausias, reikia duoti paragauti kelių rūšių sauso maisto, iš to, ką rekomendavo specialistai.

Pirkite savo keturkojui augintiniui geros kokybės pašarą. Nuo to priklauso šunelio sveikata ir fizinė būklė.

Komentarų nėra